Jump to content
  1. čudo

čudo

2. Željac047

Željac047

3. virtalni

virtalni

4. zvijezda padalica

zvijezda padalica

5. Marta01

Marta01

• Similar Content

• objavio debil00
      Pozdrav,
      nedavno sam pao s 10g marihuane(5x2) i 1g amfetamina(0,8 + 0,2)
      maloljetnik sam i iako je sve to bilo u vise vrecica u policiji su odmah shvatili da nisam nikakav diler, travu sam tako dobio i nisam ju jos niti taknuo tako da su mi to uveli pod prekrsaj.
      sljedeci tjedan me ceka sudenje pa me zanima kakva me kazna ceka i sta bi bilo najpametnije da kazem na sudu. Prvi put imam ikakve probleme sa policijom. punim 18 za par mjeseci.
    • objavio lignja300
      Pozdrav,
      dakle ovako.. uvatili me sa travom, i na kraju svega dobio presudu za lijecenje od kanabisa.. e sad mene zanima;
      1.dali cu dobiti neku obavjest kad i gdje moram poc na "lijecenje"
      2. sta ako ignoriram tu presudu?
      u presudi ne pise ni kad, ni gdje ni kako, ni sta ako se ne odazovem.. pa me eto zanimaju iskustva ako je netko imao slican slucaj
      hvalaa:)
    • objavio Nina97
      Lijep pozdrav!

Imam 21 godinu i nedavno sam 'pala' s malo manje od pola grama marihuane. Situacija je dosta zapetljana i zbilja mi je potrebna pomoć.
      Naime, prijatelj i ja smo na festivalu pronašli paketić marihuane te smo ga zajedno odlučili skupiti i isprobati. S obzirom na to da sam žensko i mislila sam da su
      manje šanse da će mene pretresati ako do toga i dođe, ja sam ta koja je sadržaj pospremila. S obzirom na to da ne znam motati, a i ne pušim cigarete pa u datom trenutku nisam imala duhan, 'posudila' sam rizle od osoba koje su u kampu bile smještene u blizini nas te sam pronađenu marihuanu izvadila i dala ju zajedno sa rizlama prijatelju koji je onda uz svoj duhan smotao joint. Ostatak marihuane sam ponovo pospremila. U trenutku pada, on je proslijedio joint meni, a kako sam ja vidjela da nam prilaze osobe s lampama, automatski sam bacila joint te ga nisam ni konzumirala. Pretresom je utvrđeno da je marihuana bila kod mene pa je stoga sve pripisano meni i na pozivu u državno odvjetništvo stoji kako sam optužena za kazneno djelo omogućavanja trošenja droga. Nismo konzumenti marihuane već smo ju probali svega 2-3 puta, marihuanu osobno nismo nikada nabavljali ili kupovali i nikada nismo kažnjavani. On nije dobio poziv niti ikakvo rješenje pošto je sve pripisano meni pa me sada zanima što i kako dalje. Problem je u tome da sam čitajući ostale teme po forumu, shvatila kako je kazneno djelo daleko gore od prekršajnog i kako su novčane kazne velike. Studentica sam i nemam dodatne prihode, ali ono najgore u svemu je što će mi u budućoj profesiji biti potrebna potvrda o nekažnjavanju, a ja se bojim da ju uz ovakav slučaj neću moći dobiti. Prilikom ispitivanja i snimanja, više mi je puta ponovljeno 'da, ali TI si njemu to DALA' te sam na pitanje o imovinskom stanju rekla da je 'dobro'. Nisam znala što kokretno sve to znači, a činjenica je da nemam novaca, a ono što mi roditelji posjeduju i ulažu u mene i moj fakultet, ne mogu nazvati dovoljno dobrim da bi mi poslužilo za moje nepromišljene gluposti i kazne.
      Postoji li način na koji ja mogu i dalje dokazati da NISAM nikoga tjerala na konzumaciju ili mu omogućavala konzumiranje nečega što se može nazvati 'mojim' samo zato što je kod mene bilo pohranjeno, ali je zajedno pronađeno te je odluka o konzumiranju zajednička. Da se razumijemo, nije mi u cilju uvaliti frenda u probleme već ga spominjem samo kako bih pobliže objasnila situaciju u kojoj smo se oboje našli.

Molim vas za bilokakav savjet ili komentar!
    • objavio ivan792
      Pozdrav ekipa!
      Danas mi je stigao poziv na ročište zbog jointa od 1.3 grama. Propisana novčana kazna je po zakonu naravno 5000 kn.
      Zanima me na koji način mogu smanjiti taj iznos ili ako je ikako moguće ukinuti novčanu kaznu u zamjenu za opomenu.
      Planirao sam dati iskaz na ročištu u kojem se kajem i molim za smanjenje kazne jer  dosad nisam kažnjavan, živim kao student sa samohranom majkom te zbog toga nisam u stanju platiti 5000 kn i inače ne uživam nikakve poroke, jednostavno mi se prvi i zadnji put zalomilo
      Pišem ovo na legalis da se naoružam svim potrebnim znanjem pred ročište pa Vas lijepo pitam jel postoji bolji način za smanjenje/opomenu od ovog i do koliko je moguće smanjiti novčanu kaznu?

• Online korisnici