Jump to content

Razvod


Renči1969

Preporučene objave

Poštovani, imam 50 g, troje djece (jedan nezaposlen(samo sezona), jedan studira, jedan srednja skola)sa kojima živim sama 5g, jer je suprug nasao drugu zenu.Mislimo pokrenuti razvod, tj. suprug zeli sporazumni, ali meni ne misli dati stan u kojem zivim s djecom (45kvadrata) tj misli mi ga dati, ali pod uvjetom da ja taj stan ne mogu prodati ako djeca ne odobre, zeli da su i djeca vlasnici.Njemu ostaje nasa kuca tj.njegova roditeljska u kojoj mi imamo svoj posebni dio i koji smo mi napravili (on kaze da nemam nikakva prava).Ja ne radim osim 3-4 mj sezonski, suprug daje 2000kn mjesečno s tim da on prima djecji doplatak od 600kn.Ima obrt i 4 automobila.Molim Vas za savjet i što me zakonski pripada i što bi mogla traziti od imovine, s obzirom da sam odgajala 3 djece i suprug mi nije dao raditi,  imam li pravo na uzdržavanje, s obzirom da smo obrt otvorili zajedno ali me poslije on izbacio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ste dosli do stana? Ako ste ga kupili za vrijeme braka, pola je Vase. Po meni bez obzira sto ne radite, ako ste se tako "dogovorili". Neka svoju polovicu pokloni djeci. U krajnjem slucaju, neka pokloni cijeli stan djeci, ako se ne bojite da ce Vas djeca izbaciti iz njega, ali pretpostavljam da ne.

Ako je kuca od njegovih roditelja, tj. naslijedena, mogli bi ste traziti nesto ako ste ulagali u nju, ali niste puno zaradivali pa niste ni mogli ulagati, netko strucan bi mogao reci vise o tome buduci da niste radili "dogovorno".

Jeste u obrtu radili ili ste bili i vlasnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, kao prvo, on nema pravo primati dječji doplatak kad djeca žive sa Vama, to je pravo djece, tj. roditelja s kojim djeca žive...

Za sve ostalo što navodite trebate, naravno, ako se ne možete dogovoriti, pokrenuti spor za utvrđivanju i podjelu bračne stečevine, a ako nemate novaca za plaćanje, razvidno je da nemate, te su u pitanju prava djece, a i Vaša u, obratite se Uredu državne uprave u svojoj Županiji radi dobivanja besplatne pravne pomoći i to zatražite besplatnu sekundarnu pravnu pomoć (pisanja sudskih podnesaka, zastupanje pri sudu i sve ostalo što Vam pravno zatreba)...

Inače u tim postupcima (utvrđivanje i podjela bračne stečevine) je dosta teško naći odvjetnika za besplatnu pravnu pomoć, ali je ipak moguće... 

Bilo bi najbolje da se ipak nekako dogovorite, a sve radi smanjenja troškova, trjanja postupka (dosta je dugotrajan), a najviše radi dobrobiti djece, a i samih Vas...

Za dječji doplatak se obratite djelatnicima CZSS, koji su dužni zatražiti da se isti uplaćuje Vama kad djeca žive sa Vama, jer je to pravo djeteta, a ne roditelja, naravno, ako dječji prima za zajedničku djecu...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija