Jump to content

Žalba na prijedlog ovrhe


Dani1975

Preporučene objave

2008 prekoračila sam minus u erste banci koji do dan danas nisam pokrila jer u toj istoj sam imala i kredit. 2009 sam promijenila banku te 2015 stigao mi na adresu ovršni prijedloga zbog minusa na koji sam se žalila tražila sam stupanje relativne zastare (2010 sam se sudila zbog kredita s istom bankom)  Danas mi stigne iz sasvim druge Županje  riješenje žalbe na drugom stupnju da mi se odbija žalba na otpis kamate .sad ne kuzim iskreno dal može tko objasnit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju ovršnog prijedloga, sud i javni bilježnik donose rješenje o ovrsi, tako da ste se mogli žaliti samo na rješenje o ovrsi, a ne na ovršni prijedlog. Zatim, na rješenje o ovrsi javnog bilježnika može se kao pravni lijek koristi prigovor, a na rješenje o ovrsi suda može se kao pravni lijek koristiti žalba. Za postupanje po toj Vašoj žalbi, vrlo je bitno što ste sve u njoj naveli kao žalbene razloge. Bitno je, da li ste osporavali rješenje u cijelosti ili samo u dijelu kojim Vam je naloženo da namirite tražbinu, jer tada se stavlja izvan snage i ide u parnicu. Odnosno ako ste ga pobijali u dijelu kojim je određena ovrha, tada se postupak nastavlja kao postupak po žalbi na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave (njega donosi sud). 

uređeno: od Borbena7
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kcerka je dobila rjesenje o ovrsi od Hrvat.zeljeznica,zbog ne placene karte(40 kn),kaznu je potpisala u vlaku.Opomenu nije dobila,a to je bilo u 3.mj.,da bi ovrha stigla u 6.mj. U iznosu svih troskova od 850 kn.Podnjeli smo prigovor putem odvjetnika,ali odg.jos nije stigao..ona je nezaposlena i nema nikakvu imovinu na sebi.Da napomenem da je dokument ostao kod decka s kojim je putovala.a s istim nije u kontaktu.Zanima me po Vasem iskustvu,koji bi ishod prigovora mogao biti i ako ne bude prihvacen,hoce li iznos kazne biti isti ili ce se s danom prigovora do odluke naplatiti kamate ili povecsti kazna?Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sanjastari246@gmail.com je napisao:

Kcerka je dobila rjesenje o ovrsi od Hrvat.zeljeznica,zbog ne placene karte(40 kn),kaznu je potpisala u vlaku.Opomenu nije dobila,a to je bilo u 3.mj.,da bi ovrha stigla u 6.mj. U iznosu svih troskova od 850 kn.Podnjeli smo prigovor putem odvjetnika,ali odg.jos nije stigao..ona je nezaposlena i nema nikakvu imovinu na sebi.Da napomenem da je dokument ostao kod decka s kojim je putovala.a s istim nije u kontaktu.Zanima me po Vasem iskustvu,koji bi ishod prigovora mogao biti i ako ne bude prihvacen,hoce li iznos kazne biti isti ili ce se s danom prigovora do odluke naplatiti kamate ili povecsti kazna?Hvala!

Ne znamo što točno piše u rješenju o ovrsi, ali ako je ovrhovoditelj zatražio i kamatu, onda se i ona obračunava i teče sve do plaćanja, ali na ovako kratak rok i na izmos od 40 kn ona ne bi trebala biti značajna, možda par kuna. Trebalo bi vidjeti što je točno ovrhovoditelj zatražio u ovršnom prijedlogu da bi se točnije moglo reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sanjastari246@gmail.com je napisao:

Podnjeli smo prigovor putem odvjetnika,ali odg.jos nije stigao..ona je nezaposlena i nema nikakvu imovinu na sebi.Da napomenem da je dokument ostao kod decka s kojim je putovala.a s istim nije u kontaktu.Zanima me po Vasem iskustvu,koji bi ishod prigovora mogao biti i ako ne bude prihvacen,hoce li iznos kazne biti isti ili ce se s danom prigovora do odluke naplatiti kamate ili povecsti kazna?Hvala!

Možete provjeriti kod javnog bilježnika, da li je spis po prigovoru proslijedio sudu na postupanje, pa ukoliko je, dostaviti na taj sudski broj spisa požurnicu na postupanje. I najvjerojatnije, kako ste to radili preko odvjetnika, da će Vam se po prigovoru u ovršnom postupku donijeti rješenje kojim se  stavlja izvan snage rješenje o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave koje je donio javni bilježnik, a postupak će se nastaviti kao u povodu prigovora protiv platnog naloga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija