Jump to content

Buka , smetanje


MirkoP

Preporučene objave

Susjed iznad. Umirovljenik. Nagluh.

Udara vratima, ispadaju mu stvari po podu, ronda, doslovno svake minute se čuje kao da su radovi iznad. znači kucanje, padovi stvari na pod itd itd. Po pločicama hoda sa sandalama. Nema tepiha. Bio gore 4 puta u 10 dana, molio, kumio, predlagao da mu mu dam tepih - ako hoće, da uzme šlape, na sve to je odgovorio: bit ću tiši, nalijepit ću podmetače na stolice (jer škripi sa namještajem, naravno). Nije bio tiši ni dlake.

Što mogu napraviti ? Probelm je što razina buke nije za zvanje policije, a to što su raznorazni zvukovi, svako par minuta .... je naprosto užasno. od 4,5 ujutro do iza ponoći. Hiperaktivan je, napravi maraton u toku jednog dana. 
Nisam spavao u komadu mjesec dana. Ne moram nit reći kad čuješ korake pa udarac 10 puta da je čovjek iritiran. Kakav je nakon 100 takvih situacija u danu.

Pretpostavljam da je senilan, ali to je ionako samo u prilog tome da se neće promijeniti. 
Socijalna služba ? Policija ? Predstavnik zgrade je tu tek radi para. Dakle već me odxxxxx da on nema nikakve veze s tim.
Problem je i u tome što nemam niti 10 minuta mira da se skoncentiram i uopće odlučim što napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predstavnik suvlasnika nije policajac i to nije njegov posao.

Probajte doznati dali ima kakvu rodbinu i s njima porazgovarati ako je moguce, makar mislim da vam se nista nece promjeniti, starost i senilnost se nazalost nemogu mijenjati, ali kao sto kazete mozda boljom organizacijom stvari da mu ne ispadaju, slape umjesto klompi, tepisi na podovima itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

I Centar će ga preobratit?

Poštovani sivko nisam to mislio, ali ako se radi o starijoj i nemoćnoj, da ne rečem, kako je napisao pokretač teme, "senilnoj" osobi, dužnost je djelatnika CZSS da to preispitaju i pruže mu adekvatnu pomoć...

Poštovani maličovjek, ja sam inače predstavnik suvlasnika i jako dobro znam da on nije policajac, ali u ovakvim situacijama on treba uskočiti i popričati sa dotičnim ili sa njegovom bližnjom rodbinom ako je ima, treba braniti interese i prava svih suvlasnika, a tu je i pravo na mirni život...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovani maličovjek, ja sam inače predstavnik suvlasnika i jako dobro znam da on nije policajac, ali u ovakvim situacijama on treba uskočiti i popričati sa dotičnim ili sa njegovom bližnjom rodbinom ako je ima, treba braniti interese i prava svih suvlasnika, a tu je i pravo na mirni život...

I to samo kao susjed susjedu, jer ponavljam to nije duznost predstavnika suvlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od toga ništa nećeš postići ja imam lujke (60 god. i 84 god.) ispod sebe koje lupaju po cijelu noć po nosivim zidovima,probao sa predstavnikom stanara - ništa,probao sa policijom - ništa , podnosio prijave ODO-u i opet ništa.Za tebe bi jedini spas bio da izoliraš plafon sa knaufom i mineralnom vunom,a ovo sve drugo je gubljenje živaca i zdravlja 

Pozdrav

uređeno: od vukovar
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, vukovar je napisao:

Od toga ništa nećeš postići ja imam lujke (60 god. i 84 god.) ispod sebe koje lupaju po cijelu noć po nosivim zidovima,probao sa predstavnikom stanara - ništa,probao sa policijom - ništa , podnosio prijave ODO-u i opet ništa.Za tebe bi jedini spas bio da izoliraš plafon sa knaufom i mineralnom vunom,a ovo sve drugo je gubljenje živaca i zdravlja 

Pozdrav

Hoćeš reći da je tebi pomogla izolacija plafona (spomenuta) ?  :)
99 % majstora radi sve (krivo) i to propisno naplaćuje a čak ih 95% još uvijek spominje stiropor kao izolator. ne ispravljaju mi se krive Drine, ali maksimalna zvučna izolacija udarne buke sa kvalitetno urađenim stropom je 1/5 (20%), pošto si izolirao samo jednu od ukupno 5 ploha. kad bi izolirao 5 ili svih 6 ploha, to bi bila soba u sobi. I za tu razliku taman prodaš stari i kupiš novi stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija