Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

infoarti

invalidska mirovina

Preporučene objave

Pozdrav, podnijela sam zahtjev za invalidsku mirovinu i dobila obavijest o OPCEM GUBITKU RADNE SPOSOBNOSTI. Rješenje nije stizalo, pa sam otisla u HZMO, gdje su mi rekli da mi fali osam mjeseci tog obaveznog radnog vijeka. Koje su sanse da ce rjesenje biti u moju korist i sto mogu uciniti? Hvala i lp

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Postovani,

hvala najljepsa na odgovoru. 

Bila sam jucer. Nisu mi MOGLI nista reci. Pozivaju se na zakon koji je striktno odredjen sto se tice uvjeta, govore da ce se tu tesko bilo sto napraviti, ali NITKO nije decidirano rekao da ce me odbiti. Da li znate je li moguc nekakav dokup jer navodno vise ne postoji dokup staza?

Hvala i lp

Podijeli ovu objavu

Dokup nije moguć retroaktivno. Znači vi možete dokupiti radni staž koliko vam fali do propisanog uplačujući to mjesečno. Ako vam fali npr. 22 mjeseca toliko ga morate uplačivati. Mislim i nisam siguran da je minimalni staž osiguranja za mogućnost invslidske 15 godina.

Podijeli ovu objavu

Minimalno je 10 godina. Kod mene je problem zato sto sam zadnjih 15 godina bila prijavljena na 1 sat, a u tom slucaju je jedna godina-jedan mjesec. Tako da mi fali 8 mjeseci punog radnog staza ili 8 godina po 1 sat

Podijeli ovu objavu

prije 22 sati , hurus je napisao:

Dokup nije moguć retroaktivno. Znači vi možete dokupiti radni staž koliko vam fali do propisanog uplačujući to mjesečno. Ako vam fali npr. 22 mjeseca toliko ga morate uplačivati. Mislim i nisam siguran da je minimalni staž osiguranja za mogućnost invslidske 15 godina.

Dokupa mirovine nema vec dugi niz godina, ovo sto vi spominjete je produzeno osiguranja, dali ona moze placati produzeno osiguranje u trajanju od 8 mjeseci (to uplacivanje mjesecno vas dodje cca malo manje od 600 kn) mora pitati na HZMO-u ili HZZ-u.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad