Jump to content

Legalizacija objekta s više vlasnika


Acija

Preporučene objave

Poštovani, molim pravni savjet. Nedavno sam kupila dio nelegalizirane kuće. Vlasnik ostalog dijela kuće nije bio zainteresiran za legalizaciju, stoga sam sama pokrenula proces legalizacije radi dobivanja struje, vode itd. Troškovi za naknadu, vodni i komunalni doprinos su veliki jer je u pitanju velika kuća. Stoga, molim savjet kako srediti da svatko plati svoj dio. Da prvo platim sve sama, pa se kasnije naplaćujem po sudovima ili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, u prvom upisu nisam opširnije objasnila situaciju. Kuća se sastoji od tri etaže. Ja sam vlasnik potkrovlja, dok su prizemlje i prvi kat u vlasništvu druge osobe. S Legalizacijom sam pokrenula i etažiranje (struja, voda odvojeni). Stoga, kada stignu računi za naknadu, vodni i komunalni doprinos, da li ja trebam platiti i za dvije etaže ispod moje, koje su zapravo vlasništvo druge osobe? U ministarstvu graditeljstva stoji da svatko plaća svoj dio naknade i doprinosa, a ako jedan od vlasnika odbije, slijedi sudska ovrha. Unaprijed hvala, LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Acija je napisao:

S Legalizacijom sam pokrenula i etažiranje

Mislite nakon što ste ishodili rješenje o izvedenom stanju onda ste naručili izradu elaoborata etažiranja? U kojoj fazi je legalizacija opće? Tko je podnio zahtjev? 

 

 

, Acija je napisao:

da li ja trebam platiti i za dvije etaže ispod moje, koje su zapravo vlasništvo druge osobe?

Da se ne ponavljam 

 

, mutavi je napisao:

onaj tko podnese zahtjev za ozakonjenje, snosi i daljnje roškove vezana za isto.

Teoretski, ja sam mogao podnijeti zahtjev za vašu zgradu i ozakoniti ju, nitko me  nebi ništa pitao u svezi toga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija