Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
Ljiljana48

nasljeđivanje nakon smrti bake

Preporučene objave

Poštovani !

Naslijedila sam zemlju nakon smrti bake te Vas molim da mi pomognete savjetom.Nakon izdavanja rješenja od strane Javnog bilježnika,da li ja kao unuka plaćam porez na nekretninu,odnosno zemlju koju sam naslijedila? 

Unaprijed zahvaljujem !!!

Srdačan pozdrav !!!

Uređeno od Ljiljana48

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 6 minuta, Ljiljana48 je napisao:

Poštovani !

Naslijedila sam zemlju nakon smrti bake te Vas molim da mi pomognete savjetom.Nakon izdavanja rješenja od strane Javnog bilježnika,da li ja kao unuka plaćam porez na nekretninu,odnosno zemlju koju sam naslijedila? 

Unaprijed zahvaljujem !!!

Srdačan pozdrav !!!

Poreza su oslobodeni izmedu ostalog "7. bračni drug, potomci i preci koji čine uspravnu liniju te posvojenici i posvojitelji koji su u tom odnosu s primateljem uzdržavanja te od njega stječu nekretnine na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ili na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju".

Javni biljeznik treba predati ostavinsko rjesenje na poreznu i to je to. Po novom ne cete dobiti rjesenje od porezne da ne placate porez kao nekad, sad dobivate samo ako morate platiti porez, sto nije Vas slucaj.

Vi samo prebacite zemlju na sebe u zemljisnim knjigama / katastru.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 11 sati , Ljiljana48 je napisao:

Naslijedila sam zemlju nakon smrti bake

 

prije 11 sati , miroslav6 je napisao:

koji su u tom odnosu s primateljem uzdržavanja te od njega stječu nekretnine na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ili na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju".

Suština odgovora je ista,no uz ispravak da se imovina u konkretnom slučaju stječe nasljeđivanjem,a ne pravnim poslom u vidu ugovora o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju,slijedom čega valja primjeniti odredbe čl.15 Zakona o porezu na promet nekretnina.

IMG_20180612_010135_527.jpg

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 6 sati , Matrix je napisao:

 

Suština odgovora je ista,no uz ispravak da se imovina u konkretnom slučaju stječe nasljeđivanjem,a ne pravnim poslom u vidu ugovora o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju,slijedom čega valja primjeniti odredbe čl.15 Zakona o porezu na promet nekretnina.

IMG_20180612_010135_527.jpg

Kasnije sam primjetio da sam brzopleto trazio "pretke i potomke" pa kopirao krivi clanak. :-)

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  



×