Jump to content

Zelic3

Preporučene objave

pozdrav, 

zivim u obiteljskoj kuci od cca 750m2, od toga 500njak m2 je je legalno, ostalo nije. U kuci zivim ja, vlasnik 6/8, dok je brat suvlasnik 2/8, zivi van RH. 2015 sam podnio zahtjev za legalizacijom, platio kaznu za zadrzavanje nezakonito izgradenog objekta i dobio Rjesenje o izvedenom stanju.  Jos uvijek nisam platio komunalije za neizgradeni dio jer mi do danasnjeg dana nisu dosle uplatnice. Kako sam se dogovorio s bratom za isplatu njegovog dijela, mene zanima dali ja mogu dignuti kredit na kucu uz njegovu suglasnost (da ga isplatim) s obzirom da sam dobio rjesenje o izvedenom stanju? 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

dižem adaptacijski kredit za stan pošto moj suprug ima građevinsku firmu i on će mi obavljati sve građevinske radove predali smo troškovnik izdan od njegove firme banci,  bankar mi je rekao da mora provjeriti sa svojim pravnicima da li mi suprugova firma može izdati troškovnik da nebi bilo nekakvih sukoba interesa. Moje pitanje je pošto stan glasi na mene i ja sam jedini vlasnik da li postoji mogućnost da mi suprugova firma neće moći izdati troškovnik za građevinske radove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko može izvoditi radove tj. tko je izvođač Zakon o gradnji i Zakon o poslovima i djelatnostima prostornog uređenja i gradnje jasno propisuje. Nadalje, večina banaka u svojim uvjetima navode samo troškovnik od ovlaštenog izvođača radova. Tako da, ako vam suprugova građevinska tvrtka može obavljati radove, ne vidim zašto vam ne bi mogli napraviti troškovnik.

Možda je dilema ovih u banci jedino u tome što je moguće da je isti prenapuhan da se dobije što veći iznos kredita a ne utroši sve na adaptaciju, jer se iznos kredita isplačuje na tekući račun korisnika kredita a izbačeni su uvjeti da se pri isplati kredita predoče računi.

No, na kraju krajeva sasvim je svejedno jer ono što ste podigli ćete i otplatiti, a takav troškovnik (prenapuhani) se može nabaviti i od nekog poznanika koji je također ovlašteni izvođač a u biti nema nikakove veze s vama.

Ukoliko vas odbiju zatražite pismeno na koje se to točno odredbe pozivaju, barem ćete znati ima li osnova za isto, te kako dalje postupiti, gnjaviti se s njima ili jednostavno promijeniti banku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,

Prije 5 minuta, Spitfire je napisao:

Tko može izvoditi radove tj. tko je izvođač Zakon o gradnji i Zakon o poslovima i djelatnostima prostornog uređenja i gradnje jasno propisuje. Nadalje, večina banaka u svojim uvjetima navode samo troškovnik od ovlaštenog izvođača radova. Tako da, ako vam suprugova građevinska tvrtka može obavljati radove, ne vidim zašto vam ne bi mogli napraviti troškovnik.

Možda je dilema ovih u banci jedino u tome što je moguće da je isti prenapuhan da se dobije što veći iznos kredita a ne utroši sve na adaptaciju, jer se iznos kredita isplačuje na tekući račun korisnika kredita a izbačeni su uvjeti da se pri isplati kredita predoče računi.

No, na kraju krajeva sasvim je svejedno jer ono što ste podigli ćete i otplatiti, a takav troškovnik (prenapuhani) se može nabaviti i od nekog poznanika koji je također ovlašteni izvođač a u biti nema nikakove veze s vama.

Ukoliko vas odbiju zatražite pismeno na koje se to točno odredbe pozivaju, barem ćete znati ima li osnova za isto, te kako dalje postupiti, gnjaviti se s njima ili jednostavno promijeniti banku. 

Hvala to me i zanimalo, danas mi je bankar rekao da mora pitati svoje pravnike vezano uz troskovnik kao da ne bi bio sukob  interesa jer je to kredit 70% ide meni na račun, a 30% investitoru. Nije mi bilo jasno zašto bi bilo zapreke oko izvođenja radova od strane suprugove firme jer sve će tako i tako biti potkrepljeno računima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija