Jump to content

Odbijena prijava boravišta


omicito

Preporučene objave

Zdravo ekipa,

Išao prijaviti boravište, odbili su me rekavši mi da im treba ugovor o radu na određeno. Rekoše mi da imam previše prijavljenih prethodnih boravišta. Boravišta mi je automatski prijavljivao studentski dom dok sam studirao.

Stara boravišta idu ovako:

Adresa X, Split : 1.10.2012. - 15.7.2013.

Adresa Y, Split: 1.10.2014. - 15.7.2015.

Adresa Y, Split: 1.10.2015. - 15.7.2016.

Adresa Y, Split: 1.10.2016. - 15.7.2017.

Nakon toga idem na privremeni rad u Zagreb gdje prijavljujem boravište bez problema:

Adresa A, Zagreb, 15.7.2017. - 15.7.2018.

Sada sam se trajno doselio u Split, mislio sam da na novoj podstanarskoj adresi mogu prijaviti boravište, no nisu mi dali.

Rekli su mi ili da donesem ugovor o radu, ili da dođem iza 15.7.

Nije mi jasno zašto, volio bih kad bi mi netko pojasnio... Mislio sam da na adresi mogu 2 godine zaredom prijavit boravište bez problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nešto...

Imam ugovor na određeno do 17.9., nakon čega počinjem raditi na faksu kao asistent, ujedno upisujem poslijediplomski studij.

Da onda dođem radije s tom potvrdom o studiranju kad se upišem na studij? To će biti početkom listopada?

Hoće li mi do tada vrijediti izjava od vlasnika stana? Vlasnik stana je izjavu ovjerio jučer. Dokad nju mogu iskoristiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, sivko je napisao:

Da dođeš 15 da ne moraju poništavat zg boravak.imaš ugovor pa se prijavi.ugovor je za split?

Na ugovoru stoji Zagreb, na aneksu ugovora Zagreb/Split kako sam se prebacivao.

Da ponesem onda oboje, i aneks i ugovor?

uređeno: od omicito
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , omicito je napisao:

Ali, sivko, nije mi onda jasno zbog čega me traže za ovu adresu ugovor o radu. Adresa je potpuno nova, drugačija od svih prijašnjih u Splitu

Njih si trebao pitat.Ja bi te odmah prijavio.

Prije 11 minuta, legalzg je napisao:

Ustav nešto kaže na temu boravka i kretanja u HR prema tome pitaj ih temeljem čega traže Ugovor o radu ?

Ustav nema nikakve veze sa prijavama boravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, legalzg je napisao:

Ustav nešto kaže na temu boravka i kretanja u HR prema tome pitaj ih temeljem čega traže Ugovor o radu ?

Reci da ne radiš i da želiš boraviti u Splitu da bi gledao zgodne komade po rivi, dovedi prijatelja koji ce te prijaviti na svoju adresu i to je to.

Imam ovjerenu izjavu stanodavca koji daje suglasnost za prijavu boravišta na njegovoj adresi

Prije 49 minuta, sivko je napisao:

Njih si trebao pitat.Ja bi te odmah prijavio.

 

To te pitam, jel njihova greška ili moja

uređeno: od omicito
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, sivko je napisao:

Njih si trebao pitat.Ja bi te odmah prijavio.

Ustav nema nikakve veze sa prijavama boravka.

Izravno u samoj provedbi administracije na samom šalteru ne, ali ima i te kako. Također postoji jedna zgodna presuda Ustavnog suda na tu temu.

uređeno: od legalzg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, drot13 je napisao:

Ne, pozivanje na Ustav nije konkretan savjet koji će mu pomoći da u tom određenom trenutku riješi taj određeni problem. Da, Ustav ima veze sa svim, pa tako i s ovim pitanjem, ali običnom čovjeku u običnoj situaciji neće pomoći. Drugi referent ili rukovoditelj hoće.

Drote dragi, dobar dio službenica (čast izuzecima) ne poznaje dovoljno materiju i drže se slijepo špranci koje su opet različite od šaltera do šaltera i od PU do PU.

Jedna vrlo ljubazna i profesionalna načelnica odjela Upravnih poslova jedne PU nakon našeg dužeg (live) razgovora na ovu temu mi je rekla; ako stranka na zahtjevu (obrascu) napiše svoje ime i nacrta npr. sunce ili cvijet, službenik ga je dužan zaprimiti (ZUP) i u roku odgovoriti a ne filozofirati dali se nešto može ili ne može.

Dakle činjenica je da tumačenja nisu unificirana i da kvalitete i sposobnost svih djelatnika nisu iste, iz tog razloga na voditeljskim i odgovornim mjestima se postavljaju ljudi koji znaju nešto više i sposobni su riješiti specifične situacije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija