Jump to content

Brisanje prava na plodouživanje


petar0001

Preporučene objave

prije 9 sati , petar0001 je napisao:

U posjedu sam nekretnine na kojoj majka ima uknjiženo pravo plodouživanja. Dogovorili smo se za brisanje prava plodouživanja pa me zanima kako sastaviti izjavu ili kako se to već zove. Ima li netko primjer što i kako napisati? 

Hvala. 

Za takovo što, uz prijedlog za brisanje prava plodouživanja vam je potrebna izričita izjava o odreknuću ovlaštenika služnosti ovjerena kod JB. 

Dakle, trebali bi sastaviti izjavu npr.,

Ja, Đurđa Đurić iz Pule, Kralja Zvonimira 45, OIB........., kao ovlaštenik prava služnosti plodouživanja stečenog temeljem..... (ugovora i sl., u biti prepusujete sve ono što piše u ZK izvatku) na nekretnini, u naravi stan koji se sastoji od ....., a koja se nalazi na kat.čest...... KO......, sve upisano u ZK ulošku........ Općinskog suda u........., dajem slijedeću

 

          IZJAVU

kojom se odričem gore navedenog upisanoga prava služnosti i dopuštam da se bez ikakvih daljnjih pitanja isto pravo izbriše kao teret navedene nekretnine te ovu svoju izjavu potvrđujem vlastoručnim potpisom.

Đurđa Đurić

(potpisano)

U Puli, 15. lipnja 2018

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Za takovo što, uz prijedlog za brisanje prava plodouživanja vam je potrebna izričita izjava o odreknuću ovlaštenika služnosti ovjerena kod JB. 

Dakle, trebali bi sastaviti izjavu npr.,

Ja, Đurđa Đurić iz Pule, Kralja Zvonimira 45, OIB........., kao ovlaštenik prava služnosti plodouživanja stečenog temeljem..... (ugovora i sl., u biti prepusujete sve ono što piše u ZK izvatku) na nekretnini, u naravi stan koji se sastoji od ....., a koja se nalazi na kat.čest...... KO......, sve upisano u ZK ulošku........ Općinskog suda u........., dajem slijedeću

 

          IZJAVU

kojom se odričem gore navedenog upisanoga prava služnosti i dopuštam da se bez ikakvih daljnjih pitanja isto pravo izbriše kao teret navedene nekretnine te ovu svoju izjavu potvrđujem vlastoručnim potpisom.

Đurđa Đurić

(potpisano)

U Puli, 15. lipnja 2018

 

Hvala ti, zanima me ovo "uz prijedlog za brisanje prava plodouživanja". Jel to neki gotovi formular ili isto treba sastaviti?

Što ovdje treba upisati (između zvjezdica) : Ja, Đurđa Đurić iz Pule, Kralja Zvonimira 45, OIB........., kao ovlaštenik prava služnosti plodouživanja stečenog temeljem *Ugovora o darovanju*? 

I znači kad mama ovo ovjeri u JB ja sam miran što se tiče nekretnine? Dakle, iz Teretovnice C će nestati plodouživanje u korist mame?

Hvala. 

 

I jos jedan dodatak pitanju. Mama je vlasnica 2 puta po 1/4, a ja 2/4. Da li je u izjavi brisanja plodouživanja potrebno napisati za oba njena dijela 1/4 i 1/4 ili je dovoljno napisati generalno, za predmetnu nekretninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , petar0001 je napisao:

to ovdje treba upisati (između zvjezdica) : Ja, Đurđa Đurić iz Pule, Kralja Zvonimira 45, OIB.........,

Upiši broj maminog (davatelja izjave)OIB-a

 

prije 2 sati , petar0001 je napisao:

ovlaštenik prava služnosti plodouživanja stečenog temeljem *Ugovora o darovanju*?

Temelj upisa prava služnosti plodouživanja

 

prije 1 sat , petar0001 je napisao:

Da li je u izjavi brisanja plodouživanja potrebno napisati za oba njena dijela 1/4 i 1/4

Ona nema pravo plodouživanja na svom suvlasničkom dijelu,već upravo na vašem.

 

prije 2 sati , petar0001 je napisao:

zanima me ovo "uz prijedlog za brisanje prava plodouživanja". Jel to neki gotovi formular ili isto treba sastaviti?

Predlagatelj: Marko Marković,adresa OIB_______ 
Protustranka: (vaša majka)adresa OIB____ 


OPĆINSKOM SUDU U ___________
kao zemljišnoknjižnom sudu 
zemljišnoknjižni predmet


P R I J E D L O G 
za brisanje prava služnosti plodouživanja na nekretninama upisanim u z.k.ul......k.o.


Na temelju izjave o odricanju od prava služnosti plodouživanja od dana____________predlažem da 
Općinski sud u ____________ kao zemljišnoknjižni sud 
dopusti brisanje prava služnosti plodouživanja na suvlasničkom dijelu nekretnine predlagatelja Marka Markovića iz __________, ul.__________
OIB_______ ,označene kao k.č._______upisane u z.k.ul._____k.o._______,u naravi (opiši narav),a koje je 
pravo služnosti u korist protustranke upisano temeljem _______________.

Prilog :
-Izjava o odricanju od dana___________

U ________,dana______               Potpis:

                                              ______________

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Upiši broj maminog (davatelja izjave)OIB-a

 

Temelj upisa prava služnosti plodouživanja

Da li je ovako dobro napisano:"ovlaštenik prava služnosti plodouživanja stečenog temeljem upisa prava služnosti u Ugovoru o darovanju 1/4 i u Ugovoru o darovanju 1/4 dijela....itd."

Ona nema pravo plodouživanja na svom suvlasničkom dijelu,već upravo na vašem.

Ona ima pravo plodouživanja na 1/4 i 1/4 dijela koje mi je darovala (prije nekoliko godina 1/4 i nedavno još 1/4). Sad to treba "skinuti"

 

Predlagatelj: Marko Marković,adresa OIB_______ 
Protustranka: (vaša majka)adresa OIB____ 


OPĆINSKOM SUDU U ___________
kao zemljišnoknjižnom sudu 
zemljišnoknjižni predmet


P R I J E D L O G 
za brisanje prava služnosti plodouživanja na nekretninama upisanim u z.k.ul......k.o.


Na temelju izjave o odricanju od prava služnosti plodouživanja od dana____________predlažem da 
Općinski sud u ____________ kao zemljišnoknjižni sud 
dopusti brisanje prava služnosti plodouživanja na suvlasničkom dijelu nekretnine predlagatelja Marka Markovića iz __________, ul.__________
OIB_______ ,označene kao k.č._______upisane u z.k.ul._____k.o._______,u naravi (opiši narav),a koje je 
pravo služnosti u korist protustranke upisano temeljem _______________.

Nije mi jasno što je potrebno ovdje upisati:....u korist stranke temeljem?? Da li možda Ugovora o darovanju ili?

Prilog :
-Izjava o odricanju od dana___________

U ________,dana______               Potpis:

                                              ______________

 

uređeno: od petar0001
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Upiši broj maminog (davatelja izjave)OIB-a

 

Temelj upisa prava služnosti plodouživanja

 

Ona nema pravo plodouživanja na svom suvlasničkom dijelu,već upravo na vašem.

 

Predlagatelj: Marko Marković,adresa OIB_______ 
Protustranka: (vaša majka)adresa OIB____ 


OPĆINSKOM SUDU U ___________
kao zemljišnoknjižnom sudu 
zemljišnoknjižni predmet


P R I J E D L O G 
za brisanje prava služnosti plodouživanja na nekretninama upisanim u z.k.ul......k.o.


Na temelju izjave o odricanju od prava služnosti plodouživanja od dana____________predlažem da 
Općinski sud u ____________ kao zemljišnoknjižni sud 
dopusti brisanje prava služnosti plodouživanja na suvlasničkom dijelu nekretnine predlagatelja Marka Markovića iz __________, ul.__________
OIB_______ ,označene kao k.č._______upisane u z.k.ul._____k.o._______,u naravi (opiši narav),a koje je 
pravo služnosti u korist protustranke upisano temeljem _______________.

Prilog :
-Izjava o odricanju od dana___________

U ________,dana______               Potpis:

                                              ______________

Hvala vam na odgorima, puno ste mi pomogli. Imam još dilemu:

Ovako sam napisao, da li je ovako dobro:"........ovlaštenik prava služnosti plodouživanja stečenog temeljem upisa prava služnosti u Ugovoru o darovanju 1/4 i u Ugovoru o darovanju 1/4 dijela....itd."

 

Ona ima pravo plodouživanja na 1/4 i 1/4 dijela koje mi je darovala (prije nekoliko godina 1/4 i nedavno još 1/4). Sad to treba "skinuti"

I još nešto, kako nemam u Ugovoru o darovanji nikakve OV-xx oznake da li je potrebno napisati brojeve sa plombi npr. Ugovor  o darovanju 1/4 Z-22222/2013 i Ugovor o darovanju 1/4 Z-333333/2018 ili ne treba? Treba li upće pisati ovo? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija