Jump to content

Pravno savjetovanje proslo bez savjeta


Chane

Preporučene objave

Postovani,

U sklopu projekta koji pokrecem kao pravna osoba, uzeo sam pravno savjetovanje kod odvjetnika.

Razgovor s njim tekao je kao da sam na kavi sa studentom prve godine, polagano nagađanje, bez konkretnih informacija. Kada sam predlozio da sastavimo formu ugovora i pravila koristenja, rekao je da to sami napravimo, posaljemo mu mail, pa ce on prekontrolirati. Imao sam jos neke upite sa strane za koje je rekao da ce odgovoriti.

Forme dokumenata sam sastavio, poslao, nisam dobio odgovor na vrijeme nakon cega sam ga dodatno kontaktirao porukom. 

Mail je konacno stigao, a savjet za dokumente je isao rijecima "po meni dovoljno", "po meni nedovoljno". Za ostale upite me je proslijedio na clanke zakona, koje sam vidio i sam na internetu prije dolaska.

Zanima me, s obzirom da je racun "savjetovanja" stigao na firmu i nije jos placen, dali sam ja ovakvo "savjetovanje" duzan platii, te dali se uopce "po meni nedovoljno" smatra savjetom?

 

Zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Po mom mišljenju, jeste, jer je vrijeme utrošeno. No ako ste nezadovoljni uslugom, vratite račun i vidite kako će odvjetnik reagirati, možda ga umanji?

Nema umanjenja, jer je odvjetnik drzavni, te je cijena usluge fiksirana na 500kn.

Kakva je procedura ako mu ne podmirim taj racun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto znaci da je odvjetnik drzavni?Svi odvjetnici su privatnici,osim,khm,drzavnih odvjetnika RH,ali se oni ne bave pruzanjem pravne pomoci.Pretpostavljam da mislite da nece biti umanjenja racuna zato sto su cijene usluga jedinstveno propisane odvjetnickom tarifom.

Ako ne platite racun,odvjetnik Vas moze ovrsiti na temelju tog racuna kao vjerodostojne isprave putem javnog biljeznika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ukoliko postoji zastita potrosaca u odnosu na sve subjekte u obaveznim odnosima, zasto i odvjetnici ne spadaju u to? Dakle, usluga nije pruzena i posao nije obavljen ili je obavljen nekvalitetno. U svakom drugom odnosu (banaliziram - usluga ciscenja stubista, gdje je pola stubista samo pometeno a na racunu je iskazano i metenje, i dubinsko ciscenje strojem i kemijskim sredstvima), postoji nacin reklamacije, storniranje racuna, naknada, umanjenje iznosa itd. samo kod odvjetnika se placa vrijeme za ispijanje kave i tri povrsne recenice na mail.

Da li je za ovakve situacije moguce traziti misljenje odvjetnicke komore?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , MsBourne je napisao:

Ukoliko postoji zastita potrosaca u odnosu na sve subjekte u obaveznim odnosima, zasto i odvjetnici ne spadaju u to? Dakle, usluga nije pruzena i posao nije obavljen ili je obavljen nekvalitetno. U svakom drugom odnosu (banaliziram - usluga ciscenja stubista, gdje je pola stubista samo pometeno a na racunu je iskazano i metenje, i dubinsko ciscenje strojem i kemijskim sredstvima), postoji nacin reklamacije, storniranje racuna, naknada, umanjenje iznosa itd. samo kod odvjetnika se placa vrijeme za ispijanje kave i tri povrsne recenice na mail.

Da li je za ovakve situacije moguce traziti misljenje odvjetnicke komore?

Moguće je tražiti mišljenje odvjetničke komore, dakako.

Zakon o zaštiti potrošača se ne odnosi na odvjetnike jer oni nisu trgovci, već samostalna i neovisna služba koja pruža pravnu pomoć. Zato stranke nisu potrošači, a pravna pomoć nije usluga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija