Jump to content
lamza2

Priznavanje HRVI

Preporučene objave

Primam mirovinu ko Hrvatski branitelj u omjeru 30:70 rat ,mir.Nemam Hrvi pošto sam predao zahtjev 2006g.koji je odbijen iz razloga isteka roka po tadašnjem zakonu.

Sad sam obnovio zahtjev za priznavanje HRVI-a.Predao sam svu potrebnu medicinsku dokumentaciju koja se traži .Dao sam i svoj ratni put.Napominjem da imam stalno kontinuitet liječenja i to: bolnička liječenja te redoviti kontrolni pregledi kod psihijatra.Redovito uzimam terapiju koja je u više navrata mijenjana.

Imam dg Ptsp f 43.1 i depresija f33.Sad mi je promijenjena dg u F62.0 i obavio novo psihološko testiranje.Imam nalaz koji je po meni dosta loš.Sad čekam poziv za pregled ili vještačenje u Zagrebu(bolnica je na popisu ustanova koje donose odluku).

Da li mi možete odgovoriti dal imam šanse da mi se prizna status HRVI-a.Hvala!!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 56 minuta, lamza2 je napisao:

Da li mi možete odgovoriti dal imam šanse da mi se prizna status HRVI-a.

ako ti priznaju da ti je bolest posljedica rata ...imaš šanse..

Podijeli ovu objavu

Nezahvalno je bilo kaj prognozirati, ako je stanje kako si opisao i ako ti izvještaće bolest kao poslijedicu DR imaš šanse da dobiješ status HRVI, međutim prvo privremeno a potom opet privremeno a tek onda potom možebitno trajno. Ono što je bitno je to da nemaš kaj izgubiti a možeš samo dobiti s vremenom.

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , PrEsVeTli je napisao:

Nezahvalno je bilo kaj prognozirati, ako je stanje kako si opisao i ako ti izvještaće bolest kao poslijedicu DR imaš šanse da dobiješ status HRVI, međutim prvo privremeno a potom opet privremeno a tek onda potom možebitno trajno. Ono što je bitno je to da nemaš kaj izgubiti a možeš samo dobiti s vremenom.

U najboljem slućaju, trajni status hrvi dobiješ za 5-6 godina. 

Naoružaj se strpljenjem i živcima. Trebat će ti. 

U međuvremenu do dobivanja trajnog statusa nastavi što se tiče lječenja isto kao i do sada. 

Sretno! 

Podijeli ovu objavu

Zahvaljujem se na odgovorima.Liječim se,i liječiću se i dalje po naputku svoje liječnice i svojem stanju.Kaj će mi dat bumo vidli...samo nek me ne maltretiraju na tim komisijama...svašta sam im spreman reć.

Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje bili!!

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , lamza2 je napisao:

Zahvaljujem se na odgovorima.Liječim se,i liječiću se i dalje po naputku svoje liječnice i svojem stanju.Kaj će mi dat bumo vidli...samo nek me ne maltretiraju na tim komisijama...svašta sam im spreman reć.

Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje bili!!

Nitko te neće maltretirati.oni će po nalazima reći svoje a tvoje je slažeš li se sa time ili ne.nemaš "vremena" da im išta objašnjavan.imaš pravo žalbe ili tužbe.

Podijeli ovu objavu

, Mister-X je napisao:

ako ti priznaju da ti je bolest posljedica rata ...imaš šanse..

To je to. Sve navedene dijagnoze ne moraju biti posljedica sudjelovanja u DR-u i povjerenstva upravo počinju od toga jer ako u ratnom putu piše samo da je sudjelovao od tad do tad i izvršavao dobivene zapovjedi, HRVI može zaboraviti. Također, ako je navodio druge probleme, npr. zlostavljanje u djetinjstvu ili sl., također može zaboraviti na taj status.

Podijeli ovu objavu

Nikad prije DR nisam imao nikakvih problema,niti ih bilo gdje navodio ili spominjao.Iz tog razloga nigdje u med.dok.nisu ni zapisani.U ratnom putu isto nepiše samo ovo kaj si kazao,nego puno puno drugačije se navodi.

Podijeli ovu objavu

Prije 19 minuta, lamza2 je napisao:

Nikad prije DR nisam imao nikakvih problema,niti ih bilo gdje navodio ili spominjao.Iz tog razloga nigdje u med.dok.nisu ni zapisani.U ratnom putu isto nepiše samo ovo kaj si kazao,nego puno puno drugačije se navodi.

Onda OK. Mnogi su se opekli na tome što su sve "izlajali" psihijatrima, a onda ih povjerenstvo dočeka "na nož". Tako je i s ratnim putovima, ako nisu sažeto navedena stradanja i stresne situacije (izloženost topničkoj i drugoj paljbi, pogibije i ranjavanja suboraca u neposrednoj blizini, ubijanja neprijatelja kao izrazito stresna okolnost, uništavanje nepr. oklopnih vozila, itd....), kao i da nisi nikada samovoljno napuštao postrojbu..., onda su šanse realne.

Podijeli ovu objavu

Prije 59 minuta, lamza2 je napisao:

Ratni put je jedno a drugo ti je ako ti zapovjednik iz ratnog dnevnika napiše da si bio u životno-ugrožavajućoj situaciji (kao što ti je hasko napisao)

Podijeli ovu objavu

zis    3
, lamza2 je napisao:

Kaj sad slijedi dal netko zna?

Ako ste bili na vještačenju (bolnice s Liste) kojim je utvrđivano da li su Vaše zdravstvene tegobe posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu, te ako je potvrđena ta činjenica, dokumentacija se vraća Uredu Državne uprave koje ju je i dostavilo, a ono je proslijeđuje u ZOSI na vještačenje kojim se utvrđuje postojanje i postotak invaliditeta. Na to vještačenje ćete biti pozvani.

Nadam se da pravilno tumačim postupanje sukladno novom Zakonu i podzakonskim aktima.

Srdačan pozdrav

Podijeli ovu objavu

Primam 2.200,00 kn na osnovu profesionalne mirovine.Imam 58 godina.

Po novom Zakonu o hrv. braniteljima, priznat mi je  status HRVI  i dodijeljeno 20% na osnovu PTSP-a. Liječim se 10 godina. Priznat mi je od prije čin poručnika.

Budući se radi o privremenom priznavanju statusa HRVI, zanima me hoće li sada doći do korekcije moje mirovine temeljem HRVI i čina ili tek kada i ako dobijem stalni HRVI.

Lp

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , oblak1960 je napisao:

Primam 2.200,00 kn na osnovu profesionalne mirovine.Imam 58 godina.

Po novom Zakonu o hrv. braniteljima, priznat mi je  status HRVI  i dodijeljeno 20% na osnovu PTSP-a. Liječim se 10 godina. Priznat mi je od prije čin poručnika.

Budući se radi o privremenom priznavanju statusa HRVI, zanima me hoće li sada doći do korekcije moje mirovine temeljem HRVI i čina ili tek kada i ako dobijem stalni HRVI.

Lp

Ako se nije ništa mijenjalo po osnovu istih zakona, trebali bi ti na osnovu i tog privremenog rješenja obračunati novu mirovinu. 

Pošalji ovjerenu kopiju privremenog rješenja u nadležni hzmo i traži ponovni izračun mirovine na osnovu tog privremenog statusa hrvi. 

Tako je bilo u moje doba kada sam ja dobio privremeni status hrvi 2010 god. 

Da li se išta promijenilo, ne znam. Ništa te ne košta da napraviš ovako kako sam ti napisao. 

Sretno! 

Uređeno od Kompa

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad