Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Draganec

Visoki US rjesio zalbu. Vracen spis na US.

Preporučene objave

Postovani.

Visoki upravni sud rjesio predmet po zalbi i vratio spis na donosenje Rjesenja nazad Upravnom sudu.

Koji su rokovi za odgovor i obavijestit mene kao tuzitelja? Spis sluzbeno zaprimili 12.06.2018.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Žao mi je sto nema nikakovog odgovora. U pisarnici Visokog us-a su mi rekli da bi Upravni sud kroz nekoliko dana trebao izvjestiti tuzitelja i tuzenika. Pitam se dal postoji kakova zakonska norma za postupanjem?

Podijeli ovu objavu

Eto. Visoki US odbio zalbu tuzitelja ( mene) i ostaje na snazi prvostupanjska presuda. Zato jer sam otisao 2000. u mirovinu, a Pravilnik o prevodjenju cinova donesen 2005. kada sam i dobio vise zvanje, ali zapravo isto na kojem sam i radio do umirovljenja. 

Ne pise nista da imam pravo na prigovor, zalbu ili sl. 

Vasa misljenja. Imam li pravo na kakovu zalbu, prigovor ili sl. Kada usporedim prvostupanjsku presudu i presudu Visokog us na zalbu, skoro " doslovce" prepisano.

Sta sada?....,"fuckati"

Podijeli ovu objavu

, Draganec je napisao:

Koji su rokovi za odgovor i obavijestit mene kao tuzitelja?

Nema rokova za dostavljanje drugostupanjske odluke. Trebalo bi to napraviti u što kraćem vremenu od zaprimanja, ali sve ovisi o opterećenosti rada suda.

, Draganec je napisao:

Ne pise nista da imam pravo na prigovor, zalbu ili sl. 

Iskoristi ste redovan pravni lijek tj. žalbu, ali je po njoj prvostupanjska odluka potvrđena. U upravnom postupku izvanredni pravni lijekovi su iznimka, pa evo link za jedan kvalitetan članka 

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=14248

, Draganec je napisao:

Kada usporedim prvostupanjsku presudu i presudu Visokog us na zalbu, skoro " doslovce" prepisano

To je zato što su potvrdili prvostupanjsku presudu tj. slažu se s njom, pa nije čudno da su je prepisali jer zapravo tvrde isto.

Uređeno od Borbena7

Podijeli ovu objavu

Tvrde isto i gotovo prepisano. Zasto po tom za jedne vrijedi primjena Pravilnika i priznavanje prevodjenja HRVI-a u vise zvanje, a za neke ne vrijedi. Sva poslana moja dokumentacija je bolja od mog kolege gdije smo iste god. otisli u mirovinu ali sa ralicitim postotkom invalidnosti. Ima manju invalidnost, a vecu mirovinu i mladji je od mene ravno 9 god. ali cin Samostalnog insp. Bio pol. Narednik. Eto.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad