Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Goran badbaro

otkup stana u vanbračnoj zajednici

Preporučene objave

Kako sam i naveo otkupio bih stan na koji imam stanarsko pravo i pravo prvootkupa,a živim u vanbračnoj zajednici i trebam savjet. Iako sam više puta predlagao da ozakonimo našu vezu pa makar ona bila i vanbračna zajednica žena s kojom živim to ne želi. Imamo dvoje odrasle djece, kćer 21 i sina 18, kojima bih i ostavio taj stan i problem. Niasm upućen postoji li još neki ugovor ili pisano slovo po kojem se moja nevjenčana supruga odriče svih prava na stan, naravno to je moj prijedlog na koji ona pristaje i ako postoji takvo riješenje na koji način to treba izvesti da je sve zakonski i gdje se to izradi, te koliko košta takav papir. Oboje smo prijavljeni na adresi baš tog stana dugi niz godina. Svaka pomoć u riješavanju problema bi mi dobrodošla. Unaprijed hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Sastavite ugovor kojim se nevjenčana supruga odriče zajedničke stečevine, tj. prava na taj stan i da ubuduće neće imati nikakva potraživanja vezana za isti...

Naravno, ugovor ovjerite kod JB, otkupite stan i upišete se na isti kao vlasnik 1/1, poslije čega ga darujete djeci, kako navodite...

Podijeli ovu objavu

, Željac047 je napisao:

Sastavite ugovor kojim se nevjenčana supruga odriče zajedničke stečevine, tj. prava na taj stan i da ubuduće neće imati nikakva potraživanja vezana za isti...

pitanje je  dali bi nevjenčana supruga pristala potpisati takav ugovor a da  nije  upisano njeno pravo uživanja u stanu (ako nema drugi način rješavanja stambenog pitanja)

Podijeli ovu objavu

Da, naravno, bilo bi to najbolje rješenje kad već, kako piše pokretač teme, izvanbračna partnerica pristaje na svaku soluciju, no, kako pišete, ako se u međuvremenu ona ne predomisli ako nema drugi način rješavanja stambenog pitanja...

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad