Jump to content
Nida

Tajnik vrhovnog suda

Preporučene objave

Ne, odgovaranje na predstavke i pritužbe spada u djelokrug poslova tajnika VSRH, a protiv odgovora na predstavke nema pravnog lijeka. Možete pisati ustavnu tužbu Ustavnom sudu ako ste iscrpili pravni put pred domaćim sudovima i ako je kod Vas nastupila povreda nekog ljudskog prava.

LINK

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Nida
      E ovak,
      Decko i njegov prijatelj su bili ispred policijske postaje. 
      Dosao je neki policajac i od decka prijatelj se posvadao s njim i izvrijedali su se. 
      Moj decko mu nije nista rekao.
      Ali pazi cuda, dosao poziv za sud zbog remecrnja javnog reda (clanak 17) i mira obojici. 
      Na sudenju su su svjedoci svjedocili da je taj prijatelj vrijedao policajca, a nitko nije rekao ni rijec o mom decku. 
      Sudac izrekao presudu, obojici 700 kuna. 
      Mi smo iskopali presudu vrhovnog i Visokog prekrsajnog suda po kojoj te ne mogu osudit za clanak 17 ako nema rijeci da se mogu provjeriti jesu li te rijeci bile omalovazujuce? 
      I poslali viskokom prekrsajnom.
      Za tri godine, dosala je presuda VPSa da je i moj decko kriv jer nema veze sto nisu rekli rijeci, nego je bitna namjera s kojom su oni taj dan dosli pred pp.
      Nitko ranije o nikakvoj namjeri nista nije rekao. 
      Sada me zanima ima li smisla traziti reviziju Vrhovnog suda? Smije li se to s odvjetnikom? I koliko bi kostalo ako izgubimo opet jer je najbitnija namjera koju je utvrdivao samo VPS, a koju nitko ranije nije ni spomenuo.
      Lp

• objavio lawyertobe
      Poštovani, 
      Imam jedno pitanje. Naime, da ne idem sad u širinu, sporan predmet se nalazi pred Vrhovnim sudom, u postupku revizije, već 2 godine. 
      U međuvremenu ( nakon što  je odvjetnik uložio reviziju), dobila sam rješenje koje je zapravo dokaz, tj. moglo bi pomoći Vrhovnom sudu da donese konačno odluku. 
      Moje pitanje glasi : Mogu li ja osobno/putem odvjetnika dostaviti Vrhovnom sudu navedeno rješenje? Dakle, mogu li se dok traje postupak revizije sudu dostavljati spisi?

Unaprijed hvala!
  • Online korisnici