Jump to content
Diana1966

Postupak ovrhe na nekretnini

Preporučene objave

Prije 57 minuta, Diana1966 je napisao:

Zanima me kako ide postupak ovrhe nad nekretninom, kada banka otkaze ugovor. Ide li odmah ovrha ili postoje još kakve mogućnosti. 

Ne mora ići odmah ovršni postupak, to odlučuje banka odnosno kada oni dostave ovršni prijedlog tada se pokreće postupak.

I ne mora nužno ići na ovrhu na nekretninama, postoje i drugi predmeti ovrhe, ovisi što izaberu i kakvi su uvjeti s kojima idu u postupak. Npr. koliko je dugovanje koje imate prema njima, jeste li trenutno zaposleni, imate li već blokiran račun ili plaću, imate li nekretninu u svome vlasništvu, je li Vam to jedina nekretnina za stanovanje itd.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Koliko obično traje pokretanje ovrsnog postupka. Banka nam je dala kratak rok da uplatimo dugivanje ali mi nismo uspjeli pa me zanima trajanje pokretanja ovrhe i postoji li mogućnost nagodbe i kad je ovrha vec pokrenuta. Hvala

Podijeli ovu objavu

Uvijek daju kratki rok, a potom opunomoćuju odvjetnike koji im dalje provode postupak. Nema pravila koliko traje period od davanja punomoći odvjetniku pa do pokretanja ovršnog postupka, svakako ne dugo, cca mjesec-dva.

Uvijek postoji mogućnost nagodbe, i tokom cijelog postupka se potiču stranke na dogovor. 

Podijeli ovu objavu

Znaci li to da kad je postupak pokrenut nije još to konačno. Moze se još uvijek postići neki dogovor prije oduzimanja nekretnine. Mene je strah da ce mi oni za kratko vrijeme oduzeti nekretninu. 

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, Diana1966 je napisao:

Znaci li to da kad je postupak pokrenut nije još to konačno. Moze se još uvijek postići neki dogovor prije oduzimanja nekretnine. Mene je strah da ce mi oni za kratko vrijeme oduzeti nekretninu. 

Da, jer postupak traje, ne ide to tako brzo. Koliki Vam je dug? Zašto mislite da će ići baš na nekretninu? Je li nekretnina baš Vaše vlasništvo 1/1?

Podijeli ovu objavu

Što se tiće glavnice ovrhovoditelj ispunjava uvjet da pokrene ovrhu na nekretnini, tj. njegovo potraživanje je veće od 20.000,00 kuna. Olakotna okolnost Vam je, da ukoliko dođe do pokretanja ovršnog postupka da se na Vas primjenjuju zadnje izmjene i dopune Ovršnog zakona, a one su puno blaže za ovršenike nego prijašnje i to pogotovo u pogledu ovrhe na nekretnini.

Podijeli ovu objavu

Ne trebate zahvaljivati :-)

Kako je glavnica tražbine kod Vas veća od 20.000,00 kuna, sud još uvijek može odbiti prijedlog za ovrhu na nekretnini ako ocijeni da bi prodaja ove Vaše nekretnine narušila pravičnu ravnotežu između Vaših interesa i interesa ovrhovoditelja. A pri ocjeni, je li narušena ova pravična ravnoteža sud gleda:

1. je li vrijednost tražbine koja se namiruje nesrazmjerno manja od vrijednosti nekretnine na kojoj se predlaže provesti ovrhu (npr. dugujete 5.000.00 eura, a nekretnina vrijedi 100.000,00 eura);

2. je li ovrhovoditelj dokazao da bi ovrha na drugim predmetima bila bezuspješna (da ste blokirani, nezaposleni, da nemate motorno vozilo…) i

3. služi li Vam ova nekretnina za stanovanje i zadovoljavanje osnovnih životnih potreba, odnosno imate li drugih nekretnina.

Podijeli ovu objavu

Još jedanput hvala, malo ste me umirili. Ja sam mislila da ce me vec za mjesec dana izbaciti. Nekretnina vrijedi bar 150000 e, a tu živimo dvije obitelji i do sada smo 10 g. otplaćivali uredno premda je kredit bio u svicarcima. Ja sam na neprekidnom bolovanju id 2015 g i to je poremetilo sve. Ali posto je to stambeni kredit jako sam u strahu da cemo ostati na ulici. 

Podijeli ovu objavu

Prije 3 minuta, Diana1966 je napisao:

Još jedanput hvala, malo ste me umirili. Ja sam mislila da ce me vec za mjesec dana izbaciti. Nekretnina vrijedi bar 150000 e, a tu živimo dvije obitelji i do sada smo 10 g. otplaćivali uredno premda je kredit bio u svicarcima. Ja sam na neprekidnom bolovanju id 2015 g i to je poremetilo sve. Ali posto je to stambeni kredit jako sam u strahu da cemo ostati na ulici. 

Ovrha na nekretnini je sve, ali nije brzi postupak. Po ovim novim izmjenama koje sam Vam navela, znatno se smanjio broj ovrha na nekretninama. U pravilu, zapnu na tome, da dugovi ili nisu veći od 20.000,00 kn ili da predmetna nekretnina služi za stanovanje i zadovoljavanje osnovnih životnih potreba, odnosno da nemate drugih nekretnina u svom vlasništvu.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Tomi.ZG
      Poštovani

Interesira me kakav je postupak (tjek postupka) u konkretnom slučaju.

Ovrhovoditelj je prije par godina pokrenuo Ovršni postupak protiv mene kao jamca za Leasing predmet , poduzeće koje je trebalo platiti je otišlo prije par godina u prisilni stečaj ali moja osobna mjenica poslužila i je Ovrhovoditelju kao sredstvo osiguranja naplate.
      Kako se radi o poprilično velikoj svoti cca 250 000 sa svim troškovima (glavnica oko 140 000kn) nisu se mogli naplatiti prek FINE, pa su odlučili provesti ovrhu na drugim sredstvima, konkretno putem sudskog ovršitelja. Jasno mi je da se ovrha ne može izbjeći (ako netko zna kako bilo bi super) .
      Kako već dugi niz godina imam blokiran račun i jako mala primanja od cca 2500 kn na zaštićeni račun, inetersira me sljedeće
      1. Može li se provoditi ovrha popisivanjem i pljenidbom stvari od strane jednog Ovrhovoditelja dok se istovremeno drugi ovrhovoditelj naplaćuje pljenidbom 1/4 novčanog priljeva?
      2. Kakav je daljni postupak s obzirom da mi je doma bio sudski ovrhovoditelj koji mi je predao nekakvo rješenje i pitao čiji je stan i gdje radim?(na plavoj omotnici piše PRI UREDOVANJU)
      -te mi je preporučio onak "prijateljski" da bi  bilo dobro da se što prije javim odvj.društvu koji vodi postupak za Ovršitelja te da se  sa njim dogovorim
      3. Kakva su iskustva u situacijama kada ovršenik nema dovoljna primanja da u razumnom roku do max. 3 godine otplati dio dugovanja....naime u mom konkretnom slučaju trebao bi plaćati
      trostruki iznos svojih primanja da podmirim dugovanje Ovrhovoditelju a svi znamo da to nije moguće (osoba koja ima 2500kn mj prihod ne može preuzet obvezu plaćanja 7000 kn)
       - inzistiranjem ovrhovoditelja na pljenidbi stvari uistinu ne bi mogao doći ni do 5000 kn...ovako u slučaju dogovora da platim možda 1/3 ukupnog dohotka(cca 800kn/mj) došli bi barem do kakve -takve svote novca možda do 40 000 kn u 3. godine. Kakva su Iskustva sa nagodbama?

• objavio MojeIme2
      Pozdrav,
      Zanima me može li majka koja je vlasnica stana, a nad kojim je ovrha / založno pravo 2 različita subjekta darovati isti stan kćeri.
      Planiram isplatiti ta 2 subjekta ali za nekoliko mjeseci, pa me ovo zanima iz razloga da nebi došlo do upisa treće strane na osnovi nekog duga prije prijenosa vlasništva.
      Također, ako je moguće, koji su slijedeći koraci nakon ispunjavanja, potpisivanja i ovjere kod J.B. darovnog ugovora (s njim u poreznu, sud ili)? 
      Hvala.
    • objavio Mirela Travar
      Postovani
      Imam ugovor sa mojim ocem o dozivotnom uzdrzavanju. Na mene vec glasi pola kuce. Moj otac ima dvoje djece iz prvoga braka. Zanima me da li njegova djeca imaju pravo na nuzni dio s obzirom da ja i otac imamo ugovor i ja brinem o njemu ?
      Unaprijed hvala 

• objavio tl05
      Molim pomoc. VIP net mi je na adresu poslao poziv na placeanje po ovrsi koju nikada nisam primila.
      Obzirom da sam prema vipu vec isplatila jednu ovrhu za jedan jedini ugovor koji sam ikada potpisala kod njih, pomislila sam da je doslo do nesporazuma te im proslijedila specifikaciju te uplate iz davne 2012. godine.
      Nadalje, odvjetnicki ured mi odgovara kako to nije racun za tu ovrhu nego da sam potpisnik ugovora za odredjeni broj, a kao korisnika tog broja navode mog pokojnog oca. U sljedecem mailu navode da imam jos jednu istu takvu ovrhu- ja kao potpisnik ugovora, a korisnik broja je ovaj put moja majka. Naravno da nikada nista slicno nisam potpisala! Niti moji roditelji.
      Trazila sam od odvjetnickog ureda da mi posalju kopiju ugovora koje spominju kako bih vidjela taj potpis, no naravno da nisu poslali. U iducem mailu sam ih opet zatrazila kopiju ugovora po kojima me terete, te navela kako nikada nisam na svoju adresu nisam primila nikakav racun za navedeno, kao ni prijedlog a ni rjesenje o ovrsi, cime mi je od strane njih onemoguceno moje zakonsko pravo zalbe. Na taj mail cekam odgovor.
      Moze savjet sto dalje da radim? Doista nikada nisam za nikoga potpisala nikakav ugovor, niti su moji roditelji to ikada napravili u moje ime (sto bi u svakom slucaju bilo I nezakonito).
    • objavio TGV
      Bok.
      Molio bi za pomoć i pojašnjenje stavki ugovora.
      Moja situacija je slijedeća,konkretno radi se o Travnju 2018-te.
      U tom mjesecu imam odrađenih 204 sati,međutim na bušti je upisano da sam odradio 160 sati,ova razlika sati nije nigdje upisana.
      Plaća koja mi je isplaćena odgovara u lipu iznosu utvrđenom u ugovoru.
      Konkretno me sada zanima pojašnjenje članka 8. iz ugovora,po nalogu poslodavca ti sati su odrađeni ali kako sam rekao nigdje nisu upisani,vjerujem da bi trebali biti isplaćeni a ovako ispada da su mu poklonjeni,tj da li taj članak znači da ih ja moram odraditi a da su oni uklopljeni u dogovorenu plaću?
      Da li poslodavac neisplatom krši moja prava iz ugovora?
      Koja su moja prava i što bi bilo najpametnije napraviti?
      Hvala unaprijed.

• Online korisnici