Jump to content

Prigovor, kajanje i saslušanje na sudu


BamBamBam

Preporučene objave

Pozdrav,

Zaustavljen sam u prometu te sam napuhao 1,2 promila, kažnjen sam s 3000 kn i 3 mjeseca oduzimanje vozačke. I 1000 kn zbog neispravne signalizacije. Sve se nalazi na jednom prekršajnom nalogu.

1. Sad me zanima da li je moguće napisati prigovor na naćin da priznajem krivnju i da tražim saslušanje na sudu ili da se neizjašnjavam o krivnji nego samo tražim saslušanje pa da tamo priznam itd. I što bi bilo bolje po vama od ovog dvoje?

2. Vec sam kažnjavan pa me zanima da li je moguće da ukinu skroz ovih 3 mjeseca? Novčana kazna mi je manji problem nego vozačka

3, Da li je moguće tražiti da mi nekako jave na telefon kada je ročište, jer ne znam da li će poštar uopce ubaciti kod mene poziv jer sam tek promjenio adresu i do sad jos nijednom nije ubacio u sandučić ništa nego je stavljao sastrane?

 

Unaprijed hvala,

BamBamBam

uređeno: od BamBamBam
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, BamBamBam je napisao:

1. Sad me zanima da li je moguće napisati prigovor na naćin da priznajem krivnju i da tražim saslušanje na sudu ili da se neizjašnjavam o krivnji nego samo tražim saslušanje pa da tamo priznam itd. I što bi bilo bolje po vama od ovog dvoje?

Ako se bolje snalaziš govoreći, onda je bolje prigovarati bez izjašnjavanja, pa otići reći svoje na sud. Ako bolje pišeš, onda je bolje odmah sve napisati.

Kako si se mislio braniti?

 

Prije 21 minuta, BamBamBam je napisao:

2. Vec sam kažnjavan pa me zanima da li je moguće da ukinu skroz ovih 3 mjeseca?

S obzirom da si recidivist, šanse da mjeru potpuno ukinu su male.

 

Prije 21 minuta, BamBamBam je napisao:

3, Da li je moguće tražiti da mi nekako jave na telefon kada je ročište, jer ne znam da li će poštar uopce ubaciti kod mene poziv jer sam tek promjenio adresu i do sad jos nijednom nije ubacio u sandučić ništa nego je stavljao sastrane?

Ne, nije moguće. Možeš nakon prigovora ti zvati sud i probati dogovoriti sa sucem koji duži tvoj predmet da dođeš bez da ti fizički šalje poziv, ali ne možeš tražiti da on tebe zove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na brzom odgovoru :)

Kako da znam koji sud i sudac duži moj predmet? I da li znaš jesu li oni sad na godišnjem odmoru do 9 mjeseca i duze?

 

 

Prije 38 minuta, drot13 je napisao:

Kako si se mislio braniti?

Priznati cu, reci da mi je žao da se kajem bla bla, da mi je vozačka potrebna iz više razloga (navesti razloge) i et to bi bilo to :)

Ako imaš neki savjet zamolio bih te da napišeš 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, BamBamBam je napisao:

Kako da znam koji sud i sudac duži moj predmet? I da li znaš jesu li oni sad na godišnjem odmoru do 9 mjeseca i duze?

Nazoveš pisarnicu suda i provjeriš imaju li što pod tvojim imenom, a ako im je došlo, kome je zaduženo.

Na godišnjem su kao i svi drugi, tako da neki rade, neki ne.

 

Prije 22 minuta, BamBamBam je napisao:

Priznati cu, reci da mi je žao da se kajem bla bla, da mi je vozačka potrebna iz više razloga (navesti razloge) i et to bi bilo to :)

Ako imaš neki savjet zamolio bih te da napišeš 

Ovo što si napisao je najbolja opcija.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija