Jump to content

Zdravstveno za stranaca


Daria78

Preporučene objave

Dobar dan! Ja i djeca smo stranci treci zemlje (Rusija). Dosli u HR, imamo privremeni borovak (ja na 5 godina, djeca su na 1 godinu). Inace zbog pr.boravka stranac mora platiti 5 tis.kuna jednoklatno (godinu nazad) i 700 kn mjesecno. Svoje zdravstveno rjesila sa zaposljavanjem i ne platila tu godinu natrag. Sada za djecu rekli isti pravila (5 tis jednokratno i dalje mjesecno). Djeca ne mogu ici na moje zdravstveno.

Da li ima nekakvi drugi varianti da ne platim te 5 tis? Sto moguce napraviti u ovoj situaciji? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! Citala sam to. Ali mislila moze ima nekakva rupa u zakonu za djecu.....

 

Članak 7.

Stranac iz članka 6. stavka 1. ovoga Zakona stječe prava i obveze iz obveznoga zdravstvenog osiguranja pod uvjetom da je prethodno jednokratno uplatio doprinos za obvezno zdravstveno osiguranje na najnižu osnovicu za obračun doprinosa za obvezno zdravstveno osiguranje, i to od dana prestanka ranijeg statusa osigurane osobe u obveznom zdravstvenom osiguranju ili od dana prestanka osiguranja u drugoj državi koje osiguranje se ubraja u staž osiguranja u skladu s propisima Europske unije, odnosno međunarodnim ugovorom, a najduže za razdoblje od 12 mjeseci.

 

Naprimjer to. Jer djeca imaju zdr.osiguranje i u Rusiji,od kojeg ne odustali. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija