Jump to content

Trebam li suglasnost suvlasnika za bušenje rupe na fasadi za mapu (13cm)


Hruska

Preporučene objave

Poštovani,

Moze li mi netko reci treba li mi ikakva suglasnost suvlasnika da izbusimo rupu za napu na fasadi zgrade (13cm)?

Kupili smo stan u starijoj zgradi i renovirano kuhinju i želim ugraditi napu pa me zanima smijem li to učiniti samostalno ili trebam neku suglasnost.

Hvala Vam unaprijed na pomoći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je u novijim zgradama to predviđeno spajanjem na predviđene verzirane vertikale, tako su se u starijim stanari spajali nakon promjene načina grijanja (gradsko) na dimovodne vertikale. Ili u drugom slučaju bušili rupe na fasadi s dvorišne strane. U ovom zadnjem slučaju nisam još čuo da je netko tražio i trebao sugladnost, niti za to postoji jasno određena zakonska podloga. Problem vidim, a time i potrebu  za suglasnost, samo u zavisnosti o kakvoj se starijoj građevini radi i na kojem mjestu bi se ista bušila. Naime, postojao bi problem sa konzervatorima ukoliko je u Registru, kao i moguće odašiljanje posrednih imisija kojim bi mogli biti izloženi ostali suvlasnici.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija