Jump to content

Ovrha-molim savjet i pojasnjenje


Gatsby

Preporučene objave

Nedavno mi stigla ovrha-zahtjev za izravnu naplatu.od CZSS-terete me za oko 40 000kn. Oko 28000 kn je bio dug zbog nepripadne isplate o.invalidnine,ostalo su kamate.primam obiteljsku mirovinu zbog nesposobnosti za rad.

Ja se bas ne razumijem u zakon,pa bi molio savjet.

koji mi je štičeni iznos i kad ce mi se isti poceti isplacivati?

ima li nesto sto bi trebao znati/napraviti?

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Gatsby je napisao:

koji mi je štičeni iznos i kad ce mi se isti poceti isplacivati?

ima li nesto sto bi trebao znati/napraviti?

Kako Vam je Ruby rekla, po novim izmjenama zaštićeno je 3/4 primanja, ali je nužno da za iste otvorite zaštićeni račun na koji će se isplaćivati i na taj način biti Vam dostupne.

Mogli bi osim putem prisilne ustega i dobrovoljno otplaćivati potraživanja na ime te nepripadne isplate sredstava, jer Vam u međuvremenu kamate samo rastu i rastu.

uređeno: od Borbena7
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Nije moguće da se istovremeno namiruju dvije ovrhe, jer se po prvoj zabilježenoj ovrsi uzima sve što nije zaštićeni dio i tako dok se dug ne namiri, a potom se postupa po drugoj po redu zabilježenoj ovrsi na tom predmetu tj. na plaći/mirovini.

 

prije 9 sati , Gatsby je napisao:

jel moguće da mi se istovremeno naplačuju dvije ovrhe,ili da banka sjedne na nešto drugo.

Moguće je da banka odabere isto kao predmet ovrhe plaću/mirovinu, ali u tom slučaju čeka u redu naplate ili može odabrati neki drugi predmet pokretnine, nekretnine, motorno vozilo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ne može ti uzimati istovremeno dva puta po 1/4. Uzima se jedna dok druga čeka u redu, pa kad se prva namiri, oduzima se za drugu.

Međutim, u tom drugom postupku ovrhovoditelj može ići na drugi predmet ovrhe. Npr. prva ovrha ti sjeda na novčana sredstva (plaću), a druga na pokretnine (predmete kućanstva, auto...). Tako obje idu istovremeno, samo s drugim sredstvom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija