Jump to content

profesialna mirovina


darko hrvoic

Preporučene objave

Molio bih odgovor ili savjet,2009g. otišao sam u invalidsku radnu mirovinu.Pošto je mirovina bila mala dali su mi najnižu braniteljsku ja sam drgovoljac domovinskog rata.Nemam ništa od vojske jer nisam tada ni tražio išta.Sad po novom zakonu dali imam kakva prava na obnovu postupka.Godinama se lijećim od ptsp i imam dokumetaciju o tome hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Veteran,E ovako.Od 2008 do 2012g ldem kod psihijatra,2012gprekidam odlazak kod psihijatra jer nisam vidio pomaka da mi bude bolje.terapiju sam nastavio svakodnevno uzimati.Prošle godine sam doživio nekakvi napad i završio na internoj,posle svih njihovih pretraga doktorica mi daje uputnicu za psihijatra jer je sve bilo na bazi živaca i tako da sad od prošle godine idem redovito kod lječnika dijagnoza mi je PTSD F 43.1       Sy L-S chr.I da 94g bio sam u pričuvnoj policiji i prilikom dolaska kući sa terena ispada mi službeni pištolj i metak me pogodio u desnu natkoljenicu istraga je pokazala da je pištolj bio neispravan ali do tih dokumenata nemogu doći u Mupu vele zastara.Molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , darko hrvoic je napisao:

Dragi Veteran,E ovako.Od 2008 do 2012g ldem kod psihijatra,2012gprekidam odlazak kod psihijatra jer nisam vidio pomaka da mi bude bolje.terapiju sam nastavio svakodnevno uzimati.Prošle godine sam doživio nekakvi napad i završio na internoj,posle svih njihovih pretraga doktorica mi daje uputnicu za psihijatra jer je sve bilo na bazi živaca i tako da sad od prošle godine idem redovito kod lječnika dijagnoza mi je PTSD F 43.1       Sy L-S chr.I da 94g bio sam u pričuvnoj policiji i prilikom dolaska kući sa terena ispada mi službeni pištolj i metak me pogodio u desnu natkoljenicu istraga je pokazala da je pištolj bio neispravan ali do tih dokumenata nemogu doći u Mupu vele zastara.Molim savjet

Vezano za ptsp je važan kontinuitet lijećenja, bez prestanka. 

Vezano za smoranjavanje i priznavanje statusa hrvi, te tražene dokumentacije od mupa iz onih dana vještaćenja ispravnosti oružja i samih okolnosti samoranjavanja, tu morate onda kontaktirati odvjetnika koji se razumije u istu problematiku pravnog pitanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za svaki događaj u Mupu se vodi Dnevnik događaja, te je u istome evidentirano i tvoje samoranjavanje, tak da ne može biti zastare i za taj događaj uvijek možeš dobiti Potvrdu. O događaju je zasigurno izviješćeno i Državno odvjetništvo tak da je i kompletan spis kod njih. A vjerojatno si se i liječio zbog zadobivene ozljede gdje je liječnik morao evidentirati kako je nastao mehanizam ozljede.

Tak da imaš puno mogućnosti dokazivanja ozljede ili rane za priznavanje statusa.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija