Jump to content

Osobna invalidnina i novi zakon


Slyder

Preporučene objave

Prije 19 minuta, anonimniy je napisao:

Bok, kada sam prije 2 godine cca pokušao dobiti invalidninu ista nije priznata jer su gledali crnzus kučanstva i plaću, kakva je situacija sada? Također, zanima me, koliko dugo traje sam postupak? Te koliko bi oštećenje trebalo biti da priznaju osobnu invalidninu? 

Na koju invalidninu misliš ? Onu koju isplačuje Ministarstvo branitelja ( RVI ) ili centar za socijalnu akrb ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi kakvo ti je zdravstveno stanje.

Ako npr boluješ od teške bolesti sa trajnim posljedicama po zdravlje,cenzus se ne gleda.

Primjer što znam, osoba oboljela od multiple skleroze, zahtjev na socijalu predan u 10. mjesecu, na vještačenju bila u 5. mjesecu sad još čeka rješenje.

Znači već 8 mjeseci to traje..

Ali dobra stvar je ako odobre,naknada se računa od dana predaje zahtjeva,znači od 10. mjeseca i u prvoj isplati isplaćuju i sve zaostatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , wrritteer je napisao:

Ovisi kakvo ti je zdravstveno stanje.

Ako npr boluješ od teške bolesti sa trajnim posljedicama po zdravlje,cenzus se ne gleda.

Primjer što znam, osoba oboljela od multiple skleroze, zahtjev na socijalu predan u 10. mjesecu, na vještačenju bila u 5. mjesecu sad još čeka rješenje.

Znači već 8 mjeseci to traje..

Ali dobra stvar je ako odobre,naknada se računa od dana predaje zahtjeva,znači od 10. mjeseca i u prvoj isplati isplaćuju i sve zaostatke.

Radi se o cerebralnoj paralizi uslijed čega od rođenja imam oštećenja sustava za kretanje ali i vida, vidnog polja i ostalo...

 

prije 14 sati , anonimniy je napisao:

Radi se o cerebralnoj paralizi uslijed čega od rođenja imam oštećenja sustava za kretanje ali i vida, vidnog polja i ostalo...

Btw ima li tko primjer zahtjeva po novim propisoma? 

prije 15 sati , buda2 je napisao:

Na koju invalidninu misliš ? Onu koju isplačuje Ministarstvo branitelja ( RVI ) ili centar za socijalnu akrb ?

Centar za socijalnu skrb...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija