Jump to content
Zanaelej

Pausalac umirovljenik

Preporučene objave

Molim odgvovor ili savjet , ja sam umirovljenik , razmisljam da idem u iznamljivanje jednoga apartmana, namjera je da zadrzim mirovinu te da idem kao pausalac ... Koja su sve placanja drzavi i  obveze , otprlike koliko ? Koji je prvi korak? Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Zanaelej je napisao:

Molim odgvovor ili savjet , ja sam umirovljenik , razmisljam da idem u iznamljivanje jednoga apartmana, namjera je da zadrzim mirovinu te da idem kao pausalac ... Koja su sve placanja drzavi i  obveze , otprlike koliko ? Koji je prvi korak? Hvala

Poštovani Zanaelej,

Plaćanje paušalnog poreza za iznajmljivanje apartmana ili kuća za odmor iznosi 300 kn po krevetu godišnje, isto toliki iznos je i boravišne pristojbe po krevetu.

Ukupna plaćanja iznosi 600 kn po kategoriziranom krevetu godišnje.

Mirovina ostaje nedirnuta.

Morate podnijeti zahtjev za kategorizaciju Vašeg objekta nadležnom županijskom uredu za turizam.

Lijep pozdrav

Podijeli ovu objavu

Prije 14 minuta, Zanaelej je napisao:

Hvala na odgovoru ... molim ako idem kao privatni iznamljivac koji su onda uvjeti , znaci ne kao pausalac,, Hvala ..LP

Poštovani,

Moj odgovor je i bio za privatnog iznajmljivača – paušalno plaćanje poreza i boravišne pristojbe kao najpovoljnije inačice iznajmljivanja turističkog objekta.

Paušalno 600 kn po krevetu, na primjer kuće za odmor od 8 kategoriziranih kreveta iznosi za Vas sva davanja prema državi 4.800 kn.

Maksimalni godišnji bruto prihod od takvog objekta može iznositi 299.999 kn a paušalni trošak poreza i boravišne takse  svima koji imaju 8 kategoriziranih kreveta iznosi 4.800 kn, što Vam treba bolje od toga ?

Lijep pozdrav

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, Zanaelej je napisao:

Hvala ... znaci ja ne trebam ici kao pausalac ...to sam htjela povrditi ,,,, Hvala jos jednom,,, Lp

Biti privatni iznajmljivač  - paušalac  nije obaveza nego ogromna prednost.

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Prije 20 minuta, Zanaelej je napisao:

da ... bez obzira porez se mora platiti ,,,, samo svako gleda gdje su povoljniji uvjeti ako ih ima,,,, 

Moji odgovori su Vam pomogli da spoznate koji je oblik iznajmljivanja za Vas najpovoljniji ?

(tim poslom uz rad a sada u mirovini, bavim se već 31. godinu)

Uređeno od prof

Podijeli ovu objavu

Zahtjev za kategorizaciju možete podnijeti:

a) kao PRUŽANJE UGOSTITELJSKIH USLUGA U DOMAĆINSTVU ili

b) kao PRUŽANJE UGOSTITELJSKIH USLUGA NA OBITELJSKOM POLJOPRIVREDNOM GOSPODARSTVU (OPG-U)-ako ga imate.

Raspitajte se u svom Uredu koji su uvjeti i što mora zadovoljiti.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad