Jump to content

Neplacena kazna - prelazak granice


Zagy321

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zivim u inozemstvu nekoliko godina i pregledom papira kod kuce sam skuzio da imam jednu kaznu zbog prometnog prekrsaja ne placenu u potpunosti. Obzirom da je to bilo prije 5-6 godina, a uskoro idem u hrvatsku mogu li me zbog toga zaustaviti na granici i zatvoriti, odvojiti sa strane,...?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru

da odmah pitam jos nesto - nisam odjavio boravak (planiram to sad srediti), a imam neke ovrhe  u hr, pa stizu pozivi za sud koje ne podizem kad nisam tamo

sad, policija me nije trazila na adresi di sam jos uvijek prijavljen, pa valjda to znaci da nije dobila nalog od suda da me nade

al u slucaju da me ipak traze i ja sad dodem s dvoje klinaca na granicu - oni ce me zdrzat ili uputiti da se javim u pol. postaju ili ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne stanuješ na adresi, a nisi to regulirao, moguće je da je raspisana objava. Ako se radi samo o ovrhama, onda te neće hapsiti, nego će te uputiti da se javiš na sud.

Dodatno, postoji mogućnost da si odjavljen sa adrese po službenoj dužnosti i da ti je poništena osobna iskaznica, a to ćeš isto znati kad dođeš (ili možeš prije provjeriti u veleposlanstvu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi vjerovao koliko normalna rijec moze napraviti, meni se dogodila slicna situacija, doduse nisu me trazili sa suda nego sam mijenjao vozacku pa je policija dosla pogledati gdje zivim, dobio sam obavijest na (nevazecu) adresu da sam odjavljen. Nazvao sam policiju i ispricao da se nisam stigao odjaviti i da mi je prvo veleposlanstvo jako daleko (sve istina) i da cu to vratiti osobnu i srediti papirologiju prvom prilikom i nisu mi pisali kaznu. Eto

uređeno: od penava
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija