Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
GTX

Pomoc u vezi drzavljanstva

Preporučene objave

GTX    0

Pozdrav svima! Zamolio bih vas za savet ili pomoc u vezi ostvarivanja prava na Hrvatsko drzavljanstvo.

Rodjen sam Rujna 1990. u Puli, roditelji su mi u to vreme radili u Hrvatskoj, inace oboje su u to vreme bili drzavljani SFRJ (s tim da je otac preminuo 95') i rodjeni na teritoriji Srbije. Majka je radila par godina u tom delu Hrvatske i bila prijavljena na adresi u trenutku mog rodjenja.

Po rodjenju sam upisan u maticu rodjenih u Puli ali ne i u knjigu drzavljana(proverio sam nakon kontaktiranja ureda u Puli). U Srbiju sam dosao odmah nakon rodjenja, dakle nisam bio prijavljen tamo na adresi a u knjigu drzavljana Srbije sam upisan tek krajem 2005. godine po osnovu porekla(tako stoji u dokumentu). 

Zeleo bih da proverim da li postoji mogucnost za naknadni upis u knjigu drzavljana RH po osnovu rodjenja pa makar se i odrekao svog trenutnog drzavljanstva i naravno koji bi bili uslovi za to.

Hvala puno na bilo kakvoj pomoci i informacijama!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
GTX    0

U konzulatu Hrvatske u Srbiji su mi rekli da postoji mogucnost ako se nisam odrekao Hrvatskog drzavljanstva i ako se nisam odmah po rodjenju upisao direktno u knjigu drzavljana Srbije, odnosno ako postoji veci razmak u godinama izmedju rodjenja i prvog upisa da treba proveriti. Ja sam tek 2005. dobio srpsko drzavljanstvo po osnovu porekla. 

Isto me zanima da li postoji sansa ako se odreknem srpskog a zatrazim hrvatsko. Naravno pre svega toga trebam biti naknadno upisan u knjigu drzavljana RH.

Podijeli ovu objavu

GTX    0

Mislio sam na odricanje prava po rodjenju direktno, ne na samo drzavljanstvo, s obzirom da sam tek 15 godina kasnije upisan u Srbiji.

Samo mi je bitno da znam da li sigurno nemam vise prava na naknadni upis i koji su glavni razlozi za to, to je sve.

Podijeli ovu objavu

GTX    0

Provericu ponovo sa njima pa cu javiti ishod svega, mozda ce pomoci drugima.

Inace bilo kakvo misljenje ili savet u vezi moje situacije je dobrodosao.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this