Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

zvijezda padalica

Pad s malo trave

Preporučene objave

Pregledao sam starije teme, ali još me neke stvari zanimaju.

Dakle, pao sam jučer na Jarunu s 1.5 g trave. Policajci su mi tvrdili da mi se ne isplati pisati žalbu jer "postoji materijalni dokaz", ali ja sam skeptičan u vezi toga.

Našao sam ovdje da se mogu žaliti na visinu kazne, ali ne znam što bih priložio uz žalbu. Živim u Zagrebu s roditeljima, student sam i nemam posao ni stipendiju, pa nemam nešto poput plaće da bih pokazao kao dokaz niskih primanja. Ipak, budući da do sada nemam apsolutno nikakvih prekršaja/kaznenih djela i imam dvadeset godina vjerujem da imam šanse za izvući se s manjom kaznom. Policajac u civilu mi je izvukao paketić iz novčanika (novčanik mi je bio otvoren i u rukama) bez da se prije toga legitimirao (pokazao je značku tek nakon toga), ali ne znam isplati li se to spominjati. Isplati li mi se žaliti? I ako da, što da napišem?

Isto tako, mogu li ikako odgoditi suđenje za tjedan - dva ako me ne bude u Zagrebu? I postoji li opcija primitka obavijesti o ročištu mailom?

Vidio sam i u nekoj temi da se može otići do suda kako ne bih primio obavijest na kućnu adresu, pa me zanima je li to tako.

Puno hvala na odgovorima!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Imaš na ovoj temi ukratko o prigovorima.

Najčešće se isplati žaliti, pogotovo priznanje/kajanje/olakotne, tj. žaliti se samo na visinu kazne.

Ne trebaš davati nikakav dokaz, samo sve to napišeš (student bez primanja, nekažnjavan, financijski ovisan o roditeljima..., kako već piše u primjerima) i zamoliš za umanjenje kazne.

Ovo što su ti oni to uzeli ti se ne isplati spominjati, jer će oni reći da si dragovoljno predao i dođe na isto...

Ako dobiješ poziv, moguće je nazvati i odgoditi ročište na neki drugi termin, a što se tiče osobnog preuzimanja, onako je kako piše na drugim temama - trebao bi zvati sud, vidjeti kod kojeg suca je tvoj spis (kad dođe na sud, nakon žalbe), pa probati dogovoriti da ti ne šalje, nego da sam dođeš. To je moguće, ali ovisi o pojedinom sucu / pojedinoj sutkinji.

Podijeli ovu objavu

Stigla mi je presuda, ali jedan dio me muči, jer mi se čini kontradiktoran.

Na prvoj stranici piše da je Prekšajni sud presudio:

1. (...kazna se smanjuje)

2. "Temeljem čl. 139 Prekršajnog zakona okrivljenik se oslobađa obveze da naknadi paušalni iznos troškova prekršajnog postupka ovog suda iz čl. ... Prekršajnog zakona."

ipak, u obrazloženju sam našao iduću rečenicu:

"U odnosu na troškove prekršajnog postupka, odlučeno je da je okrivljenik obvezan naknaditi iste u iznosu od 500 kuna."

Nije mi jasno, moram li ili ne moram to platiti? I postoji li neki načind a to provjerim/pitam?

Hvala još jednom na pomoći

Podijeli ovu objavu

Vjerojatno si oslobođen sudskih troškova, a ostali su troškovi policije (prekršajnog naloga).

Možeš nazvati sud, odjel izvršenja prekršajnih sankcija, pa kod njih provjeriti.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad