Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

anticana

priznanje djeteta

Preporučene objave

Pozdrav, molim vas moze pomoc..imam dva pitanja..sestra mi je rodila bebu, prijavila je ime oca na maticnom, prosljedili su czss-u, da on dodje priznati dijete..naravno, on se nepojavljuje tamo zato jer je izvanbracnoj zajednici i s tom zenom ima djete..sestra vec pomalo gubi nadu da ce on priznati njihovo dijete i rekla je da nece sudski traziti njegovo priznanje ocinstva..sta onda dalje bude, ako ona zaista odustane od trazenja da on prizna dijete,da li ce dalje czss tuziti ili ne?on se svojevoljno tamo nikad nece pojaviti, sam je to rekao(jer je svjestan da ce izgubiti "zenu"),kako ce to zavrsiti?

I jos jedno pitanje, malo sam istrazivala na internetu, ako otac nema primanja, tko ce placati alimentaciju? Zakonski trebaju baka i djed(ali u njegovom slucaju ni oni nemaju primanja), da li sud moze potrazivati alimentaciju od njegove vanbracne supruge, koja jedina radi i ima dosta veliku platu? 

Hvala svima i nadam se da ce mi netko pomoci s odgovorima..

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da,znam svijesna sam toga..zato mi je i zao ako sestra odustane, ona govori da nema svrhe da se nateze po sudovima s njim,jer zna da on nikad nece htjeti sudjelovati u djetetovom zivotu i da joj nikad nece placati alimentaciju jer nema prihoda..ali sam slucajno sam pronasla ovo na internetu

content://com.sec.android.app.sbrowser/readinglist/0608090902970.mhtml

Podijeli ovu objavu

Možda neće sada, ali nekad će imati prihode ili imovinu, imat će kuću, kupit će auto, a alimentacija ima prednost u naplati pred svim drugim dugovima, tako da načelno treba težiti tome da dijete ima oca, pa makar i na papiru. Dug je život, tko zna što se sve može dogoditi.

Podijeli ovu objavu

Znam..ali eto, ona pomalo gubi nadu u svemu..zavlacio ju je da ce ostaviti zenu, da ce biti skupa, cijelu trudnocu je bio s njom..i sad kad je dosla beba, jednostavno je nece...nece je, jer doticni zivi od svoje zene, svjestan je toga..neznam sta da kazem, zao mi je svega sto se dogodilo, zao mi je tog djeteta,samo se nadam da ce czss nastaviti ako sestra odustane(jer kako su joj rekli,njima je vazno da dijete ima oca,makar na papiru)..

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio faca89
      Postovani,

Bivsoj supruzi i meni je izrecena mjera nadzora. Dijete zivi sa njom ali je zajednicko skrbnistvo. Supruga ima kaznenu presudu zbog toga sto nije postovala i opirala se suretima i druzenjima djeteta samnom.

Prilikom jednog zajednickog susreta voditeljice mjere bivse supruge i mene. Voditeljica je upitala bivsu zasto dijete toliko odvlaci od mene ipak je dijete i moja krv. Na sta je bivsa izjavila da je to upitno ( uz podsmjeh). Voditeljica mjere i ja smo ostali zateceni. Ne znamo da li je istina ili provokacija. 

Zanima me postoji li kakve posljedice takve njezine izjave? Moze li se traziti da majka snosi troskove DNA-a?

Hvala
    • objavio IvaIva23
      Pozdrav. Ako moze molim vas primjer tuzbe za osporavnje ocinstva oca koji nije bioloski otac. Otac se upisao kao otac za trajanja izvanbracne zajednice u kojoj je rodjeno zajednicko dijete. Kako ne bi bilo razlike medju djecom. Medjutim zajednica je prekinuta. Curica pod utjecajem majke radi probleme oko vidjanja svjesna kako je njen otac netko drugi. CZSS inzistira na vidjanju premda i otac i dijete vide da nema smisla. Radi se o djetetu koje ima 6. godina.
    • objavio lamia
      Nakon smrti majke provedena je ostavinska rasprava i imovina je podijeljena između troje braće. Dio imovine nije ušao u ostavinsku imovinu zbog tog što je na nekretninama upisana zabrana otuđenja do završetka sudskog spora koji je sestra  naše pokojne majke vodila protiv nje. Nekretnine se i dalje vode  u zemljišnim knjigama upisane na našu pokojnu majku i njenu sestru, svaka u 1/2 dijela. Sudski spor je najvjerojatnije otišao u zastaru, a mi nismo pokrenuli postupak za upisivanje vlasništva na toj imovini. U međuvremenu je majčina sestra oboljela i imenovan joj je skrbnik od strane Centra za socijalnu skrb. Može li Centar za socijalnu skrb prodati navedene nekretnine na kojima je i naša pokojna majka upisana kao vlasnik u 1/2 dijela? Što učiniti da se mi kao braća upišemo kao vlasnici?
  • Online korisnici