Jump to content

Ovrha i blokada računa


Boarges7

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me,kada dolazi do ovrhe,blokade računa u slucaju stambenog kredita?Kakav je slucaj po pitanju kreditnih kartica(amex)u slucaju spajanja dva računa?Ak uplatim djelomičan iznos rate za stambeni kredit,a ostatak bi na drugoj plaći,dali bi došlo do kakvih ozbiljnijih posljedica?Osim kamata,to je normala.

Zahvaljujem i srdačno pozdravljam.

P.s.novi sam pa ne znam na koji nacin postaviti pitanje ili otvoriti temu:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro ste i postavili pitanje i otvorili temu :palac:

Kod stambenog kredita, imate u svojim općim uvjetima, ili ugovoru o kreditu, kada banka može otkazati kredit (ako niste platili, jednu, dvije, tri uzastopne rate). Ako ga otkaže, tada cijeli kredit odmah dolazi na naplatu i onda banka ide u ovrhu radi naplate cjelokupnog kredita. Jeste li banci dali izjavu o zapljeni, kojom može neposredno blokirati Vaše račune ili će banka morati provesti ovršni postupak?

Ako djelomično platite stambeni kredit, vjerojatno se neće ništa dogoditi ako malo kasnite, ali bi Vam banka mogla poslati opomenu. U svakom slučaju, prvo šalju opomene, i kod kreditnih kartica također. 

Sve to traje mjesec, dva, tri, pa mislim da nema bojazni da bi se u tom periodu nešto dramatično moglo dogoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija