Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Preporučene objave

Pozdrav,

dobio sam prekršajni nalog na adresu 20.06.  , a podigao sam ga 21.06. prigovor sam napisao i poslao poštom 26.06. jer su 4 dana prije bili praznici.

Koliko vidim preko aplikacije za praćenje pošiljke HP u postaju je stiglo i preuzeto je 2.7.

Sad me zanima da je rok od 8 dana prošao ili se računa da sam uložio prigovor onda kada sam ga poslao poštom?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Računa se 8. dana od dana primitka, znači primili ste 21.6. i zadnji dan za predaju na poštu je bio 29.6. u ponoć. Nije bitno kad je stiglo primatelju ili kad ga je on preuzeo, već kad ste ga predali na poštu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Robert1201
      Pozdrav svima,
      imao sam prometnu nezgodu i procijenjena je totalna šteta na autu. Dobio sam od osiguranja obavijest i procjeni štete i odštetu. Nisam zadovoljan njihovom ponudom i kako je navedeno u obavijesti, pisani prigovor moram poslati u roku od 8 dana.
      Može li mi netko dati primjer kako bi trebao izgledati izgled samog dokumenta za prigovor osiguranju za odštetu?

Unaprijed hvala

LP, Robert
    • objavio Dijana31
      Zanima me da li mi netko može reći koji je zakonski rok za isplatu otpremnine? U zakonu o radu to nigdje ne mogu naći. Riječ je o poslovno uvjetovanom otkazu zbog organizacijskih razloga. U otkazu je navedeno da radnik ima pravo na otpremninu, ali nije navedeno kada će biti isplaćena. Zadnja plaća je bila 3.09.2018. 

Unaprijed hvala na odgovoru 
    • objavio Lucija_08
      Pozdrav svima!
      Imam neprekinuti staž od 1.9.2016. (dakle već skoro 2 godine).
      Trenutno sam zamjena na određeno do 11. mjeseca 2018.
      Negdje sam čula da imam pravo na puni porodiljni (i sva prava kao osobe zaposlene na neodređeno) ukoliko odem na komplikacije minimalno 45 dana prije povratka spomenute djelatnice. Može li me netko uputiti na taj zakon?

Informacija mi treba poprilično hitno, hvala!

• objavio BamBamBam
      Pozdrav,
      Zaustavljen sam u prometu te sam napuhao 1,2 promila, kažnjen sam s 3000 kn i 3 mjeseca oduzimanje vozačke. I 1000 kn zbog neispravne signalizacije. Sve se nalazi na jednom prekršajnom nalogu.
      1. Sad me zanima da li je moguće napisati prigovor na naćin da priznajem krivnju i da tražim saslušanje na sudu ili da se neizjašnjavam o krivnji nego samo tražim saslušanje pa da tamo priznam itd. I što bi bilo bolje po vama od ovog dvoje?
      2. Vec sam kažnjavan pa me zanima da li je moguće da ukinu skroz ovih 3 mjeseca? Novčana kazna mi je manji problem nego vozačka
      3, Da li je moguće tražiti da mi nekako jave na telefon kada je ročište, jer ne znam da li će poštar uopce ubaciti kod mene poziv jer sam tek promjenio adresu i do sad jos nijednom nije ubacio u sandučić ništa nego je stavljao sastrane?

Unaprijed hvala,
      BamBamBam
    • objavio KrafnaSmrti
      Pozdrav,
      Prije par dana sam napuhao 0.5 i dobio kaznu 1000kn. Napisao sam prigovor i posto mi je ovo prva kazna ja prigovore nikad nisam slao. Zanima me na koju adresu poslati prigovor. Inace iz Splita sam pa ako netko zna da mi kaze adrese.

Jos jedna stvar: Jel im moram direkt uruciti prigovor u ruke ili se salje preko Hrvatske pošte. 

Hvala unaprjed
  • Online korisnici