Jump to content

Uvreda preko Facebooka


fotomatik

Preporučene objave

Situacija je ovakva...

Prije nekoliko dana sam sudjelovao u jednoj malo žešćoj diskusiji na Facebooku. Uglavnom, u jednoj Facebook grupi jedna osoba je postavila temu koja nije bila po pravilima te grupe, i bez obzira što su je korisnici (uklučujući i mene) upozoravali da je tema protiv pravila grupe i upućivali na pravila grupe, ova je nije popuštala nego je čak i častila ljude omalovažavajućim opaskama. U jednom momentu, iziritiran njenim napisima sam joj impulzivno odgovorio "nek se ide liječiti", ali sam odmah nakon objave obrisao taj komentar.  Međutim, kako je ova vidjela taj komentar prije nego što sam ga obrisao, rekla mi je "da si nađem advokata". Možda minutu-dvije nakon toga čitava ta tema je obrisana (vjerojatno od strane administratora grupe).

Što očekvati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, fotomatik je napisao:

Situacija je ovakva...

Prije nekoliko dana sam sudjelovao u jednoj malo žešćoj diskusiji na Facebooku. Uglavnom, u jednoj Facebook grupi jedna osoba je postavila temu koja nije bila po pravilima te grupe, i bez obzira što su je korisnici (uklučujući i mene) upozoravali da je tema protiv pravila grupe i upućivali na pravila grupe, ova je nije popuštala nego je čak i častila ljude omalovažavajućim opaskama. U jednom momentu, iziritiran njenim napisima sam joj impulzivno odgovorio "nek se ide liječiti", ali sam odmah nakon objave obrisao taj komentar.  Međutim, kako je ova vidjela taj komentar prije nego što sam ga obrisao, rekla mi je "da si nađem advokata". Možda minutu-dvije nakon toga čitava ta tema je obrisana (vjerojatno od strane administratora grupe).

Što očekvati?

Ništa:) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, atomic95 je napisao:

Pa ništa. Neće vas tužiti. To je glupost. Cijela ta situacija što ste opisali. 

Znam da je glupost, ali znam i da ima ljudi koji doslovno iz hobija pišu tužbe za svaku glupost... Jel mogu to nekako provjeriti? Npr. da za 3-4 mjeseca odem podići na sud potvrdu da se protiv mene ne vodi postupak? Da li se takve privatne tužbe uopće upisuju u tu potvrdu?

uređeno: od fotomatik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, fotomatik je napisao:

U jednom momentu, iziritiran njenim napisima sam joj impulzivno odgovorio "nek se ide liječiti",

podsjetio si me na slučaj jednog bivšeg predsjednika...

Zagrebački Općinski građanski sud nepravomoćno je danas odlučio da predsjednik xxxxxxxxxx mora francuskom odvjetniku xxxxxxxxxxx isplatiti 70 tisuća kuna odštete zbog nanošenja duševnih boli.

Odšteta odvjetniku dosuđena je zbog predsjednikove 
izjave iz 2006. kada je odvjetniku javno poručio kako bi bilo najbolje da posjeti Vrapče "jer tamo mogu pružiti takvim ljudima efikasnu pomoć".

, atomic95 je napisao:

Pa ništa. Neće vas tužiti. To je glupost. Cijela ta situacija što ste opisali. 

tako je mislio i naš bivši predsjednik ...pa poslije presude ,na pitanje šta misli o njemu-

" ... nije želio komentirati presudu, ali je za odvjetnika rekao da je to "jedan divan čovjek i dobar odvjetnik. :)

 

prije 2 sati , fotomatik je napisao:

Znam da je glupost, ali znam i da ima ljudi koji doslovno iz hobija pišu tužbe za svaku glupost.

da je glupost-je,...da se ne trebaš previše brinuti -ne trebaš.....a da je glupost postala naplativa-je.....i da je to sve skupa normalno-nije ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Ne, privatne tužbe nemaju veze s tom potvrdom.

Ako te tuži, mislit ćeš o tome, do tada zaboravi i nemoj se zamarati.

Što mogu, imam još 100 drugih briga u životu, i sad još i ovo...

A kak ću onda znati? Tek kad mi od suda dođe poziv  (a to može biti bilo kad, od par tjedana do par godina)?

 

prije 1 sat , Mister-X je napisao:

da je glupost-je,...da se ne trebaš previše brinuti -ne trebaš.....a da je glupost postala naplativa-je.....i da je to sve skupa normalno-nije ....

Ja sam to odmah i obrisao, ali je ta osoba to očito vidjela prije nego što sam obrisao... a par minuta kasnije je cijela tema obrisana. Problem je što nemam "screenshot" te rasprave (nisam ga stigao napraviti prije nego je tema obrisana)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, fotomatik je napisao:

Što mogu, imam još 100 drugih briga u životu, i sad još i ovo...

ne brini se...ostat češ na ovih 100 drugih briga :)

ako pokrene privatnu tužbu zbog ovoga ,onda bi trebala ići na liječenje :)....tako da si onda istinu rekao,a to nije kažnjivo....šalim se,......ako baš dođe do tužbe,onda se vrati ovdje i zatraži savjete ,da ne napraviš grešku u koracima....dotad ,zaboravi to....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Mister-X je napisao:

ne brini se...ostat češ na ovih 100 drugih briga :)

ako pokrene privatnu tužbu zbog ovoga ,onda bi trebala ići na liječenje :)....tako da si onda istinu rekao,a to nije kažnjivo....šalim se,......ako baš dođe do tužbe,onda se vrati ovdje i zatraži savjete ,da ne napraviš grešku u koracima....dotad ,zaboravi to....

OK. Probat ću ne misliti o tome... :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle, privatnu tužbu zbog uvrede ta osoba može podnijeti u roku od 3 mjeseca od učinjene uvrede, poslije toga gubi pravo na podnošenje privatne tužbe, pa nakon isteka tri mjeseca plus koji tjedan (ako je upućena poštom), možete nazvati sud nadležan po mjestu svog prebivališta, tražiti kazneni upisnik i priupitati da li imaju kakav postupak koji se vodi protiv Vas, tako da budete apsolutno sigurni u to.

Ipak, i ja mislim da ništa od toga neće biti, osoba na FB-u, ako Vas osobno ne poznaje, neće znati ni Vašu adresu niti Vaše osobne podatke, pa teško onda može podnijeti potpunu privatnu tužbu protiv Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Gle, privatnu tužbu zbog uvrede ta osoba može podnijeti u roku od 3 mjeseca od učinjene uvrede, poslije toga gubi pravo na podnošenje privatne tužbe

To znam da je 3 mjeseca rok za podnošenje privatne tužbe...

prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

nakon isteka tri mjeseca plus koji tjedan (ako je upućena poštom), možete nazvati sud nadležan po mjestu svog prebivališta, tražiti kazneni upisnik i priupitati da li imaju kakav postupak koji se vodi protiv Vas, tako da budete apsolutno sigurni u to.

Ak mi niš ne dođe prije, tam negdje sredinom 9 mjeseca ću nazvati ili otići na sud i pitati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Facebooku, svatko izgleda poput Brada Pitta (ili koji je već muškarac danas IN ženskom dijelu populacije) odnosno Megan Foxx (osobni odabir :-D), svatko je jak poput Mirka Filipovića ili Stipe Miočića, svatko ima plaću par tisuća eura, bar tri-četiri nekretnine, vozi McLarena ili Bugattija i ... Shvaćate u kom smjeru idem, "internet ratnici" su uvijek najjači, ali u 99,999999% slučajeva, kada treba napraviti ono što najavljuju - šipak.

Ubuduće, ne isplati vam se ulaziti u rasprave s ljudima stava "ee, znaš ti tko sam ja", jer se tu radi o ljudima teška karaktera, stoga ih je bolje pustiti nek se svađaju sami sa sobom, ako ih to toliko veseli i daje smisao njihovu životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , G-man je napisao:

... Shvaćate u kom smjeru idem, "internet ratnici" su uvijek najjači, ali u 99,999999% slučajeva, kada treba napraviti ono što najavljuju - šipak.

Ubuduće, ne isplati vam se ulaziti u rasprave s ljudima stava "ee, znaš ti tko sam ja", jer se tu radi o ljudima teška karaktera, stoga ih je bolje pustiti nek se svađaju sami sa sobom, ako ih to toliko veseli i daje smisao njihovu životu.

Jasno... pas koji laje ne grize, ali opet,... svejedno se brinem. Zadnja stvar koja mi treba, uz 100 drugih briga koje imam, je vucaranje po sudu s nekom personom s previsokim mišljenjem o sebi koja smatra da ona smije drugima reći bilo što omalovažavajuće, ali je "uvrijeđena" kad joj netko uzvrati istom mjerom....
 

prije 9 sati , hasko je napisao:

Odgovor takvima : ako ti ne znaš ,kako ću ja.:smijeh:

Baš! ... ili ... "ak ne znate tko ste, možda da pogledajte u svoju osobnu iskaznicu?"

uređeno: od fotomatik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija