Jump to content

ilegalni stanari u gradskom/drzavnom stanu


calla

Preporučene objave

Zivim u zgradi koja dijeli dvoriste s jos dvije zgrade. U jednoj od njih se nalazi stan koji je u gradskom vlasnistvu (Zagreb) iako se navodno oko stana spore grad i drzava.
U svakom slucaju, prije jedno 3 godine u taj stan se uselila obitelj Roma koji su nakon jedno godinu dana navodno sudskim putem delozirani, ali mi nismo to ni znali jer 
se na njihovom mijestu pojavila nova grupa (inace s njima rodbinski povezana). Radi se o stanu od 30-ak kvadrata u kojem zivi jedno 15 ljudi (a moguce i vise) i koji konstantno
skupljaju smece, ostavljaju ga po hodniku zgrade a u zadnje vrijeme imaju i psa koji, kaze susjed koji je s njima u zgradi, i vrsi nuzdu po stubistu zgrade.
Osim toga, zajednicko dvoriste tretiraju kao svoje (igraju nogomet, pustaju glazbu iz auta i okupljaju se u skupinama od 30ak ljudi) sto je u zadnje vrijeme skupa s toplinom postalo sve cesce. 
Uz to imamo i zajednicki sat za vodu (sto je trenutno manji problem). 
Uglavnom, grad je navodno pokrenio postupak protiv njih (opet) i na nase konstantne upite jedina informacija koju smo dobili je sljedece:
 

Prema izjavi punomoćnika Grada Zagreba u postupku je Sudu upućeno

više požurnica kojima se traži zakazivanje prinudne provedbe ovrhe, no da je u predmetu problematična

dostava rješenja tj. zaključka ovršenicima koji izbjegavaju istu, no da će rješenje biti postavljeno na oglasnu

ploču Suda čime će biti ispoštovana zakonom propisana procedura.

Molim Vas da mi objasnite o kojoj se proceduri radi i sto mi (kao susjedi) mozemo uciniti da problem konacno rijesimo. 
Inace, promijenili smo vrata dvorista, ali to nije pomoglo jer se radi o tri zgrade (u trecoj je i jedna radnja i radnici ne zakljucavaju za sobom), a uskoro su i unistena vrata.
Namjeravamo sada dodatna ulaganja tog tipa, ali se bojim da je to uzaludno trosenje novaca. 

Puno hvala!
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , calla je napisao:

no da je u predmetu problematična

dostava rješenja tj. zaključka ovršenicima koji izbjegavaju istu, no da će rješenje biti postavljeno na oglasnu

ploču Suda čime će biti ispoštovana zakonom propisana procedura.

Molim Vas da mi objasnite o kojoj se proceduri radi

Rješenjem se vjerovatno nalaže izvršenje kakve činidbe (u ovom slučaju samostalno napuštanje stana) u određenom roku. Takovo rješenje mora biti dostavljeno stranci, pa se nakon neuspjele dostave, postavljanjem na oglasnu ploču suda te istekom osmog dana smatra da je rješenje uredno dostavljeno stranci. Ovo je bitno jer tek dostavom stranci počinje teći i rok za izvršenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam njihov odgovor protumacila kao da je presuda donesena. Jesam li u pravu? Znaci li to da je u trenutku njihovog odgovora vec pocelo teci tih 8 dana? 
Sto se dogodi nakon 8. dana? Koliki je rok da se oni isele? Pretpostavljam da ne postoji nikakva zakonska obveza da nama netko javi o razvoju dogadjaja. Ono sto se mi bojimo je ce po isteku zakonskog roka oni samo prijaviti nove ilegalce (jer se spor vodi protiv 4 osobe, ali uvijek ih je puno vise u stanu navodno u posjeti) i da ce se cijela stvar vratiti na pocetak.
Bismo li mi ikako moglo utjecati na ovo angaziranjem vlastitog odvjetnika, obzirom da nismo vlasnici? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , calla je napisao:

Ja sam njihov odgovor protumacila kao da je presuda donesena. Jesam li u pravu?

Prema onome što ste napisali doneseno je rješenje za koje postoji određena procedura objašnjena prije.

prije 2 sati , calla je napisao:

Znaci li to da je u trenutku njihovog odgovora vec pocelo teci tih 8 dana? 
Sto se dogodi nakon 8. dana?

Kao što već napisah i o tome, rok od 8 dana počinje teći postavljanjem na oglasnu ploču. Je li već stavljeno ili ne, to ne znam no možete provjeriti na mrežnim str. suda ili osobno na oglasnoj ploči istoga. Nakon isteka počnje teći rok za dobrovoljno izvršenje, dakle mogučnost da se sami isele.

 

prije 2 sati , calla je napisao:

Koliki je rok da se oni isele?

Vjerovatno 15 dana. Nakon toga bi se trebalo pristupiti prisilnom deložiranju.

prije 2 sati , calla je napisao:

Bismo li mi ikako moglo utjecati na ovo angaziranjem vlastitog odvjetnika, obzirom da nismo vlasnici? 

Eventualno vidjeti s njim u kojoj je fazi postupak i ima li smisla i mogučnosti pojaviti se u istom kao umješač. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , virtalni je napisao:

Zar stvarno mislite da ce se iseliti?!?! Dok ih ne deloziraju...

Kao sto ste i sami rekli, tuzili su njih par, a ima ih vise... ostale koji nisu tuzeni novi postupak...

 

Ne, ne vjerujem da ce se sami iseliti, zato i pitam koliko dugo sve to traje, tj. kada bi sud ili grad trebao traziti delozaciju. Ne znam uopce na kome je da to trazi (valjda na vlasniku), a kako grad nije narocito zainteresiran za slucaj bilo bi dobro da barem mi vodimo racuna o rokovima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Evo 12. mjesec, a ovi su jos uvijek u stanu (i u dvoristu, skupa sa svojim sve vecim voznim parkom).
Mi smo u medjuvremenu negdje u srpnju saznali da su oni zaista izgubili na sudu, jos davno, ali Grad nije platio troskove dostavljanja rjesenja, nesto u tom stilu.
Ugl, na nasu inicijativu je to poslano po sudskoj duznosti, sto god da to znacilo i prije jedno 3 tjedna je bio policajac tu koji se raspitivao o tome koliko njih ima i koliko su opasni itd jer kao trebaju ih delozirati. Medjutim, od delozacije jos nista.
Ima li policija isto neki propisani rok? Mi smo naime pod dojmom da u Gradu namjerno muljaju njima u korist pa ne znam je li se to mozda opet dogodilo. 

Jos jedno pitanje. Mi smo njima povremeno zvali policiju jer se okupljaju u dvoristu skupa s jos njihovih milijun "gostiju" i 50 auta pa mi nemamo di u vlastitom dvoristu. POlicija tvrdi da nista tu ne moze jer su ovi njihovi gosti. Moje pitanje je imaju li ovi zaista pravo raditi u nasem zajednickom dvoristu sto god zele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija