Jump to content

Rasprava oko kata kuće


IvicaAron

Preporučene objave

Poštovanje !!!

Imam već duže vremena problema sa bivšom ženom i sa svojim roditeljima. Rastao sam se od žene proje 5 god. i zbog mira u kući napustio sam kat kuće koji sam sagradio ja na kući od mojih roditelja i ostavio da bivša žena živi dok se dijeca skoluju. Moji roditelji su trazili da se bivsa iseli i da taj kat kuće ostane njima. bivsa žena je tražila od mene pomoć da dignemo tuzbu protiv mojih roditelja i da trazimo da se upisemo kao vlasnici kata kuće, ali je bivša kad sam joj dao potpis ona je tu tužbu iskoristila da se stavi na njeno iime cijeli kat kuće bez mene. Pošto me htijela prevariti ja sam povukao tuzbu i ona je nastavila sa njima sudski spor koji se još vodi. Uglavnom dobila je odbijenicu od suda, ali je išla traziti da joj se isplati novac koji je ona uložila u kat kuće.  Bili su na terenu sudski vještaci i donijeli procjenu za kucu ( neznam iznos jer mi ne zele reci ) . Ona se iselila iz kuće meni je predala kljuceve od kuće i to je napisala na papir , rekla je da če ona dobiti te novce da če je moji roditelji morati isplatiti. Ja sam se htio vratiti  u taj kat kuće da živim ali mi roditelji prijete policiijom.  I još da navedem da su me  se prije 3 god odrekli kod javnog biljeznika i naveli  razlog da sam nasilnik.  

Ja vas ovim putem moli m da me pravno savjetujete što mi je činit , koji korak da napravim. Dali dsa dignem i ja tuzbu protiv roditelja i da trazim da me isplate ? Kakva ja prava uopče imam. Ja sam se namučio radeći da podignem taj kat kuće mada moram napomenuti da su već zidovi bili napravljeni to su moji roditelji napravili, samo  cigla, a ja sam sve ostalo uložio .

Molim vas da me savjetujete što da radim.  Hvala  !!!!  Svako dobro vam želim !!!  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino rješenje vidim da i Vi, sudskim putem, zatražite isplatu uloženih sredstava oko uređenja kata kuće, ali bi trebali priložiti neke dokaze (račune za materijal isl.)...

No, gledajući po Vašim navodima, (... koji sam sagradio ja na kući od mojih roditelja....), Vi i bivša ste, za vrijeme trajanja bračne zajednice, sagradili gornji kat kuće na postojećoj roditeljskoj kući..ako je tako onda bi gornji kat predstavljao bračnu stečevinu, te bi, sukladno ObZ, Vi i bivša imali pravo svako na polovicu izgrađenog, no ako ste samo uredili taj prostor (gornji kat), kako dalje navodite (......mada moram napomenuti da su već zidovi bili napravljeni to su moji roditelji napravili....), malo nejasno opisujete, tada Vam preostaje jedino rješenje, kako sam naprijed i napisao, da sudskim putem zadražite od roditelja isplatu uloženih sredstava na uređenju postojećeg prostora...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je točno što navodite poštovani virtalni, ali ako je kako piše u prvom dijelu svog posta, sagradio sam za vrijeme trajanja bračne zajednice na kući svojih roditelja (... koji sam sagradio ja na kući od mojih roditelja....), onda bi predstavljalo bračnu stečevinu, a za bračnu stečevinu nema zastare, no mislim da se ipak radilo samo na uređenju postojećeg objekta, tako da točno navodite da je nastupila zastara za potraživanje radi uloženih sredstva...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, IvicaAron je napisao:

Znači ja nemam nikakva prava na ništa ? 

Nemate, jedino se s bivšom natezati oko kredita koji je dignut za vrijeme trajanja bračne zajednice, da je isti uložen i potrošen za poboljšavanje uvjeta stanovanja, pa sudskim putem (očito jer sporazumno neće) potraživatio plaćanje pola rate kredita, ako isto ulagaje uspijete dokazati pošto je ako se radi o kreditu isti najvjerovatnije gotovinski/nenamjenski... 

 

Eto tuži ona njih, prva tužba odbijena, pa druga tužba pa onda oni nju tuže, zaključite tko će od svega toga profitirati i isplati li se u iste uopće upuštati...

Ako nematje djece, pregrizite jezik, i nastavite svoj život negdje drugdje mirnijim putem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, IvicaAron je napisao:

I još da navedem da su me  se prije 3 god odrekli kod javnog biljeznika i naveli  razlog da sam nasilnik.  

Možete li objasniti kakva je ovo radnja bila? Meni se čini da to nema nikakvo značenje, i da ćete nakon smrti roditelja Vi biti njihov nasljednik, ako su oni upisani kao vlasnici predmetne kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je povezano zbog kata kuće, pošto sam bivšu ženu ostavio da živi na katu kuće dok se djeca školuju , moji roditelji nisu to prihvatili i tražili su iseljenje bivše žene i djece iz kata kuće ali tražili su i moje iseljenje. Još su išli kod javnog bilježnika da me se odreknu i naveli razlog da sam nasilnik. To su sve napravili da me se riješe i da na nikakav način nemam prava na ništa .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Sve-N je napisao:

a jel ima u slučaju grube nezahvalnosti?što ako sin maltretira majku nemoćnu,ona umre,on je nasljednik?

Vec je bila tema nedavno, ne moze osoba zabraniti svom nasljedniku da naslijedi ono sto mu pripada. Moze prije smrti potpisati ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, tako da sve navedene stvari u ugovoru nisu dio ostavine.

Slucaj grube nezahvalnosti bi mogao biti da osoba daruje nekretninu pa nakon toga trazi povrat zbog nezahvalnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija