Jump to content

Brisanje zabilježbe


Sve-N

Preporučene objave

nasljedio sam nekretninu,djedovinu, zajedno sa rođacima koje ne poznajem.nisu htjeli prodat i pokrenuo sam razvrgnuće izvanparnično i unio to u zemljišnik.s obzirom da nisu u hrvatskoj,nije im se dalo natezati i poklonili su mi,iako sam ima htio dati novac.postoji zabilježba razvrgnuća.mogu li sam brisovnim očitovanjem maknuti zabilježbu ili moram sud moliti da makne.imam potvrdu pravomoćnu da sam odustao od razvrgnuća.htjeli bi to da moj sin bude vlasnik i darovni su napravili na njega.što sad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

imam potvrdu pravomoćnu da sam odustao od razvrgnuća

Mislite na rješenje suda.

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

pokrenuo sam razvrgnuće izvanparnično i unio to u zemljišnik

Isto kako ste ishodili upis zabilježbe zatražite njeno brisanje,u prijedlogu za brisanje priložite rješenje koje nazivate "potvrdom".

 

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

nije im se dalo natezati i poklonili su mi,

 

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

.htjeli bi to da moj sin bude vlasnik i darovni su napravili na njega

 

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

.što sad?

upisati pravo vlasništva na sina temeljem darovnog ugovora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala.no bilježnik koji je sastavio darovnicu napisao je da smo svi svjesni da je zabilježba u zemljišniku i da ću maknuti zabilježbu.referent mi kaže da iako imam sudsko rješenje pravomoćno da sam odustao od razvrgnuća,moram tražiti od suda da naloži brisanje. ja kažem da sam ja ovjerio potpis da sam odustao i da tražim u zk da se makne zabilježba,meni veli referent da to ne vrijedi,da mora od suda biti nalog. predao samo darovni ugovor i dobio z broj.

mislim da je to suludo da moram sud tražiti da makne zabilježbu,a imam od suda pravomoćno rješenje da sam odustao od diobe i još donesem ovjerenu zamolbu da maknu zabilježbu.

mislim da bilježnik nije trebao spominjati zaqbilježbu jer me mogu odbiti u toj priči što prije dolazi.jaje ili koka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

mislim da bilježnik nije trebao spominjati zaqbilježbu jer me mogu odbiti

Spominjo javni bilježnik zabilježbu ili ne ona je vidljiva u zemljišnim knjigama,međutim zabilježba spora neče biti zapreka prenosu prava vlasništva.

 

prije 2 sati , Sve-N je napisao:

meni veli referent da to ne vrijedi,da mora od suda biti nalog

Po meni osobno je takvo tumačenje pogrešno,glede čega sam mišljenja da bi vi ipak trebali predati prijedlog za brisanje,a ne usmeno razgovarati sa z.k.referentom,obzirom da je jedno Vas usmeno odbiti,a drugo to isto učiniti rješenjem čiji dispozitiv mora obrazložiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija