Jump to content

Preporučene objave

Pregledao sam starije teme, ali još me neke stvari zanimaju.

Dakle, pao sam jučer na Jarunu s 1.5 g trave. Policajci su mi tvrdili da mi se ne isplati pisati žalbu jer "postoji materijalni dokaz", ali ja sam skeptičan u vezi toga.

Našao sam ovdje da se mogu žaliti na visinu kazne, ali ne znam što bih priložio uz žalbu. Živim u Zagrebu s roditeljima, student sam i nemam posao ni stipendiju, pa nemam nešto poput plaće da bih pokazao kao dokaz niskih primanja. Ipak, budući da do sada nemam apsolutno nikakvih prekršaja/kaznenih djela i imam dvadeset godina vjerujem da imam šanse za izvući se s manjom kaznom. Policajac u civilu mi je izvukao paketić iz novčanika (novčanik mi je bio otvoren i u rukama) bez da se prije toga legitimirao (pokazao je značku tek nakon toga), ali ne znam isplati li se to spominjati. Isplati li mi se žaliti? I ako da, što da napišem?

Isto tako, mogu li ikako odgoditi suđenje za tjedan - dva ako me ne bude u Zagrebu? I postoji li opcija primitka obavijesti o ročištu mailom?

Vidio sam i u nekoj temi da se može otići do suda kako ne bih primio obavijest na kućnu adresu, pa me zanima je li to tako.

Puno hvala na odgovorima!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Imaš na ovoj temi ukratko o prigovorima.

Najčešće se isplati žaliti, pogotovo priznanje/kajanje/olakotne, tj. žaliti se samo na visinu kazne.

Ne trebaš davati nikakav dokaz, samo sve to napišeš (student bez primanja, nekažnjavan, financijski ovisan o roditeljima..., kako već piše u primjerima) i zamoliš za umanjenje kazne.

Ovo što su ti oni to uzeli ti se ne isplati spominjati, jer će oni reći da si dragovoljno predao i dođe na isto...

Ako dobiješ poziv, moguće je nazvati i odgoditi ročište na neki drugi termin, a što se tiče osobnog preuzimanja, onako je kako piše na drugim temama - trebao bi zvati sud, vidjeti kod kojeg suca je tvoj spis (kad dođe na sud, nakon žalbe), pa probati dogovoriti da ti ne šalje, nego da sam dođeš. To je moguće, ali ovisi o pojedinom sucu / pojedinoj sutkinji.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio ivan792
      Pozdrav ekipa!
      Danas mi je stigao poziv na ročište zbog jointa od 1.3 grama. Propisana novčana kazna je po zakonu naravno 5000 kn.
      Zanima me na koji način mogu smanjiti taj iznos ili ako je ikako moguće ukinuti novčanu kaznu u zamjenu za opomenu.
      Planirao sam dati iskaz na ročištu u kojem se kajem i molim za smanjenje kazne jer  dosad nisam kažnjavan, živim kao student sa samohranom majkom te zbog toga nisam u stanju platiti 5000 kn i inače ne uživam nikakve poroke, jednostavno mi se prvi i zadnji put zalomilo
      Pišem ovo na legalis da se naoružam svim potrebnim znanjem pred ročište pa Vas lijepo pitam jel postoji bolji način za smanjenje/opomenu od ovog i do koliko je moguće smanjiti novčanu kaznu?

• objavio Kajem_se
      Ovako civilna policija me zaustavila u Zgu, te tokom pregleda sam dobrovoljno predao 5g marihuane. Receno mi je da sam napravio prekršaj. Ali da je dobro sto sam predao dobrovoljno marihuanu. Bio sam u postaji, te mi je receno da ce mi nesto doci kod kuce, nesto je spomenut sud. Zanima me sto dalje slijedi, sto mogu ocekivati. 
      Nisam nikad bio proveden, ni kaznjavam, niti imao kontakt s policijom, imam 22 godine, studiram, nezaposlen.
      Treba mi pomoć i dobar savjet!!!
      Hvala 
    • objavio bigboi2006
      Pozdrav svima,
      Nedavno je mene (punoljetnik) i dvojicu prijatelja  (punoljetnik i maloljetnik) policija uhvatila sa 1 gramom trave (ako ne i manje od 1 grama).
      Prijatelj je vozio nakon pusenja te nas je zaustavio policijski auto jer smo zasli na 'sumnjivo' mjesto. Uzeli su nam osobne i poceli nas pretresati odmah te je kod punoljetnog kolege (koji je i vozio) pronadjen ~1 gram trave.
      Kolegu sto je vozio su odveli na testiranje krvi te se pokazzalo da je vozio pod utjecajem te se mora javiti njima, drugi kolega (maloljetni) se mora pojaviti sa skrbnikom.
      E sad, mene zanima sto se meni dogadja ? Nitko mi nista nije rekao, da ce stici pismo, kazna, da se moram pojaviti,  bilo sta.
      Bio sam u autu sa njima, ali nije na meni nadjeno, te nisam nikad eksplicitno rekao da sam pusio travu.

Moze li mi netko reci sto se meni moze dogoditi ?

Hvala LP
  • Online korisnici