Jump to content

Obiteljsko pravo


Senchy06

Preporučene objave

Molim vas da mi date neki savjet ne znam sta vise da radim u braku sam 3 godine imam dva sina jedan od 2 godine drugi 1mjesec. Problem je sto muz konstantno pije preko granice svaku noc napije se i zaspi ono malo vremena dok je trijezan tek kad doje s posla i moze se kao pricati s njim poslije i ako ima kakvog razgovora to je buka galama svadja itd. Svaki dan se ne rviram palacem zatvaram se s djecom u sobu ne mogu to vise da podnesem sta da radim on me ucjenjuje s djecom kao da ih necu dobiti vidjeti itd a oni su mi sve na svijetu inace bih davno otisla. Svaki savjet ce mi dobro doci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, iz Vaših navoda razvidno je da su se stekli uvjeti za pokretanje postupka razvoda braka zbog ozbiiljno i trajno poremećenih bračnih odnosa, pa ako se odlučite za rastavu, obratite se nadležnom CZSS radi pokretanja postupka obaveznog savjetovanja prije razvoda braka, kao i postupka medijacije bez čega ne možete pokrenuti sudski postupak za razvod braka pošto imate mld. djecu...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su samo prioritet djeca to me i zadrzava zao mi da ih odvajam od oca medjutim time im jos vise skodim a on to iskoristava al vidim da je prelilo casu koliko god da sam se trudila molila pricala najvise zbog djece on isto radi. Posto je vise psihicko verbalno nasilje kako mogu to da dokazem nadleznima mozda ce on pokrenuti neke veze reci da nije istina itd da bi zadrzao djecu kod sebe a ja to ne zelim. Da li moze sta uraditi ako pokupim djecu i odem razmisljala sam neko vrijeme da idem u sigurnu kucu mogu i kod roditelja ali bojim se da bi i njih uznemiravao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Senchy06 je napisao:

Meni su samo prioritet djeca to me i zadrzava zao mi da ih odvajam od oca medjutim time im jos vise skodim a on to iskoristava al vidim da je prelilo casu koliko god da sam se trudila molila pricala najvise zbog djece on isto radi. Posto je vise psihicko verbalno nasilje kako mogu to da dokazem nadleznima mozda ce on pokrenuti neke veze reci da nije istina itd da bi zadrzao djecu kod sebe a ja to ne zelim.

Poštovana, mislite da je za djecu dobro da to proživljavaju što opisujete, naravno, ako je točno što navodite, u što ne sumnjam?

Ako ima zlostavljanja u obitelji, a po Vašim navodima, ima, možete prijaviti policiji pa će oni odraditi svoje, mada sam mišljenja da Vam to nije trajno rješenje, pa Vam je  ipak, najbolja opcija obratiti se CZSS i, naravo, rastava tog i takvog braka...

On zasigurno ne može dobiti skrb nad djecom s obzirom na navedeno i starost djece bez obzira na sxe, možebitne, njegove "veze i vezice", toga se nemate što plašiti, jer zakoni su iznad svih nas i svi ih moramo poštivati, no odluka je samo Vaša..

Sretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na savjetima obratit cu se nadleznima svakako za svoj slucaj u interesu mi je da nadjem najbolje rjesenje za svoji djecu i sebe. Naravno da je tacno ja prva ne bih imala razloga i srca da odvojim tek tako iz nekog hira djecu od oca i bas zato sam i trpila sve ovo zbog djece u nadi da ce se promjeniti. U svakom slucaju hvala a ja se nadam da ce nadlezni odluciti u korist djece i najbolje za njihov dalji zivot.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Senchy06 je napisao:

Hvala vam na savjetima obratit cu se nadleznima svakako za svoj slucaj u interesu mi je da nadjem najbolje rjesenje za svoji djecu i sebe. Naravno da je tacno ja prva ne bih imala razloga i srca da odvojim tek tako iz nekog hira djecu od oca i bas zato sam i trpila sve ovo zbog djece u nadi da ce se promjeniti. U svakom slucaju hvala a ja se nadam da ce nadlezni odluciti u korist djece i najbolje za njihov dalji zivot.

Nisam ni sumnjao da je točno, nemate što zahvaljivati, držite se i još jednom sretno Vama i Vašoj dječici..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Postovanje, pisala sam skoro kako imam problema sa suprugom i njegovim alkoholom a uz to imam dvije bebe jedan ima 2 godine a drugi dva mjeseca. Neko vece je suprug opet napravio scenu bio je slobodan i posto on novac trosi na gluposti rijetko na prave stvari desilo se taj dan da u kuci je skoro svega nestalo sitnice samo neke od kojih sam jedva rucak nasla a on je naravno uzeo pice taj dan ja sam mu prije toga rekla da za rucak nema sta jesti on nije obraco paznju. Dosao je kuci napio se i lego kad je ustao onako mamuran vidio sta sam nasla da se jede( rizu i krompir) poceo je da mi psuje sve redom i naravno sve je to u kuhinji pobaco. Usla sam sa svojim sinom u sobu zatvorila se a on je cijelo vrijeme gledao sta se desava kakvo je hlupanje i galama. Ujutru sam ustala i odlucila da idem u socijalni rad rekli su mi da pokrenem postupak posredovanja prije razvoda sto sam i uradila drugi dan. Kada sam se vratila kuci ja sam bila tu najgora svekrva mi je rekla kako me nije stid tu je dvoje djece a on je usao u sobu i rekao mi da pokupim stvari i malog od 2mjeseca da idem mami nani kome hocu nije ga briga a da ovog malog od 2 godine ne da. I tako je i bilo ja sam kod mame juce sam dosla mali je kod njih tesko mi je placem sikiram se jedva cekam da se sve zavrsi bojim se samo da ne izgubim dijete imate li neki savjet kako ce se ovo sve zavrsiti da li ce u socijalnom vidjeti njegovo pravo lice mada ja mislim da se on nece ni odazvati na poziv. Zabrinuta sam samo zbog djece nadam se da ce biti samnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, morate se smiriti i, kao što sam Vam u svojim prethodnim postovima pisao, to već jednom riješiti kako djeca nebi to sve gledala i proživljavala...

Koliko vidim, pokrenuli ste rješavanje tih "nagomilanih" problema i sada morate biti jaki, smireni i strpljivi, a ako je tako kako opisujete, nemate se čega plašiti da djeca neće pripasti Vama na daljnju skrb i odgoj..

Samo smireno i strpljivo, znam da ćete reći da je meni to lako napisati, ali je teško Vama koja sve to proživljava, no, morate biti optimista i bude to sve u redu, bude se riješilo...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija