Jump to content

Suprugi status njegovatelja HRVI-a?


Draganec

Preporučene objave

prije 5 sati , buda2 je napisao:

" pacijent nije sposoban za samostalan život " .tako bi trebala glasiti rečenica u kontrolnom nalazu koji piše specijalist (za tvoju bolest, onda imaš šanse za tuđu pomoć i njegu) .

Ok. Znaci specijalista te potm sa papirima u Ured drž. uprave u mjestu prebivališta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

U Centar za socijalnu skrb po informacije o dokumentaciji.

Ok zahvaljujem. Trenutno sam u bolnici.  Trazit cu spec. da mi napise vazecu dokumentaciju za bolest. Kolica bi trazio obzirom da mi natkoljrnica, potkoljeniica, stpala i prsti trncoi drveni i nisam pokretan. Mozda imas inf. koliko stoje kolica, bolnicki krevet i trgovina? Oporavak prema prvim inf, je neizvjestan zbog metastaza. Navodno otislo u kosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Draganec je napisao:

Ok zahvaljujem. Trenutno sam u bolnici.  Trazit cu spec. da mi napise vazecu dokumentaciju za bolest. Kolica bi trazio obzirom da mi natkoljrnica, potkoljeniica, stpala i prsti trncoi drveni i nisam pokretan. Mozda imas inf. koliko stoje kolica, bolnicki krevet i trgovina? Oporavak prema prvim inf, je neizvjestan zbog metastaza. Navodno otislo u kosti.

Ako imaš pravo ,zbog bolesti, na pomagala to dobiješ bez plačanja.komisija odlučuje kad predaš zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Draganec je napisao:

Koja komisija?

Iznenađuješ me.komisija na mirovinskom Ti mora odobriti medicinsko pomagalo.zar misliš da će ti poštar donijeti nešto ? Svi ,pa i Tvoja malenkost, mora predati medicinsku dokumentaciju u kojoj specijalist predlaže uporabe medicinskog pomagala.i sve to mora netko odobriti ( komisija) i platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani buda2. Lezim na Urologiji kojom prilikom dr. spec. Kaze da nama ovlasti za navedena pomagala. Moze propisati pelene i sl. Uz njega stoji Neurolog i " tandrlja i bode" po donjim ekstremitetima kao po drvu. Prqmrlja nesto i pita me zasto sam na Urologiji? To je za Neurologoju. Zajednicki dogovore u Ponedjeljak CT ako bude islo jr to navodno nije hitno. Potom kuci do nalaza i daljnjeg postupanja. Neurolog ima ovlasti za kolica, krevet itd. Daje mi do znanja da nikad vise nebudem mogao na noge zbog raka. Koji je trenutno otiso u noge, Kraljeznica kad krene, funkcioniranje ce biti 0.  Eto jako sam vesel skupa sa obitelji.? Sta bi ti napravio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostvariti pravo na tuđu pomoć i njegu te isposlovati za bračnog druga status njegovatelja su dva sasvim različita pojma.

 

U prvom slučaju dobivate novčanu naknadu i ne zanima nikoga tko vas njeguje ili ne njeguje.

 

U drugom slučaju supružnik je u radnom odnosu i na minaimalnoj plaći koju mu isplaćuje država te mu se uplaćuju

i svi porezi i doprinosi kao i kod bilo kojeg drugog poslodavca. 

To je do nema dugo bilo moguće ostvariti samo u relaciji roditelj-dijete a po novome je moguće i za supružnike.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija