Jump to content

Postotak za dragovoljca


Vbzv.vbzv@gmail.com

Preporučene objave

 

Imam449 dana borbenog sektora,kod izracuna za prijevremenu miroviu  za najnizu braniteljsku dodan je postotak od 12%za 15 mjeseci vojske plus, 1.2%za dragovoljca pa ispada povecanje od 13.2%,pa me zanima da li je to pravilno izracunato posto sam citala da se na ovih 12%dodaje jos 10%sto bi iznosilo povecanjeod 22 posto a ne 13.2%, jer ako ostane sve skupa na 13.2%za status dragovoljca se dobije 25kuna, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Postotak za dragovoljca
prije 8 sati , Vbzv.vbzv@gmail.com je napisao:

 

Imam449 dana borbenog sektora,kod izracuna za prijevremenu miroviu  za najnizu braniteljsku dodan je postotak od 12%za 15 mjeseci vojske plus, 1.2%za dragovoljca pa ispada povecanje od 13.2%,pa me zanima da li je to pravilno izracunato posto sam citala da se na ovih 12%dodaje jos 10%sto bi iznosilo povecanjeod 22 posto a ne 13.2%, jer ako ostane sve skupa na 13.2%za status dragovoljca se dobije 25kuna, 

Gdje ste procitali ili culi da se ovako boldano napisano povecavaju osobni bodovi za sudjelovanje u DR kod izracuna mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se znaju podaci za "polazni faktor" i podaci o tocnom "broju dana provedenih u DR" u borbenom sektoru, onda izračun minimalne braniteljske prijevremene starosne mirovine, nije kompliciran ovo je formula:

(2558,25 kn x polazni faktor) + (dani borbenog sektora  x 0,4989 kn).

(2558,25 x 0,85) + (449 x 0,4989) = 2398,52 kn

Zasto je vama od strane mirovinskog izracunato cca 40 kn vise nije mi dokucivo, ali ako je vise netreba se buniti. :D

Evo i kompletnog izracuna:

 

 

Izracun minimalne braniteljske_nz_08.2018..jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, malicovjek je napisao:

Ako se znaju podaci za "polazni faktor" i podaci o tocnom "broju dana provedenih u DR" u borbenom sektoru, onda izračun minimalne braniteljske prijevremene starosne mirovine, nije kompliciran ovo je formula:

(2558,25 kn x polazni faktor) + (dani borbenog sektora  x 0,4989 kn).

(2558,25 x 0,85) + (449 x 0,4989) = 2398,52 kn

Zasto je vama od strane mirovinskog izracunato cca 40 kn vise nije mi dokucivo, ali ako je vise netreba se buniti. :D

Poštovani malicovjek,

 

Nisam analizirao kompletan odgovor na postavljeno pitanje ali ako se ne varam, kako se radi o izračunu prijevremene starosne mirovine, trebalo bi biti:

(2558,25 x 0,85) + /(449 x 0,4989)  x  0,85 / = 2398,52 kn

2.174,51     +        / 224  x   0,85/   =  

2.174,51      +        190,40           =    2.364,91 kn

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, prof je napisao:

Poštovani malicovjek,

 

Nisam analizirao kompletan odgovor na postavljeno pitanje ali ako se ne varam, kako se radi o izračunu prijevremene starosne mirovine, trebalo bi biti:

(2558,25 x 0,85) + /(449 x 0,4989)  x  0,85 / = 2398,52 kn

2.174,51     +        / 224  x   0,85/   =  

2.174,51      +        190,40           =    2.364,91 kn

Lijep pozdrav

Postovani prof,

O formuli za izracun minimalne braniteljske mirovine nas dvoje smo tu raspravljali prije par mjeseci i onda sam se slozio s vama da je formula sljedeca:

(2558,25 kn x polazni faktor) + (dani borbenog sektora  x 0,4989 kn x polazni faktor)

Ali citajuci pojedine clanke novog braniteljskog zakona po n-ti puta, dosao sam do zakljucka da bi formula logicno morala biti ovakva:

(2558,25 kn x polazni faktor) + (dani borbenog sektora  x 0,4989 kn), jer prma clanku 51., stavak 2. oduzima se samo jednom, nema mi logike da se oduzima i od provedenih dana u DR.

 

Članak 51.

(1) Najniža mirovina iz članka 49. ovoga Zakona određuje se uz primjenu polaznog faktora 1,0.

(2) Polazni faktor za određivanje najniže prijevremene starosne mirovine određuje se tako da se polazni faktor iz stavka 1. ovoga članka smanjuje prema članku 26. stavku 3. ovoga Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , malicovjek je napisao:

Evo i kompletnog izracuna:

Izracun minimalne braniteljske_nz_08.2018..jpg

Samo jos jedno dodatno pojasnjenje, prema sadasnjem ZOMO-u i novom ZOPHBDR-u izracun je moguc za redovnu mirovinu po ZOMO-u (tocka 9. gornje tablice), najnizu mirovinu po ZOMO-u (tocka 11. gornje tablice), dok se po novom ZOPHBDR-u od 01.03.2018. moze izracunati i najniza braniteljska mirovina (tocka 17. gornje tablice), redovna braniteljska mirovina (tocka 13. gornje tablice) na ovaj nacin moci ce se izracunavati tek od 01.01.2019.god. (u ovoj tablici ona je sad samo informativna).

Znaci da se redovna braniteljska mirovina za sada racuna po sadasnjem starom po tome jos vazecem ZOPHBDR-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija