Jump to content

Neiskorišteni godišnji odmor - radnik ga nije tražio


NutCoco

Preporučene objave

Događa se da radnicima ostanu neiskorišteni dani godišnjeg odmora iz prethodne godine koje ne iskoriste do 30. 6. tekuće godine jer nisu tražili da ih koriste. Nije im poslodavac onemogućio korištenje.
Što poslodavac može i smije učiniti? Isplatiti im neiskorištene dane? Poslati ih na godišnji svojom odlukom ako vidi da do 30. 6. ti dani neće biti iskorišteni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, zapravo je poslodavac taj koji donosi  raspored godišnjeg odmora. Iako je lijepo što s terminima čeka na zahtjeve radnika, ali to nije dužni činiti. Isplata ne dolazi u obzir, osim ako je prekid radnog odnosa u pitanju. Ostaje samo da ih rješenjem/odlukom pošalje na GO. Ne znam radi li se o privatnoj ili državnoj firmi, ako je privatna - ne bi trebalo biti problema da se koji dan iskoristi i u lipnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privatna firma. I dogovaralo se interno korištenje tih dana i dosta nakon 30. 6. Ali sve je više zaposlenika i takvih situacija pa je postalo nesnosno pratiti koliko tko ima dana na papiru, a koliko u stvarnosti, što je prijavljeno na plaći, što nije, a treba ili ne treba...

 

Hvala, Potočnice.

uređeno: od NutCoco
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Potočnica je napisao:

ne bi trebalo biti problema da se koji dan iskoristi i u lipnju.

pardon, mislila sam u srpnju :)

Al da, ugl, poslodavac je taj koji radi raspored. Predlažem da još ove godine "progledate kroz prste", s obzirom da je kraj 6og mjeseca, ne znam o kojem broju dana i radnika se radi, pa može li organizacija rada izdržati da svi sve iskoriste do 30.6. Ali im onda za iduću godinu lijepo najavite da eventualne želje primate do tog i tog datuma, nakon čega napravite plan, one koji nisu izrazili želju do tog datuma - pošaljite na GO kada vama to odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu za slučno pitanje ...

Planiram dati otkaz 2019. na poslu (državna uprava) i ciljam na to da iskoristim što manje godišnjega kako bi ga zapravo unovčio. Pitanje, da li sam dužan, po sili zakona, iskoristiti stari godišnji koji mi je ostao iz prethodne godine ili mogu tražiti unovčavanje i toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam za državnu službu, al pretpostavljam kako se u ovom djelu propisi ne razlikuju previše – dva tjedna GO za 2018u godinu svakako bi trebali koristiti u 2018oj. Također, poslodavac je taj koji radi plan godišnjeg + što vas može poslati na GO za vrijeme trajanja otkaznog roka, ono što ne iskoristite do 30.6. propada. Mislim da nemate puno prostora za manevriranje.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, NutCoco je napisao:

Privatna firma. I dogovaralo se interno korištenje tih dana i dosta nakon 30. 6. Ali sve je više zaposlenika i takvih situacija pa je postalo nesnosno pratiti koliko tko ima dana na papiru, a koliko u stvarnosti, što je prijavljeno na plaći, što nije, a treba ili ne treba...

 

 

"Šihterica". Morate voditi urednu evidenciju dolazaka na posao kao i ostalih eventualnih rashoda; slobodan dan zbog bolesti, smrtni slučaj, godišnji, bolovanje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija