Jump to content

Regresni dug


crna

Preporučene objave

Poštovani, 

triglav osiguranje otplatilo je kredit zbog nemogućnosti plaćanja istoga. Nakon toga banka je napisala da nema više potraživaja a dužnik sam kao sudužnik postala prema triglav osiguranju u ukupnom iznosu.

Otplata je napravljena u 10/2012, nakon toga puštene su zadužnice na Finu gdje još uvijek stoje u redu čekanja obzirom da je račun blokiran od ranije i dugogodišnje.

Nosioc kredita isto je blokiran i nema primanja koja mu sjedaju na nezaštićeni račun do daljnjega.

Obzirom da je već prošlo 6 godina od tada bez ikakve naplate a i izgledne mogućnosti da će se nešto naplatiti da li se može što napraviti po tom pitanju? Zastara ili nešto sl.? Pod koji zakon podliježe taj regresni dug?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Wanksta je napisao:

Obzirom da je već prošlo 6 godina od tada bez ikakve naplate a i izgledne mogućnosti da će se nešto naplatiti da li se može što napraviti po tom pitanju? Zastara ili nešto sl.? Pod koji zakon podliježe taj regresni dug?

Možete dostaviti sudu prijedlog za obustavu tog postupka, temeljem čl. 72. st. 2. OZ (ovrha će se obustaviti ako je postala nemoguća ili ako se iz nekih drugih razloga ne može provesti), jer se sukladno čl. 5. st. 5. OZ, ima smatrati da se ovrha ne može provesti, ako na računima ovršenika nema novčanih sredstava potrebnih za naplatu tražbine ovrhovoditelja određene pravomoćnim rješenjem o ovrsi na novčanoj tražbini po računu. I to s obzirom na činjenicu da ste blokirani više od 6.g., a da se ovrhovoditelj nije niti počeo namirivati, da je ovrhovoditelj xy po redu naplate, da je xy dug prije njega zaveden u Očevidnik na naplatu, da nemate primanja i da je ovakav status predmeta trajan obzirom na okolnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Međutim, neka me netko ispravi ako griješim, sama zadužnica kao ovršna isprava zastarijeva za 10 godina, pa je moguće da na temelju iste u tom roku bude ponovno pokrenut ovršni postupak protiv Vas na nekom drugom predmetu ovrhe (npr. pokretninama)

Da, nakon 10g. i onda korisnik postupi kako Borbena kaze, sud obustavi ovrhu, a ovrhovoditelj za X godina posalje zaduznicu opet na naplatu, i pocinje opet teci rok od 10g... i nikad kraja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , crna je napisao:

Pod koji zakon podliježe taj regresni dug?

pod "zakon" da recimo netko diže kredit i plati garanciju u slučaju nevraćanja i taj netko isplati banci taj dug umjesto tebe...i onda od tebe traži povrat tog novca.......

postavlja se pitanje zašto građanin uopče plaća to osiguranje......jedini efekat svega toga je da osoba nije više dužna banci,nego osiguravajućem društvu......i to treba platiti....po meni "veze s vezom" nema....

šta bi bilo  kad bi osigurali auto i nekoga lupite i onda osiguranje plati i onda vi trebate platiti osiguranju...za čega bi služilo to osiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mister-X je napisao:

pod "zakon" da recimo netko diže kredit i plati garanciju u slučaju nevraćanja i taj netko isplati banci taj dug umjesto tebe...i onda od tebe traži povrat tog novca.......

postavlja se pitanje zašto građanin uopče plaća to osiguranje......jedini efekat svega toga je da osoba nije više dužna banci,nego osiguravajućem društvu......i to treba platiti....po meni "veze s vezom" nema....

šta bi bilo  kad bi osigurali auto i nekoga lupite i onda osiguranje plati i onda vi trebate platiti osiguranju...za čega bi služilo to osiguranje?

ne sudi dok ne hodaš u mojim cipelama, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Wanksta je napisao:

Znači Triglav osiguranje je osiguralo iznos koji je isplaćen korisniku kredita unatoč tome da je odmah nastupila nemogućnost naplate.

Jeste li dobili rješenje o ovrsi, vi ili korisnik kredita ?

 

 

nismo samo su puštene zadužnice na Finu i dužniku i meni kao sudžniku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Međutim, neka me netko ispravi ako griješim, sama zadužnica kao ovršna isprava zastarijeva za 10 godina, pa je moguće da na temelju iste u tom roku bude ponovno pokrenut ovršni postupak protiv Vas na nekom drugom predmetu ovrhe (npr. pokretninama)

Kao i uvijek, kada vjerovnik raspolaže sa ovršnom ispravom. Samo što će jednostavnije i brže dokazati nemogućnost provedbe ovrhe na pokretninama, nego ovako kad su ljudi godinama blokirani, a vjerovnici zavedeni u red čekanja za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Regresni dug
, Mister-X je napisao:

mislim da moj post nisi dobro razumjela....nije bio uopče usmjeren protiv tebe.....čak tebi u korist...

oprosti malo sam luda već od svega ovoga pa sam burno reagirala

 

na kraju znači najbolje bi onda obzirom da se radi o zadužnici bilo ništa ne poduzimati i čekati da prođe 10 god?

Pokretnina nemam, a nekretnina je već opterećena sa hipotekom za koju i njenom prodajom nema dovoljno za naplatu prve hipoteke, a dužnik nema ništa na sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija