Jump to content
Draganec

Visoki US rjesio zalbu. Vracen spis na US.

Preporučene objave

Postovani.

Visoki upravni sud rjesio predmet po zalbi i vratio spis na donosenje Rjesenja nazad Upravnom sudu.

Koji su rokovi za odgovor i obavijestit mene kao tuzitelja? Spis sluzbeno zaprimili 12.06.2018.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Žao mi je sto nema nikakovog odgovora. U pisarnici Visokog us-a su mi rekli da bi Upravni sud kroz nekoliko dana trebao izvjestiti tuzitelja i tuzenika. Pitam se dal postoji kakova zakonska norma za postupanjem?

Podijeli ovu objavu

Eto. Visoki US odbio zalbu tuzitelja ( mene) i ostaje na snazi prvostupanjska presuda. Zato jer sam otisao 2000. u mirovinu, a Pravilnik o prevodjenju cinova donesen 2005. kada sam i dobio vise zvanje, ali zapravo isto na kojem sam i radio do umirovljenja. 

Ne pise nista da imam pravo na prigovor, zalbu ili sl. 

Vasa misljenja. Imam li pravo na kakovu zalbu, prigovor ili sl. Kada usporedim prvostupanjsku presudu i presudu Visokog us na zalbu, skoro " doslovce" prepisano.

Sta sada?....,"fuckati"

Podijeli ovu objavu

, Draganec je napisao:

Koji su rokovi za odgovor i obavijestit mene kao tuzitelja?

Nema rokova za dostavljanje drugostupanjske odluke. Trebalo bi to napraviti u što kraćem vremenu od zaprimanja, ali sve ovisi o opterećenosti rada suda.

, Draganec je napisao:

Ne pise nista da imam pravo na prigovor, zalbu ili sl. 

Iskoristi ste redovan pravni lijek tj. žalbu, ali je po njoj prvostupanjska odluka potvrđena. U upravnom postupku izvanredni pravni lijekovi su iznimka, pa evo link za jedan kvalitetan članka 

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=14248

, Draganec je napisao:

Kada usporedim prvostupanjsku presudu i presudu Visokog us na zalbu, skoro " doslovce" prepisano

To je zato što su potvrdili prvostupanjsku presudu tj. slažu se s njom, pa nije čudno da su je prepisali jer zapravo tvrde isto.

Uređeno od Borbena7

Podijeli ovu objavu

Tvrde isto i gotovo prepisano. Zasto po tom za jedne vrijedi primjena Pravilnika i priznavanje prevodjenja HRVI-a u vise zvanje, a za neke ne vrijedi. Sva poslana moja dokumentacija je bolja od mog kolege gdije smo iste god. otisli u mirovinu ali sa ralicitim postotkom invalidnosti. Ima manju invalidnost, a vecu mirovinu i mladji je od mene ravno 9 god. ali cin Samostalnog insp. Bio pol. Narednik. Eto.

Podijeli ovu objavu

Samo da nadopunim da 773 otvaranja po temi i zaintetesiranost za odgovor pojedinaca koji su ostvarili navedeno pravo prevodjenja cina Pravilnikom, govori sve.👍

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad