Jump to content
gesaugen

Problem s centrom za socijalnu skrb

Preporučene objave

Supruga i ja smo u procesu razvoda (pokrenut je sudski postupak, čeka se prvo ročište). Imamo curicu od 7 godina.

U međuvrmeenu me supruga stalno ucjenjuje s viđanjem djeteta na način da vodi strogu evidenciju viđanja i određuje dane kad joj paše a kad ne da vidim dijete. Obzirom da ne želim priuštavati malenoj stres, pristajem na termine te sam bio u plusu s viđanjem malene jer je bivša odselila iz kvarta pa joj nije zgodno voziti malenu u i iz škole. No određene situacije su uzrokovale probleme poput kada sam htio imati malenu za vikend zbog obiteljskog događaja a bivša mi je dala nemoguće uvjete u obliku da ju mogu dobiti u 9h i da ju moram vratiti u 19h i da joj dugujem dan viđnja malene preko vikenda zbog toga a ako ju ne vratim na vrijeme da će mi zvati policiju i prijaviti me za zlostavljanje djeteta. Uz to malu opterećuje s proceom rastave pričajući joj da je moja krivnja jer ona više ne živi u stanu (iako je samovoljno otišla) i govoreći joj da sam digao tužbu za preraspodjelu imovine. Navedeno se smatra zlostavljanjem djeteta i to je potvrdila psihologica na medijaciji... šlag na tortu je incident gdje je supruga odlučila sama skinuti bradavicu malenoj s noge a kako je bradavica krenula krvariti, ona je zagrijala nož za maslac i spalila mjesto bradavice! Na mjestu je sada crveni ožiljak

Zbog toga sam prijavio suprugu u CZSS te smo pozvani na razgovor. Bila je prisutna socijalna radnica i psihologica. Složile su se da supruga nije trebala upućivati dijete u probleme s podijelom imovine te da ne smije dijete gledati kao predmet i odlučivati o strogom viđanju već da gleda inters djeteta ako je malena htjela ići na obiteljsko događanje (a htjela je). Na spaljivanje bradavice su rekle da to i nije tako strašno (!!!) a moja "pametna" bivša je na to izjavila "pa da, tako to rade bušmani" (!!!). Osjećao sma se kao da sam u skeču Monty Pythona

Na kraju su u CZSS rekli da oni ne mogu nikako narediti roditlejima išta, da ako postoji element zlostavljanja se treba kontaktirati policija koja će o tome napraviti istragu i obavjestiti CZSS te je donesen zaključak da ćemo malenu viđati od sada tjedan-tjedan i pola ljetnih praznika. Još su dale do znanja da je problem u nama roditeljima oboje jer kao mi se moramo dogovoriti oko svega ignorirajući činjeniu da bivša vrši samovolju

CZSS su katastrofa...

što da radim? malena je inače hrabro no zatvoreno dijete i poslušati će bivšu da joj je i rekla da joj treba na živo rezati glavu

Uređeno od gesaugen

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad