Jump to content

Žalba na rješenje o ovrsi


MG51

Preporučene objave

Pozdrav.

Imao sam dug u jednoj banci, koji je plaćen, te mi je nakon toga došao prijedlog o ovrsi od odvjetničkog društva. Pri primitku prijedloga na mail sam im javio da su svi dugovi plaćeni, na što nisam dobio odgovor.

Nakon toga jučer mi stiže rješenje o ovrsni na temelju vjerodostojne isprave ovjereno od javnog bilježnika. Ponovno sam poslao email odvjetničkom društvu, te javnom bilježniku da je dug plaćen, te da sam obavijestio odvjetničko društvo o tome pri primitku prijedloga za ovrhu.

Slijedio je odgovor iz odvjetničkoj društva:

Dostava rješenja o ovrsi na Vašu kućnu adresu ne znači da su Vam ovršeni računi koji glase na Vaše ime i prezime u poslovnim bankama već predstavlja osnovu na temelju koje, po pravomoćnosti rješenja, Banka svoja prava (ukoliko isto bude potrebno) može ostvariti pred FINA-om (u ovom trenutku ne postoje takvi zahtjevi u pogledu Vas).

Sada me zanima, da li je potrebno slati žalbu javnom bilježniku s obzirom da je dug plaćen 15ak dana prije ispostave rješenja o ovrsi, te ako je potrebno podnijeti žalbu može li mi netko poslati primjer žalbe koju bih trebao ispuniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , MG51 je napisao:

Imao sam dug u jednoj banci, koji je plaćen, te mi je nakon toga došao prijedlog o ovrsi od odvjetničkog društva.

Nije jasno što ste dobili od odvjetničkog društva, da li je to obično pismo, ili preporučeno (za koje ste potpisali primitak), te da li je bilo još nešto, npr. štambilj na kojem piše Rješenje... 

 

prije 4 sati , MG51 je napisao:

Nakon toga jučer mi stiže rješenje o ovrsni na temelju vjerodostojne isprave ovjereno od javnog bilježnika.

...

Sada me zanima, da li je potrebno slati žalbu javnom bilježniku s obzirom da je dug plaćen 15ak dana prije ispostave rješenja o ovrsi...

Pitanje je kad je pokrenuta ovrha - to bi trebalo biti na prvoj stranici Rješenja... 

Ako ste platili prije tog datuma, nisu vas trebali ovršiti... sve ste platili, te trebate napisati prigovor javnom bilježniku da je dug plaćen...
Ako to nije slučaj, tj. ako ste zakasnili, platite troškove ovršnog postupka (sastavljanje, JB), o uplati obavijestite ovrhovoditelja, ili njegovog punomoćnika odvjetničko društvo, te pošaljite Prigovor JB da je sve plaćeno.

 

Uz troškove dodajte i zatezne kamate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, bobo3 je napisao:

Pitanje je kad je pokrenuta ovrha - to bi trebalo biti na prvoj stranici Rješenja... 

Ako ste platili prije tog datuma, nisu vas trebali ovršiti... sve ste platili, te trebate napisati prigovor javnom bilježniku da je dug plaćen...
Ako to nije slučaj, tj. ako ste zakasnili, platite troškove ovršnog postupka (sastavljanje, JB), o uplati obavijestite ovrhovoditelja, ili njegovog punomoćnika odvjetničko društvo, te pošaljite Prigovor JB da je sve plaćeno.

Ovrha je pokrenuta nekih dva tjedna nakon plaćanja duga.

Možete li mi poslati neki primjer žalbe, jer sam na internetu tražio i nisam uspio pronaći.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaše ime i prezime, Zagreb

JB ime i prezime, Zagreb

PRIGOVOR
na rješenje o ovrsi Ovrv-123/2018

Osporavam ovršno rješenje od <datum rješenja> jer je dug podmiren u cijelosti prije pokretanja ovrhe.
O plaćanju sam obavijestio ovrhovoditelja. ...

U Zagrebu, 2.lipnja 2018.
potpis


(datum rješenja je na zadnjoj stranici, unutar štambilja JB, to je npr. 10-ak dana nakon pokretanja)
(Možete napisati i da ste primili i dopis od odvjetnika, ne znam kakav ... i da ste ih obavijestili ...)

uređeno: od bobo3
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, bobo3 je napisao:

Žalba se piše ako je rješenje donio sud, a u vašem slučaju na rješenje od javnog bilježnika ide prigovor ...

Još jedan primjer žalbe (sudu) i prigovora (JB-u): http://potrosac.hr/index.php/2-uncategorised/21-osnovni-pojmovi-i-postupak-prilikom-primitka-rjesenja-o-ovrsi

Ma da, na prigovor sam mislio, nisam baš upućen pa sam to stavio pod isto. U svakom slučaju hvala još jednom :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MG51 je napisao:

Nakon toga jučer mi stiže rješenje o ovrsni na temelju vjerodostojne isprave ovjereno od javnog bilježnika. Ponovno sam poslao email odvjetničkom društvu, te javnom bilježniku da je dug plaćen, te da sam obavijestio odvjetničko društvo o tome pri primitku prijedloga za ovrhu.

Od slanja mailova nema nikakve koristi, sve šaljite pismeno i ako treba sa povratnicom, jer to poslano pismeno postaje dio Vašeg spisa i dokaz u daljnjem postupku.

, MG51 je napisao:

Sada me zanima, da li je potrebno slati žalbu javnom bilježniku s obzirom da je dug plaćen 15ak dana prije ispostave rješenja o ovrsi, te ako je potrebno podnijeti žalbu može li mi netko poslati primjer žalbe koju bih trebao ispuniti?

Naravno da je potrebno poslati prigovor na rješenje o ovrsi, i upravo u njemu navesti da je dug podmiren i priložiti dokaze o istom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija