Jump to content

otkup stana u vanbračnoj zajednici


Goran badbaro

Preporučene objave

Kako sam i naveo otkupio bih stan na koji imam stanarsko pravo i pravo prvootkupa,a živim u vanbračnoj zajednici i trebam savjet. Iako sam više puta predlagao da ozakonimo našu vezu pa makar ona bila i vanbračna zajednica žena s kojom živim to ne želi. Imamo dvoje odrasle djece, kćer 21 i sina 18, kojima bih i ostavio taj stan i problem. Niasm upućen postoji li još neki ugovor ili pisano slovo po kojem se moja nevjenčana supruga odriče svih prava na stan, naravno to je moj prijedlog na koji ona pristaje i ako postoji takvo riješenje na koji način to treba izvesti da je sve zakonski i gdje se to izradi, te koliko košta takav papir. Oboje smo prijavljeni na adresi baš tog stana dugi niz godina. Svaka pomoć u riješavanju problema bi mi dobrodošla. Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavite ugovor kojim se nevjenčana supruga odriče zajedničke stečevine, tj. prava na taj stan i da ubuduće neće imati nikakva potraživanja vezana za isti...

Naravno, ugovor ovjerite kod JB, otkupite stan i upišete se na isti kao vlasnik 1/1, poslije čega ga darujete djeci, kako navodite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Sastavite ugovor kojim se nevjenčana supruga odriče zajedničke stečevine, tj. prava na taj stan i da ubuduće neće imati nikakva potraživanja vezana za isti...

pitanje je  dali bi nevjenčana supruga pristala potpisati takav ugovor a da  nije  upisano njeno pravo uživanja u stanu (ako nema drugi način rješavanja stambenog pitanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija