Jump to content

Opći uvjeti o odvozu otpada


Crispin

Preporučene objave

Kao i većina ljudi u Hrvatskoj, dobio sam novi ugovor o odvozu komunalnog otpada s pripadajućim općim uvjetima i cijenikom. Osim činjenice da prema novom cjeniku mi trošak odvoza otpada poskupljuje čak 100%, s time da više komunalac neće ni odvoziti sav otpad pa se tu moram snalaziti kako znam i umijem zanima me sljedeće:

Prema općim uvjetima, s obzirom kako živim u višestambenoj zgradi, dodijelit će mi se vrećica s kodom koju ćemo bacati u veliki kontejner. U općim uvjetima stoji, ukoliko netko ubaci otpad van vrećice tj. baci otpad koji ne bi smio, Komunalac zadržava pravo ( obzirom kako ne može utvrditi počinitelja), kazniti s penalom od 500 kuna sve korisnike navedenog kontejnera. Ono što mene zanima, moram li ja potpisati pristanak na takve opće uvjete? Kontejner se nalazi na javno dostupnom mjestu i može ga koristiti dosta ljudi pa jesam li ja onda prisiljen na plaćanje takvog penala? Zar je pravno dozvoljeno da komunalac ne mora utvrditi počinitelja nego može kažnjavati bilo koga bez ikakvog dokaza?

 

Ukratko, zar moram zbog sile zakona pristati na takav uvjet o odvozu otpada? Postoji li neki način da ja sam zbrinjavam svoj cijelokupni otpad kako znam i umijem bez da plaćam komunalac za to ili jednostavno po sili zakona moram potpisati taj ugovor s komunalcem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je katastrofa.

Kod mene povremeno viđam ljude koji iz automobila izvade nekoliko vreća smeća i ubace ga u kontejner gdje smeće odlažu stanari zgrade.

Upozoravati ne vrijedi,samo može doći do fizičkog obračuna.

I sada neka stanari plaćaju kazne.

Fuj.

 

Tko je nadležan za to?

Komunalni redar ?

Ako mu se proslijede podaci o registraciji automobila ima li on kakve ovlasti utvrditi počinitelja i napisati mu neku kaznu?

Ili će neki rođo pokrenuti dobar biznis, "kineski zid oko vaših kontejnera-akcija".

Krasno će se uklopiti u okoliš.

A možda je rješenje i mala fontanica odmah pokraj,da anulira tu novogradnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija