Jump to content

Obrt sa paušalnim oporezivanjem otvoren tokom godine


sykorian

Preporučene objave

Unaprijed isprike ako je ova tema već diskutirana ovdje.
Naime, dobio sam hrpetinu kontradiktornih informacija, a pitanje je zapravo vrlo jednostavno:

Moj obrt počinje sa radom 04.07.2018. te ovih dana odlazim prijaviti gornji razred (230 - 300 tisuća) paušalno oporezivanje.

Pitanje: koliko novca ja smijem primiti do kraja godine 31.12.2018., da bih i dogodine (2019.) zadržao status paušalista?
Iliti pojednostavljeno, smijem li primiti svih 299.999 kn ili se maksimalni iznos obračunava po mjesecima do kraja godine (6x25 000) obzirom da obrt počinje sa radom tek ovaj mjesec (04.07.)?



Hvala!










 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema granice, samo ti porez obračunavaju prema ostvarenom prihodu. Tako je meni danas rečeno.

S obzirom na datum, upisao sam planiranih 35.000,00 kn da upadnem u prvi razred za oporezivanje a ako naplatim više samo obračunaju više. 

Nitko nije spominjao max iznos, nema to smisla kad bi tako bilo. Ovu godinu odradi do tih 299tkn pa na godinu isto tako. 

Rekao je službenik da gledaju kome se izdaju fakture, imaju li iznosi smisla tj. da bi bilo ok da ima ekonomske opravdanosti u naplati nečega. npr. da ne naplatim 100.000,00 kn savjetovanje u vezi knjigovodstvenih usluga kafiću :) 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija