Jump to content

Upit-stambeni kredit, kuća podijeljeno vlasništvo


isimek

Preporučene objave

Poštovani,

 
Kontaktiram vas u vezi sljedećeg problema; 2005.g. digla sam stambeni kredit za kupnju kuće u Višnjevcu ( Osijek ). Vlasništvo je ubilježeno pola-pola između mene i bivšeg supruga. Nakon razvoda, kod javnog bilježnika smo potpisali ugovor o diobi zajedničke imovine koji vam šaljem u privitku ( ja sam u međuvremenu promijenila prezime natrag na djevojačko, Šimek ). Zanima me sljedeće; imam li ja uopće ikakva prava ili zakon ide na ruku mom bivšem suprugu?? Odvjetnici u Osijeku koje sam kontaktirala, svi su me otpilili slijeganjem ramenima da se tu ništa ne može. A sa druge strane, moj bivši suprug kasni sa plaćanjem, mene svaki mjesec zovu iz banke zbog dugovanja po kreditu, neki mi tvrde da imam pravo tražiti od njega najmninu za moju polovicu kuće još pogotovo što tamo živi sa nevjenčanom suprugom s kojom  ima troje djece, neki tvrde da ne mogu ništa jer ga štiti zakon. Pod prijetnjom tužbe me natjerao da pristanem na konverziju kredita, prije nego je inzistirao na useljenju, potpisao je da pristaje na prodaju, a kada sam našla kupca, odustao je od prodaje kuće i počeo inzistirati da se on useli. Komunikacije ( blago rečeno ) nema nikakve. On očito nema namjeru prebaciti taj kredit na sebe, ja kuću ne mogu prodati jer je vlasništvo pola-pola i oni žive tamo. A sa treće strane, ja bih htjela pokrenuti vlastiti posao za koji mi treba kredit koji ne mogu podići jer imam stambeni kredit koji moj bivši suprug nema namjeru riješiti. Dakle moje pitanje je, imam li ja uopće kakvih prava, mogu li makar tražiti najamninu ( pa da ga makar tako pokušam natjerati da preuzme kredit na sebe ) ili zakon štiti mog bivšeg supruga i ja se s njim i bankom trebam natezati, biti u strahu narednih 17 godina dok kredit ne istekne i biti blokirana da ne mogu apsolutno ništa?? 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija