Jump to content

A što sada?


anonimno

Preporučene objave

Sporazumno sam se rastala sa suprugom prije deset godina, u to vrijeme naša kći je tek napunila 18 godina i nije bilo potreba ići preko centra za socijalni rad. Bila je učenica 4 razreda srednje škole i do kraja školovanja sama sam financijski zbrinjavala troškove. Pošto smo imali stan iz koga sam se ja sa kćerkom iselila dogovor sa bivšim suprougom je bio usmeni (pred kćerkom) da nećemo ići u podjelu imovine već da suprug i dalje koristi stan, koji će u jednom trenutki pripasti kćerki.

Međutim kako je vrijeme išlo jednostavno je poćeo svađu s kćerkom i ucjenom po raznim pitanjima, do toga da će stan darovati svom nećaku. Kćerka je nako takvih izjava jednostavno izmaltretirana njegovim pretnjama izgubila volju za kontakt i tu se sve prekida.

Nakon svega iznesenog slijedi pitanje: da li je kod mog slučaja nastupila kakva zastara u pogledu otvaranja podjele bračne stečevine, da li je podjela bračne stečevine uvjetovana nekim rokom nakon razvoda braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo vlasništva vam svakako ne zastaruje, a za početak bi trebali staviti u gruntovnici tzv. plombu, odnosno obavijest o pokretanju parničnog postupka za podjelu bračne imovine!

U sudskom postupku trebate doprinjeti podatke o tome da je stan stečen za vrijeme trajanja braka, te blokirati njegovo raspolaganje tim stanom tako što ćete obavijest o tužbi položiti u zemljišne knjige!

Na taj način vaš prijedlog za raspodjelom imovine ima prioritet u odnosu na sve ostalo, pa na prava vaše kćeri ne utječe niti eventualni problem oko dugotrajnosti postupka!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija