Jump to content
  1. drot13

drot13

• Similar Content

• objavio saltyl
      Pozdrav, 
      trebao bi mi mali savjet/uputa vezano za provođenje ovrhe unutar EU, a van HR.
      Dakle trebalo bi ovršiti kupca (vps preko 40k kn), poslana je ovrha na temelju vjerodostojne isprave jb u Zadru, no s. služba u Kninu je odbacila ovršni prijedlog obzirom ovršenik ima prijavljeno prebivalište u inozemstvu (Luksemburg) na NEPOZNATOJ ADRESI.
      Moje pitanje glasi, može li se i putem kojih kanala saznati točno prebivalište te kada se sazna kome i u kakvoj proceduri se provodi ovrha za osobe sa prebivalištem u drugoj zemlji članici EU?
      Puno hvala na pomoći...

• objavio anto_m
      Poštovani,   U situaciji sam da radim u firmi u Zagrebu. Pri tome ponedjeljkom dolazim na posao iz mjesta prebivališta i petkom se vraćam nazad u mjesto prebivališta udaljenom oko 100 km od Zagreba. Za boravak od ponedjeljka do četvrtka koristim unajmljen stan u Zagrebu. Vikendima, praznicima i za vrijeme godišnjeg odmora sam u mjestu prebivališta.   Zamolila bih Vas za informaciju da li je u mojem slučaju potrebno prijavljivati boravište u Zagrebu, budući da je mjesto gdje se pretežno zadržavam mjesto prebivališta?

Unaprijed hvala na odgovoru.
    • objavio Knjižničarka3511
      Poštovani,

zanima me legalnost mogućnosti stanovanja u poslovnom prostoru/sjedištu tvrtke. 
      Situacija je sljedeća:
      Prostor je 2010. godine kupila pravna osoba i u njemu registrirala sjedište. Međutim, prostor je od samog početka pa sve do današnjeg dana korišten isključivo u svrhu stanovanja. Budući da mi je djelatnica na MUP-ovom šalteru rekla kako je nemoguće u poslovnom prostoru prijaviti prebivalište/boravište, zanima me kako je to moguće i je li uopće legalno.
      Nadalje, ukoliko nije, kojim se institucijama moguće obratiti za pomoć? 

Unaprijed hvala i lijep pozdrav
    • objavio agentnix
      Pozdrav svima.
      Imam par pitanja vezano za otvaranja obrta.
      Bavim se poslovima u IT sektoru i trenutno mi se nudi novi posao koji bi išao preko "paušalnog" obrta.
      Već sam se dosta raspitao i googlao po tom pitanju ali nisam uspio naći jasni ogovor na neka pitanja.
      Konkretno. Trenutno sam podstanar u Zagrebu i tu imam prijavljeno boravište i uredan ugovor o iznajmljivanju stana. Prebivalište mi je prijavljeno na obiteljsku (vlasnici su moji roditelji) kuću u Petrinji.
      Zanima me kad bi otvarao obrt, mogu li prijaviti za sjedište adresu na kojoj sam podstanar i da li mi je potrebna neka dodatna izjava vlasnika ili novi ugovor o najmu u kojem je navedeno da se prostor iznajmljuje za poslovne svrhe.
      Također sam našao na netu da neka zanimanja ne zahtijevaju prostor za odrađivanje djelatnosti i da u tom slučaju sjedište ide na adresu boravišta/prebivališta. Zanima me da li to vrijedi za IT sektor i da li to znači da samo trebam potvrdu o prijavljenom boravištu ili nešto drugo.
      Također u slučaju da promijenim prebivalište na trenutno boravište ili neku drugu adresu koja je procedura za obrt?
      Lp.
    • objavio Kišna
      Postovanje! Unaprijed se ispričavam zbog otvaranje nove teme, no kako nisam pronašla adekvatne odgovore za moju situaciju, a dodatno zbunjena različitim mišljenjima i promjenama, voljela bih znati odgovor na sljedeća pitanja:
      Da li mogu svog mladića koji je državljanin BiH prijaviti na svoju adresu stanovanja samo preko svoje osobne, koja je jednaka adresi mog oca koji je ujedno i vlasnik kuće? Naime, mladicu je odobrena dozvola za rad, potrebna je još suglasnost, no otac mi ima 80 godina, i nije za potezanja po postajama i uredima, a za terenski rad javnog bilježnika treba čekati i vise dana. Nadodajem da je mladić prijavljen na kratkotrajni boravak turistički na tu istu adresu dok se čekalo na rijesenje pitanja radne dozvole. Hvala puno, srdačan pozdrav..
  • Online korisnici