Jump to content

Roditeljska skrb


Zvonimirr

Preporučene objave

Postovani molim vas da me savjetujete. Majci i meni je trenutno oduzeto pravo da djeca zive snama na godinu dana. Majka nije do sada nazvala niti jednom jer je navodno otisla u njemacku. Da li ako ona ne zeli kontaktirati i vidjeti djecu moze biti rijesena roditeljstva. Kako bi onda mogao naplatiti mogucu alimentaciju ako ona radi u njemackoj. Ja nemam njenu adresu. Ja samo imam podatak da je u njemackoj. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi se nismo nikad vjencavali. Sud je donio odluku da se djeca povjere teti djece tj. Mojoj sestri. Ona nije dosad ispostovala niti jednu sudsku odluku. Nije ucinila primopredaju te ostavila zdravstvenu dokumentaciju za down sindrom sina od 5g. Jednostavno je osla bez pozdrava. Niti jednon nije nazvala dijecu niti jedan vikend nije sprovela snjima.

 

Odluka je na godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, Željac047 je napisao:

Jedino što mi, kao adekvatno rješenje, pada na pamet je da se strpite tih godinu dana, znam da nije lako, te da sve to iznesete prilikom donošenja sljedeća odluke (ovo je samo privremena odluka), i da tada predložite, zbog činjenica koje navodite, da se majci u potpunosti i trajno oduzme roditeljska skrb...

A sto onda kako ako ona nastavi ziviti u njemackoj kako naplacicati alimentaciju... ona je to izbjegavala za prijasnja dva djeteta iz prijasnjih veza... a sta ako ona uoppce se ne vrati u hrvatsku... hvala van na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi onda niti nemate sudsku odluku o alimentaciji, niti kolika je u visini, ni ništa, pa nemate na temelju čega tražiti alimentaciju od bivše izvanbračne supruge. Kao skrbnica, uime djece bi to trebala pokrenuti njihova teta, ali protiv koga, s obzirom da je i Vama oduzeto pravo da djeca žive s Vama. Kao što kažete, pričekajte godinu dana da vidite kome će sud u konačnici dodijeliti djecu, pa ćete onda poduzimati radnje u smjeru naplate alimentacije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Vi onda niti nemate sudsku odluku o alimentaciji, niti kolika je u visini, ni ništa, pa nemate na temelju čega tražiti alimentaciju od bivše izvanbračne supruge. Kao skrbnica, uime djece bi to trebala pokrenuti njihova teta, ali protiv koga, s obzirom da je i Vama oduzeto pravo da djeca žive s Vama. Kao što kažete, pričekajte godinu dana da vidite kome će sud u konačnici dodijeliti djecu, pa ćete onda poduzimati radnje u smjeru naplate alimentacije. 

A sto ako sud njoj oduzme pravo roditeljstva a ona ne dode na sud pod pretpostavkom da se dijec vrate meni. Kako oda naplatiti alimentaciju... hvala van na dosadasnjim odgovorima svima sudionicima rasprave...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija