Jump to content

Priznavanje HRVI


lamza2

Preporučene objave

Primam mirovinu ko Hrvatski branitelj u omjeru 30:70 rat ,mir.Nemam Hrvi pošto sam predao zahtjev 2006g.koji je odbijen iz razloga isteka roka po tadašnjem zakonu.

Sad sam obnovio zahtjev za priznavanje HRVI-a.Predao sam svu potrebnu medicinsku dokumentaciju koja se traži .Dao sam i svoj ratni put.Napominjem da imam stalno kontinuitet liječenja i to: bolnička liječenja te redoviti kontrolni pregledi kod psihijatra.Redovito uzimam terapiju koja je u više navrata mijenjana.

Imam dg Ptsp f 43.1 i depresija f33.Sad mi je promijenjena dg u F62.0 i obavio novo psihološko testiranje.Imam nalaz koji je po meni dosta loš.Sad čekam poziv za pregled ili vještačenje u Zagrebu(bolnica je na popisu ustanova koje donose odluku).

Da li mi možete odgovoriti dal imam šanse da mi se prizna status HRVI-a.Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nezahvalno je bilo kaj prognozirati, ako je stanje kako si opisao i ako ti izvještaće bolest kao poslijedicu DR imaš šanse da dobiješ status HRVI, međutim prvo privremeno a potom opet privremeno a tek onda potom možebitno trajno. Ono što je bitno je to da nemaš kaj izgubiti a možeš samo dobiti s vremenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , PrEsVeTli je napisao:

Nezahvalno je bilo kaj prognozirati, ako je stanje kako si opisao i ako ti izvještaće bolest kao poslijedicu DR imaš šanse da dobiješ status HRVI, međutim prvo privremeno a potom opet privremeno a tek onda potom možebitno trajno. Ono što je bitno je to da nemaš kaj izgubiti a možeš samo dobiti s vremenom.

U najboljem slućaju, trajni status hrvi dobiješ za 5-6 godina. 

Naoružaj se strpljenjem i živcima. Trebat će ti. 

U međuvremenu do dobivanja trajnog statusa nastavi što se tiče lječenja isto kao i do sada. 

Sretno! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , lamza2 je napisao:

Zahvaljujem se na odgovorima.Liječim se,i liječiću se i dalje po naputku svoje liječnice i svojem stanju.Kaj će mi dat bumo vidli...samo nek me ne maltretiraju na tim komisijama...svašta sam im spreman reć.

Pozdrav svim Hrvatskim Braniteljima ma gdje bili!!

Nitko te neće maltretirati.oni će po nalazima reći svoje a tvoje je slažeš li se sa time ili ne.nemaš "vremena" da im išta objašnjavan.imaš pravo žalbe ili tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

ako ti priznaju da ti je bolest posljedica rata ...imaš šanse..

To je to. Sve navedene dijagnoze ne moraju biti posljedica sudjelovanja u DR-u i povjerenstva upravo počinju od toga jer ako u ratnom putu piše samo da je sudjelovao od tad do tad i izvršavao dobivene zapovjedi, HRVI može zaboraviti. Također, ako je navodio druge probleme, npr. zlostavljanje u djetinjstvu ili sl., također može zaboraviti na taj status.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, lamza2 je napisao:

Nikad prije DR nisam imao nikakvih problema,niti ih bilo gdje navodio ili spominjao.Iz tog razloga nigdje u med.dok.nisu ni zapisani.U ratnom putu isto nepiše samo ovo kaj si kazao,nego puno puno drugačije se navodi.

Onda OK. Mnogi su se opekli na tome što su sve "izlajali" psihijatrima, a onda ih povjerenstvo dočeka "na nož". Tako je i s ratnim putovima, ako nisu sažeto navedena stradanja i stresne situacije (izloženost topničkoj i drugoj paljbi, pogibije i ranjavanja suboraca u neposrednoj blizini, ubijanja neprijatelja kao izrazito stresna okolnost, uništavanje nepr. oklopnih vozila, itd....), kao i da nisi nikada samovoljno napuštao postrojbu..., onda su šanse realne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, lamza2 je napisao:

Nikad prije DR nisam imao nikakvih problema,niti ih bilo gdje navodio ili spominjao.Iz tog razloga nigdje u med.dok.nisu ni zapisani.U ratnom putu isto nepiše samo ovo kaj si kazao,nego puno puno drugačije se navodi.

Ratni put je jedno a drugo ti je ako ti zapovjednik iz ratnog dnevnika napiše da si bio u životno-ugrožavajućoj situaciji (kao što ti je hasko napisao)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, lamza2 je napisao:

Kaj sad slijedi dal netko zna?

Ako ste bili na vještačenju (bolnice s Liste) kojim je utvrđivano da li su Vaše zdravstvene tegobe posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu, te ako je potvrđena ta činjenica, dokumentacija se vraća Uredu Državne uprave koje ju je i dostavilo, a ono je proslijeđuje u ZOSI na vještačenje kojim se utvrđuje postojanje i postotak invaliditeta. Na to vještačenje ćete biti pozvani.

Nadam se da pravilno tumačim postupanje sukladno novom Zakonu i podzakonskim aktima.

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Primam 2.200,00 kn na osnovu profesionalne mirovine.Imam 58 godina.

Po novom Zakonu o hrv. braniteljima, priznat mi je  status HRVI  i dodijeljeno 20% na osnovu PTSP-a. Liječim se 10 godina. Priznat mi je od prije čin poručnika.

Budući se radi o privremenom priznavanju statusa HRVI, zanima me hoće li sada doći do korekcije moje mirovine temeljem HRVI i čina ili tek kada i ako dobijem stalni HRVI.

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , oblak1960 je napisao:

Primam 2.200,00 kn na osnovu profesionalne mirovine.Imam 58 godina.

Po novom Zakonu o hrv. braniteljima, priznat mi je  status HRVI  i dodijeljeno 20% na osnovu PTSP-a. Liječim se 10 godina. Priznat mi je od prije čin poručnika.

Budući se radi o privremenom priznavanju statusa HRVI, zanima me hoće li sada doći do korekcije moje mirovine temeljem HRVI i čina ili tek kada i ako dobijem stalni HRVI.

Lp

 

Ako se nije ništa mijenjalo po osnovu istih zakona, trebali bi ti na osnovu i tog privremenog rješenja obračunati novu mirovinu. 

Pošalji ovjerenu kopiju privremenog rješenja u nadležni hzmo i traži ponovni izračun mirovine na osnovu tog privremenog statusa hrvi. 

Tako je bilo u moje doba kada sam ja dobio privremeni status hrvi 2010 god. 

Da li se išta promijenilo, ne znam. Ništa te ne košta da napraviš ovako kako sam ti napisao. 

Sretno! 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 9 sati , lamza2 je napisao:

Moj predmet je vraćen iz bolnice gdje sam bio na liječničkoj komisiji u Ured državne uprave.Namoj upit,rekli su mi da sad predmet šalju na vještačenje u Zagreb i to u Tvrtkovu ili Mihanovićevu .Dal je nekom poznato kakvo je to vještačenje.

Bio si na prvostupanjskoj komisiji za status RVI ? Ide na drugostupanjsku u ZG da potvrde PLP ili da ponište.dobit ćeš rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se prvo ide u bolnicu na stručnu procjenu pa ako je stručna procjena pogoršanje zdravlja povezano sa ratom ide za Osijek i da li je tu kraj ili ide za Zagreb¸¸jučer sam bio u bolnici zbog bolesti hepatitisa c i sada ciroze i saznam da sam tokom lječenja hepatitisa  dobio bronhitis i pneumoniju povezano sa lijekom ribavirin za hepatitis c šok za šokom i bolest na bolest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , gmail je napisao:

Da li se prvo ide u bolnicu na stručnu procjenu pa ako je stručna procjena pogoršanje zdravlja povezano sa ratom ide za Osijek i da li je tu kraj ili ide za Zagreb¸¸jučer sam bio u bolnici zbog bolesti hepatitisa c i sada ciroze i saznam da sam tokom lječenja hepatitisa  dobio bronhitis i pneumoniju povezano sa lijekom ribavirin za hepatitis c šok za šokom i bolest na bolest.

Želiš reči da bronhitis i pneumoniju povezuješ sa bolesti iz DR ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gonzo-stari je napisao:

Hipotetski, PLP ti da 20%, onda to ide na drugostupanjsku i oni tu odluku potvrde ili napišu da imaš manje od 20%. Ali, po tvom pisanju ti vjerojatno imaš informaciju da te PLP odbilo.

A trebali bi ti potvrditi il odbiti sve ti zavisi od nalaza. Meni se prošle godine potvrdili20% privremeno do kraja 11.mjeseca ove god.  Sad drugi put izlazim pred komisiju 6.11. ove god. Ja se nadam da će mi ostati ovih 20%. Redovno se ljećim kod psihijatra i dnevna bolnica i psiholog svake godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne buda tijekom liječenja hepatitisa sam dobio kronični bronhitis i pneumoniju a uzrok je lijek ribavirin kojim se lijeći hepatitis jer sam na polovici tretmana imao visku temperaturu tri dana 39 bar tako piše na stručnoj procjeni za vještačenje hrvi od specijaliste infektologa hoću reči jedno liječio sa agresivnim lijekovima i sad imam druge posljedice a ne kako si ti napisao onako u šali da ja vučem bronhitis zbog dom.rata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

A trebali bi ti potvrditi il odbiti sve ti zavisi od nalaza. Meni se prošle godine potvrdili20% privremeno do kraja 11.mjeseca ove god.  Sad drugi put izlazim pred komisiju 6.11. ove god. Ja se nadam da će mi ostati ovih 20%. Redovno se ljećim kod psihijatra i dnevna bolnica i psiholog svake godine.

I u zadnji 5-6 mjeseci mi se pogoršalo stanje,! A valjda će mi potvrditi ovi 20%! Što vi mislite cijenjeni forumaši? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

I u zadnji 5-6 mjeseci mi se pogoršalo stanje,! A valjda će mi potvrditi ovi 20%! Što vi mislite cijenjeni forumaši? Hvala!

Mislim da imate pogrešnu "procjenu" o forumašima.forumaši nisu komisija i naravno nisu vidjeli Vašu medicinsku dokumentaciju da bi dali iole ikakvu predpostavku o tome treba li nekome dati status RVI.glupo bi bilo da Vam netko "uljeva" lažnu nadu da će te dobiti 20% ili 30%.sve je na komisiji , koju smo svi prošli ,pa tako i Vi.

 

prije 3 sati , gmail je napisao:

Ne buda tijekom liječenja hepatitisa sam dobio kronični bronhitis i pneumoniju a uzrok je lijek ribavirin kojim se lijeći hepatitis jer sam na polovici tretmana imao visku temperaturu tri dana 39 bar tako piše na stručnoj procjeni za vještačenje hrvi od specijaliste infektologa hoću reči jedno liječio sa agresivnim lijekovima i sad imam druge posljedice a ne kako si ti napisao onako u šali da ja vučem bronhitis zbog dom.rata

Ne znam kakve vezu ima Tvoj bronhitis i pneumonija sa statusom RVI.po onome kako si napisao ( ne znam uopće zašto si napisao što si dobio uzimajući ribavirin),ispada da bi i te dvije bolesti "pribrijio" kao bolesti vezani uz DR.

Da li su Ti priznali hepatitis ili cirozu  kao bolest za status RVI ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Mislim da imate pogrešnu "procjenu" o forumašima.forumaši nisu komisija i naravno nisu vidjeli Vašu medicinsku dokumentaciju da bi dali iole ikakvu predpostavku o tome treba li nekome dati status RVI.glupo bi bilo da Vam netko "uljeva" lažnu nadu da će te dobiti 20% ili 30%.sve je na komisiji , koju smo svi prošli ,pa tako i Vi.

Istina, no 90% forumaša ovdje su prošli isto, ako je prvi puta priznat određen postotak (a nastavak liječenja je potkrijepljen papirnato te nema osobitog pogoršanja) HRVI privremeno, taj isti postotak priznaju privremeno i na drugoj, sve do treće kada daju trajno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda znam da si i ti bolovao od iste bolesti i da ti nisu priznali i vjerojatno neče ni meni ali ja naglašavam kako mi se stanje još više pogoršalo na moju žalost lječeći jednu bolest saznao i za drugu od nus pojava i sam sam bio šokiran i to je sve tako na papiru a to što naglšavaš malo ironično kao posljedica dom.rata nije fer normalno da nije i ne želim nikome i nikakvi novci ne mogu vratiti zdravlje i sad mi je žao što sam i naveo kompletno moje narušeno zdravlje !                        specijalisti su napisali a da li če priznati komisija če odlučiti¸¸¸¸lijep pozdrav svim braniteljima                                        

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , gmail je napisao:

Buda znam da si i ti bolovao od iste bolesti i da ti nisu priznali i vjerojatno neče ni meni ali ja naglašavam kako mi se stanje još više pogoršalo na moju žalost lječeći jednu bolest saznao i za drugu od nus pojava i sam sam bio šokiran i to je sve tako na papiru a to što naglšavaš malo ironično kao posljedica dom.rata nije fer normalno da nije i ne želim nikome i nikakvi novci ne mogu vratiti zdravlje i sad mi je žao što sam i naveo kompletno moje narušeno zdravlje !                        specijalisti su napisali a da li če priznati komisija če odlučiti¸¸¸¸lijep pozdrav svim braniteljima                                        

Da rezimiramo.ništa nije napisano ironično.potražuješ da Ti se prizna hepatitis/ciroza kao bolest iz DR.to če odlučiti komisija a ne mi na forumu.navodiš isto tako da si uzimajuči th ribavirin , dobio bronhitis i pneumoniju , i na koji način si napisao proizlazi da su i te dvije bolesti vezane posljedično uz DR.moraš na pogledati zakon o braniteljima koje se bolesti priznaju za status RVI.želim Ti da uspiješ sa statusom RVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi priajtelji, evo neka moja razmišljanja, pratim ovu temu i siične jer sam i ja do umirovljenja prošao more komisija, pa imam iskustva, doduše po starom zakonu. Znam da se prijavljivanje za stjecanje prava na ratnu vojnu inalidnost, a kasnije i umirovljivanje, budno prati od nadležnih ministarstava. Ne bih sada "naširoko", ali broj novih ratnih vojnih invalida ovisiti će, na žalost, ne od stvarnih nalaza, nego od kvote koje će netko odrediti, jer sve se gleda kroz novce. Znam sa sigurnošću da su prijekcije prilikom donošenja zakona a i u razgovoru sa nekim dužnosnicima, stale na oko 700 novih RVI na procijenjenih tada 7000 zahtjeva, a biti će ih do nove godine vjerojatno desetak tisuća, ako ne i više. E, dalje ne bih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ecwashere je napisao:

Dragi priajtelji, evo neka moja razmišljanja, pratim ovu temu i siične jer sam i ja do umirovljenja prošao more komisija, pa imam iskustva, doduše po starom zakonu. Znam da se prijavljivanje za stjecanje prava na ratnu vojnu inalidnost, a kasnije i umirovljivanje, budno prati od nadležnih ministarstava. Ne bih sada "naširoko", ali broj novih ratnih vojnih invalida ovisiti će, na žalost, ne od stvarnih nalaza, nego od kvote koje će netko odrediti, jer sve se gleda kroz novce. Znam sa sigurnošću da su prijekcije prilikom donošenja zakona a i u razgovoru sa nekim dužnosnicima, stale na oko 700 novih RVI na procijenjenih tada 7000 zahtjeva, a biti će ih do nove godine vjerojatno desetak tisuća, ako ne i više. E, dalje ne bih.

U proljeće je dr.Herman Vukušić dao procjenu na oko 12 000 predanih zahtjeva za status RVI.  koliki postotak od predanog će ostvariti status vidjet će se poslije.još ih dosta ima ( koji su dobili < 20%) iz 2005.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok buda hvala ti na željama i znam da su mi šanse skoro nikakve ali eto papiri su predani pa šta bude mirovina mi je najmanja opča i to mi je zadnji vlak godine su me stisle 62 i nemam više ni snage ni volje za neke nove komisije i još čekam papire sa komisije iz Zagreba i to je ziher pad PTSP a ne ciroza jer invalidnost imam na osnovi psihe i jedino ako se slučajno zeznu pa mi nešto uvaže za RVI na hepatitis onda imam osnova pokrenuti novo vještačenje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, gmail je napisao:

Ok buda hvala ti na željama i znam da su mi šanse skoro nikakve ali eto papiri su predani pa šta bude mirovina mi je najmanja opča i to mi je zadnji vlak godine su me stisle 62 i nemam više ni snage ni volje za neke nove komisije i još čekam papire sa komisije iz Zagreba i to je ziher pad PTSP a ne ciroza jer invalidnost imam na osnovi psihe i jedino ako se slučajno zeznu pa mi nešto uvaže za RVI na hepatitis onda imam osnova pokrenuti novo vještačenje!

Poštovani. Eva da vam rečen da sam danas bila na. p.l.p.za h.r.v.i.! Inače imam 20%privremeno od 11.mjeseca prošle.god.i kaže mi teta da i dalje imam 20% ali da ima još prostora za pogoršanje. I još mi savjetovala da se ne složim sa ovim 20%! Što kažete poštovani forumaši na njen savjet? Jel to dobro il' ne? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Eva da vam rečen da sam danas bila na. p.l.p.za h.r.v.i.! Inače imam 20%privremeno od 11.mjeseca prošle.god.i kaže mi teta da i dalje imam 20% ali da ima još prostora za pogoršanje. I još mi savjetovala da se ne složim sa ovim 20%! Što kažete poštovani forumaši na njen savjet? Jel to dobro il' ne? Hvala!

I na kraju sam potpisao papir u stvari 2.papira 1.da se slažem,sa 20% jer nema pravo žalbe a 2.da se ne slažem jer sam bolesniji od 20%.po njezinim savjetu.sad ćemo vidjeti kad dođe rješenje što će bit!!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

I na kraju sam potpisao papir u stvari 2.papira 1.da se slažem,sa 20% jer nema pravo žalbe a 2.da se ne slažem jer sam bolesniji od 20%.po njezinim savjetu.sad ćemo vidjeti kad dođe rješenje što će bit!!?

Još da mi netko odgovori,pa da odem mirnije leć bilo bi super. Sve mi se čini da me ona vještakinja l.ž.e.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mara123456789 je napisao:

Još da mi netko odgovori,pa da odem mirnije leć bilo bi super. Sve mi se čini da me ona vještakinja l.ž.e.!

Po pričanju drugih oko 1% ljudi prolazi na komisiji, ti sa tih 20 % si u tom postotku ostale sve odbijaju, evo za utjehu odbijen je pripadnik gardijske brigade sudionik najtežih akcija lječi se od 96 g. dobio ispod 20% pravio se pošten pa nije išao za tim i krio da se lječi od ptsp-a dok voda nije došla do grla, to ponovno priznavanje je obična podvala braniteljima, tko nema u zadnje dvije godine bar 3 mjeseca bolničkog liječenja bolje nek ne predaje papire dok to ne prikupi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Po pričanju drugih oko 1% ljudi prolazi na komisiji, ti sa tih 20 % si u tom postotku ostale sve odbijaju, evo za utjehu odbijen je pripadnik gardijske brigade sudionik najtežih akcija lječi se od 96 g. dobio ispod 20% pravio se pošten pa nije išao za tim i krio da se lječi od ptsp-a dok voda nije došla do grla, to ponovno priznavanje je obična podvala braniteljima, tko nema u zadnje dvije godine bar 3 mjeseca bolničkog liječenja bolje nek ne predaje papire dok to ne prikupi

O.K.Hvala. Ja se nadam da će mi i dalje potvrditi ovih 20%. A što se tiče liječenja ja se redovno lječim od 2003. god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Eva da vam rečen da sam danas bila na. p.l.p.za h.r.v.i.! Inače imam 20%privremeno od 11.mjeseca prošle.god.i kaže mi teta da i dalje imam 20% ali da ima još prostora za pogoršanje. I još mi savjetovala da se ne složim sa ovim 20%! Što kažete poštovani forumaši na njen savjet? Jel to dobro il' ne? Hvala!

Poštovana, molim vas trebam iči u taj centar za profesionalnu rehabilitaciju radi određivanja postotka invalidnosti pa me zanima koliko dana ste prije dobili poziv od dana kada se trebate javiti na komisiju. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovana, molim vas trebam iči u taj centar za profesionalnu rehabilitaciju radi određivanja postotka invalidnosti pa me zanima koliko dana ste prije dobili poziv od dana kada se trebate javiti na komisiju. Hvala.

Dobila sam poziv 7.dana prije od dana kad se trebam javit na komisiju.čekala sam 5.mjeseci da me ponovo pozovu na vještačenje. Jel vama ovo prvi put da izlaziti pred komisiju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam prvo na stručnoj procjeni u bolnici gdje su mi rekli da je bolest uzrokovana zbog rata, pa su mi u uredu za branitelje rekli da sad idem na komisiju u taj regionalni centar za profesionalnu rehabilitaciju. Da ovo mi je prvi put pa ne znam što me čeka a nikoga neznam tko je bio na toj komisiji. Da li su vas pitali nešto ili su oni to riješili več unaprijed pa vam onda kratko objasnili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, Skywalker007 je napisao:

Bio sam prvo na stručnoj procjeni u bolnici gdje su mi rekli da je bolest uzrokovana zbog rata, pa su mi u uredu za branitelje rekli da sad idem na komisiju u taj regionalni centar za profesionalnu rehabilitaciju. Da ovo mi je prvi put pa ne znam što me čeka a nikoga neznam tko je bio na toj komisiji. Da li su vas pitali nešto ili su oni to riješili več unaprijed pa vam onda kratko objasnili.

Ma ništa se ne sekiraj traje 15.min.tako je bar meni bilo.sve imaju pred sobom.jedino ponesi friške nalaze kopirane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mara123456789 je napisao:

Ma ništa se ne sekiraj traje 15.min.tako je bar meni bilo.sve imaju pred sobom.jedino ponesi friške nalaze kopirane.

I još jedna stvar složili se vi sa njima ili ne na p.l.p.koliko vam ZG odredi tako će vam bit!ja se nikad ne slažem sa njihovim procjenom,pa što bude.No sikiriki!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

A koliko je to dugo?? Bolje da nisam ni pitala! Hvala! Na ničem!!!

Da li će se nešto promijeniti i što dobivanjem rješenja PLP ako rješenje čekate 21 dan ili 30 dana ?? Rješenje ionako ide na DLP pa je taj " ishod" za Vas bitniji.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana Mara,

oprostite ako sam Vas uvrijedio, nije mi to ni na kraj pameti. Vrlo dobro znam kako se osjecaju ljudi koji ovdje postavljaju pitanja. Samo je ta pitanja ponekad tesko razumjeti ako nisu jasna. Vi nekad pisete u zenskom, a nekad u muskom rodu, komentirate, pa sami odgovarate na komentare. Zato sam pomislio da vas ima dvoje pod jednim nickom.

Jos jednom oprostite, i zelim Vam svako dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako smo, nenamjerno, skrenuli s teme, steta je da ovaj topic ne zazivi, pa trazim savjet, iskustvo...

Predao sam "papire" za komisiju u drugom mjesecu ove godine, do danas nisam dobio nikakav poziv, niti za komisiju, niti za pretkomisiju. Lijecim se od 2000. godine. 2007 sam dobio manje od 20%, i nisam znao da imam "pravo" nakon dvije godine ici na pogorsanje bolesti (moja greska). Sad sam se uhvatio ovog roka, ali, kako rekoh, od nikuda ni glasa. Radi se o Osjecko Baranjskoj zupaniji, pa me zanima, ima li netko s ovih prostora da je pozvan na ikakav pregled, ili ikakvu komisiju, ili bilo kakvu akciju. Malo mi je cudno da osam mjeseci nema nikakvog pomaka. Bilo pozitivnog, bilo negativnog.

Hvala na bilo kakvoj informaciji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zlatko1234 je napisao:

Predao sam papire takodje u drugom mjesecu i prije deset dana dobio obavjest iz ureda drzavne uprave da mi je kompletna dokumentacija prosljedjena ljecnickoj komisiji u OPCU BOLNICU SLAVONSKI BROD NA STRUCNU PROCJENU.Dalje ne znam dali ce me pozvati ili ne.

 

Dobar dan.Također me zanima ako netko zna koliko se čeka iz ZG.rješenje za h.r.v.i.? Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

ako ti priznaju da ti je bolest posljedica rata ...imaš šanse..

LIJEP POZDRAV. Znači ni bolničko riješenje koje imam a piše da : Postoji uzročno posljedična veza bolesti sa obranom suvereniteta RH-DA.

Tako mi piše. ZNači ni to nije sigurno da ce se proci na PLP? Imam 11 godina kontinuiranog ljecenja i predao sam svu  pripadajucu dokumentaciju: Ratni put, ljecnicke nalaze. Predavao sam 2010 godine kad sam odbijen jer sam predao van roka. Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, zokaosijek je napisao:

Znači ni bolničko riješenje koje imam a piše da : Postoji uzročno posljedična veza bolesti sa obranom suvereniteta RH-DA............ ZNači ni to nije sigurno da ce se proci na PLP?

ne znači....ali imaš više šanse da dobiješ,nego da piše "bolest je posljedica traume iz prometne"....

znači mora biti utvrđeno od komisija,a ne od doktora u bolnici,ali se gleda taj nalaz .....

uz to i kad se utvrdi da je posljedica,opet može poći "po zlu" da se dobije manje od 20% i skorom isto kao da nisi dobio ništa....

al evo...na dobrom si putu :)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Mara123456789 je napisao:

Daj vi me prosvjetlite što ću reći.? E svašta ću još čut na ovom forumu.ako vam se ne sviđa kako pišem nemojte molim vas komentirat moje postove. Mislite da sve znate a imam osjećaj da ne znate ništa.

Bez ljutnje, ovo se odnosilo na Vaše prijašnje postove gdje Vi pitate i odmah odgovarate sami sebi.napišite na papir nešto što mislite pitati pq lijepo prepišite "pravo " pitanje pa ćemo Vam odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

Samo me zanimalo koliko se čeka rješenje za h.r.v.i.prvostupanjsko bila sam 6.11.ove godine. Hvala

Nakon vještačenja Vijeća vještaka (ZOSI), na koje je podnositelj zahtjeva pozvan da dođe, ne dobiva se rješenje. Vijeće vještaka dostavlja svoj Nalaz i mišljenje na reviziju Vijeću viših vještaka (ZOSI), koje vještači na temelju dokumentacije i Nalaza i mišljenja Vijeća vještaka.

Tek po obavljenoj reviziji, predmet se vraća Uredu državne uprave koji je zatražio vještačenje. Ured Državne uprave izrađuje rješenje i dostavlja ga podnositelju zahtjeva.

Koliko se čeka, mislim da se na to pitanje ne može dovoljno precizno odgovoriti. Doduše, postoje zakonski rokovi, no realnost je uvijek potpuno drugačija.

Jedino što mogu reći, ako ste bili 06.11.2018., da je još malo rano očekivati da je Vaš zahtjev prošao svu proceduru.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, zis je napisao:

Nakon vještačenja Vijeća vještaka (ZOSI), na koje je podnositelj zahtjeva pozvan da dođe, ne dobiva se rješenje. Vijeće vještaka dostavlja svoj Nalaz i mišljenje na reviziju Vijeću viših vještaka (ZOSI), koje vještači na temelju dokumentacije i Nalaza i mišljenja Vijeća vještaka.

Tek po obavljenoj reviziji, predmet se vraća Uredu državne uprave koji je zatražio vještačenje. Ured Državne uprave izrađuje rješenje i dostavlja ga podnositelju zahtjeva.

Koliko se čeka, mislim da se na to pitanje ne može dovoljno precizno odgovoriti. Doduše, postoje zakonski rokovi, no realnost je uvijek potpuno drugačija.

Jedino što mogu reći, ako ste bili 06.11.2018., da je još malo rano očekivati da je Vaš zahtjev prošao svu proceduru.

Lijep pozdrav

O.k.hvala Zis! Meni je ovo 2.put da izlazim pred vještake. Inače imam 20%privremeno.možete mi reć koji su zakonski rokovi!? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mara123456789 je napisao:

O.k.onda se mogu nadati u 1.mjesec dogodine?

 

prije 4 sati , Kompa je napisao:

2.stupanjska se čekala oko mjesec dana nakon rješenja prvo stupanjske. Mislim na rješenje 2. st. 

Poštovani Kompa,Jako dugo pratim Legalis.Znam da si jako dobro upoznat sa pravima branitelja.Zis je za sada najbolji u tumačenju novog zakona o braniteljima.Sada na prvostupanjskoj nema čuvara iza leđa.Bude se od 15 minuta na duže u kancelariji.Može se popričati o predmetu i pitati što Vas zanima.Nalaz i rješenje više ne šalju kući nakon prvostupanjske.Odmah šalju na drugostupanjsku u Zagreb na reviziju.Nakon revizije koja traje točno mjesec dana.Najbliži ured po mjestu stanovanja šalje kući-1.stupanjski i 2.stupanjski nalaz i mišljenje.Normalno i rješenje!

uređeno: od Labyrinth
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Labyrinth je napisao:

 

Poštovani Kompa,Jako dugo pratim Legalis.Znam da si jako dobro upoznat sa pravima branitelja.Zis je za sada najbolji u tumačenju novog zakona o braniteljima.Sada na prvostupanjskoj nema čuvara iza leđa.Bude se od 15 minuta na duže u kancelariji.Može se popričati o predmetu i pitati što Vas zanima.Nalaz i rješenje više ne šalju kući nakon prvostupanjske.Odmah šalju na drugostupanjsku u Zagreb na reviziju.Nakon revizije koja traje točno mjesec dana.Najbliži ured po mjestu stanovanja šalje kući-1.stupanjski i 2.stupanjskinalaz i mišljenje.Normalno i rješenje!

O.k.hvala Labytinth! Znači koliko sam shvatila po vašim rječima mogu očekivati ocjenu tj.rješenje početkom prosinca!? Jel tako? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Mara123456789 je napisao:

O.k.hvala Labytinth! Znači koliko sam shvatila po vašim rječima mogu očekivati ocjenu tj.rješenje početkom prosinca!? Jel tako? Hvala!

Tako je Maro!Što Vam znači to rješenje da ga tako nestrpljivo čekate?Samo da Vas utješim ne znam za slučaj da nekome nisu potvrdili prvostupanjski nalaz i mišljenje nakon drugog puta.Tako da nemate se šta brinuti.

uređeno: od Labyrinth
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Labyrinth je napisao:

Tako je Maro!Što Vam znači to rješenje da ga tako nestrpljivo čekate?Samo da Vas utješim ne znam za slučaj da nekome nisu potvrdili prvostupanjski nalaz i mišljenje nakon drugog puta.Tako da nemate se šta brinuti.

Ma tako pitam. A ko pita ne skita! Hvala još jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Mara123456789 je napisao:

O.k.hvala Zis! Meni je ovo 2.put da izlazim pred vještake. Inače imam 20%privremeno.možete mi reć koji su zakonski rokovi!? Hvala

Izvod iz Zakona o hrvatskim braniteljima:

 

Članak 182.

(1) U slučajevima iz članka 181. stavka 1. ovoga Zakona, nalaz i mišljenje vijeća vještaka, kojim su utvrđene činjenice za stjecanje prava prema ovom Zakonu, prije donošenja prvostupanjskog rješenja kojim se priznaje pravo iz ovoga Zakona, podliježe reviziji vijeća viših vještaka (u daljnjem tekstu: revizijsko vijeće).

(2) Revizijsko vijeće prilikom obavljanja revizije nalaza i mišljenja vijeća vještaka nalaz i mišljenje vijeća vještaka može izmijeniti ili dati suglasnost.

Članak 183.

(1) Vijeće vještaka dužno je dati nalaz i mišljenje u roku od 15 dana.

(2) Revizijsko vijeće dužno je obaviti reviziju nalaza i mišljenja vijeća vještaka u roku od 15 dana.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, zis je napisao:

Izvod iz Zakona o hrvatskim braniteljima:

 

Članak 182.

(1) U slučajevima iz članka 181. stavka 1. ovoga Zakona, nalaz i mišljenje vijeća vještaka, kojim su utvrđene činjenice za stjecanje prava prema ovom Zakonu, prije donošenja prvostupanjskog rješenja kojim se priznaje pravo iz ovoga Zakona, podliježe reviziji vijeća viših vještaka (u daljnjem tekstu: revizijsko vijeće).

(2) Revizijsko vijeće prilikom obavljanja revizije nalaza i mišljenja vijeća vještaka nalaz i mišljenje vijeća vještaka može izmijeniti ili dati suglasnost.

Članak 183.

(1) Vijeće vještaka dužno je dati nalaz i mišljenje u roku od 15 dana.

(2) Revizijsko vijeće dužno je obaviti reviziju nalaza i mišljenja vijeća vještaka u roku od 15 dana.

 

Pozdrav.

Eto! Ja se nadam da će mi potvrditi ovih 20%!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, buda2 je napisao:

Dečki dobili na PLP 20% i DLP potvrdilo a oni " zaboravili " na kontrole do iduče komisije (drugi izlazak na PLP).dobili mirovinu i mislili "gotovo".

A tako znači.nisu išli na kontrole. Ja od 2003. redovito kontrola kod psihijatra i psihologa! Rekla sam neću se sekirati uopće! Biće što dragi Bog da!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Mara123456789 je napisao:

A tako znači.nisu išli na kontrole. Ja od 2003. redovito kontrola kod psihijatra i psihologa! Rekla sam neću se sekirati uopće! Biće što dragi Bog da!!

Ali se ipak sekirate.stalno se informirate kad će rješenje,koliko dugo se čeka ....ostavite neka vrijeme riješi sve.strpljen -spašen.nemočni ste da išta možete ubrzati.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod traženja invalidnosti na osnovu PTSP-a da bi ostali bolesni i dokazali PTSP najbitnije je da se redovito lječite ako se ne lječite odmah ozdravite i nemate PTSP tj. imate ali nešto malo ispod 20% tako da nema statusa RVI-a dakle ako želite biti bolesni redovito se lječite i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Kod traženja invalidnosti na osnovu PTSP-a da bi ostali bolesni i dokazali PTSP najbitnije je da se redovito lječite ako se ne lječite odmah ozdravite i nemate PTSP tj. imate ali nešto malo ispod 20% tako da nema statusa RVI-a dakle ako želite biti bolesni redovito se lječite i to je to

Pa redovito se lječim od 2003.god.imam 6.dnevni bolnica 1.bolničko liječenje nalazi od psihologa i psihijatra što se kaže vrića nalaza.samo mi nije ništa drago što mi psihijatar u zadnjoj d.b.napisa djelomično poboljšanje.oće li to išta utjecati na povjerenstvo u ZG.? Molim odgovor? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Uf, pa kako ste se to lječili, iz iskustva jedo bolničko vrijedi ko 5 dnevnih, nakon bolničkog slijedi pogoršanje a ne poboljšanje, moj savjet je odmah na bolničko tako da imate s čim potkrijepiti žalbu ukoliko nedajbože bude potrebno 

Sva sreća da tu zadnju dnevnu bolnicu nisam uopće predao na komisiju samo sam išla vidit reakciju.taj mi dok.uopće nije niti malo drag jer gleda branitelje kroz pare.znam ga vrlo dobro.a taj nalaz što ga imam neću ni predavati komisiji.sledeći posjet svom psihijatru ću tražit bolničko lječenje! Stvarno ima pok...ni dok...! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te dnevne bolnice nisu mjerodavne, evo da bi došli svaki dan u dnevnu nesmjete piti pravu terapiju (ošamućenost), dodate nekom olovku i pristojno se nasmijete odmah napišu: uklapa se u grupu, vedre naravi a vi ludi od muke, na bolničkom kad popijete pravu terapiju samo buljite u jednu točku i dan prođe za 10 min. a kad vas netko nešto pita sline se same cijede iz usta pa nek onda napiše poboljšanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Te dnevne bolnice nisu mjerodavne, evo da bi došli svaki dan u dnevnu nesmjete piti pravu terapiju (ošamućenost), dodate nekom olovku i pristojno se nasmijete odmah napišu: uklapa se u grupu, vedre naravi a vi ludi od muke, na bolničkom kad popijete pravu terapiju samo buljite u jednu točku i dan prođe za 10 min. a kad vas netko nešto pita sline se same cijede iz usta pa nek onda napiše poboljšanje

Ma znam bla sam na bolničkom liječenju i poslje toga dobila mirovinu. A za ovog doktora neću da čujem više,baš me iznenadio sve mi dnevne bolnice pisa pogoršanje a sad ovo ko iz vedra neba! A manja bi mi muka bila da ga ne znam. Biće mu nisam ništa pružila ispod stola. A i neću ubuduće. Može savjet! Ovu dnevnu završila 9.11. Da ja nju pokažem svom psihijatru ili ne.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Mara123456789 je napisao:

Ma znam bla sam na bolničkom liječenju i poslje toga dobila mirovinu. A za ovog doktora neću da čujem više,baš me iznenadio sve mi dnevne bolnice pisa pogoršanje a sad ovo ko iz vedra neba! A manja bi mi muka bila da ga ne znam. Biće mu nisam ništa pružila ispod stola. A i neću ubuduće. Može savjet! Ovu dnevnu završila 9.11. Da ja nju pokažem svom psihijatru ili ne.?

Sad sam baš luda od brige,zato jer moj psihić zna da sam išla u d.b.taj mi dok.iz dnevne bolnice stvarno hoće naškoditi! Što da sad radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Kod traženja invalidnosti na osnovu PTSP-a da bi ostali bolesni i dokazali PTSP najbitnije je da se redovito lječite ako se ne lječite odmah ozdravite i nemate PTSP tj. imate ali nešto malo ispod 20% tako da nema statusa RVI-a dakle ako želite biti bolesni redovito se lječite i to je to

Ova izjava treba biti uvrštena u buduće udžbenike na medicinskom fakultetu, a ovo boldano je predmet za diplomski rad budućim psihijatrima jer je to totalni oksimoron.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma koliko ja vidim svi hoće naškodit, to sam zaključio iz razgovora s ljudima koji su predali za procjenu, primjer netko tko ima tri bolnička lječenja i u 15 g. hrpu nalaza na kojima mu piše kronični PTSP i sad dolazi na komisiju koja kaže da ima ispod 20 % zato što nema u zadnje tri g. niti jedan nalaz a nekada su ljudi s 5 g. lječenja dobijali 30% na triput slabije papire ! znači netko je došapnuo može 10 % novih invalida a ostale ruši i to je kraj priče, kao i u većini prava o braniteljima, imaš pravo na ovo i ono a onda dolazi ono ALI tj. ništa ovo je čista politika, pamet u glavu s lažovima moraš i ti koju slagat....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ova izjava treba biti uvrštena u buduće udžbenike na medicinskom fakultetu, a ovo boldano je predmet za diplomski rad budućim psihijatrima jer je to totalni oksimoron.

Na žalost to je tako, tko nema nove nalaze nema ni RVI ako ne vjerujete možete prošetati do Tvrtkove iza 17 h kad su vještačenja pa će te se sami uvjeriti u ovo što govorim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Ma koliko ja vidim svi hoće naškodit, to sam zaključio iz razgovora s ljudima koji su predali za procjenu, primjer netko tko ima tri bolnička lječenja i u 15 g. hrpu nalaza na kojima mu piše kronični PTSP i sad dolazi na komisiju koja kaže da ima ispod 20 % zato što nema u zadnje tri g. niti jedan nalaz a nekada su ljudi s 5 g. lječenja dobijali 30% na triput slabije papire ! znači netko je došapnuo može 10 % novih invalida a ostale ruši i to je kraj priče, kao i u većini prava o braniteljima, imaš pravo na ovo i ono a onda dolazi ono ALI tj. ništa ovo je čista politika, pamet u glavu s lažovima moraš i ti koju slagat....

Tako je! Ali niste mi odgovorili dali da ovu d.b.pokažem svom psihijatru ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 12 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Kod traženja invalidnosti na osnovu PTSP-a da bi ostali bolesni i dokazali PTSP najbitnije je da se redovito lječite ako se ne lječite odmah ozdravite i nemate PTSP tj. imate ali nešto malo ispod 20% tako da nema statusa RVI-a dakle ako želite biti bolesni redovito se lječite i to je to

prije 11 sati , gonzo-stari je napisao:

Ova izjava treba biti uvrštena u buduće udžbenike na medicinskom fakultetu, a ovo boldano je predmet za diplomski rad budućim psihijatrima jer je to totalni oksimoron.

Pročitaj još jednom što si napisao pa ćeš shvatiti što sam mislio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Mara123456789 je napisao:

Tako je! Ali niste mi odgovorili dali da ovu d.b.pokažem svom psihijatru ili ne?

Ma ni za živu glavu to ne pokazuj, ako to pokažeš reće ti vidite da se stanje poboljšava što znači da nemate kronični PTSP a opet ako nemaš niti jedan novi nalaz zadnjih godinu dana u kojem piše da je stanje nepromjenjeno ili gore nego prije reći će vam isto što i meni evo napisat ću ti od riječi do riječi razgovor između mene i komisije: gospodine vi nemate zadnje dvije godine niti jedan novi nalaz JA: da nemam KOMISIJA: znači stanje vam sepoboljšalo JA: nije gospodine, stanje mi je nepromjenjeno kao i proteklih 20 g. točno onakvo kakvo su opisala 4 različita psihijatra u 3 različite bolnice, nema poboljšanja KOMISIJA: gospodine mi smatramo da vi i dalje imate PTSP ali manjeg intenziteta, ne kao prije zato što se zadnje dvije godine niste liječili, da je vama stanje i dalje teško kao prijašnjih godina vi bi potražili liječničku pomoć ! eto pa vi sad iz mog primjera vidite što i kako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija