Jump to content

dionice HRVI


anonimno

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

1. Kada se može podnijeti zahtjev za dionicama i kojoj ustanovi?

2. Čuo sam da se zahtjev može podnijeti poslije prvostupanjskog Rješenja ili se mora čekati drugostupanjsko?

3. Koliki je novčani ekvivalent za određeni poastotak invalidnosti npr. 20%?

4. Dali se može u konačnici utjecati na odabir dionica?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošaljite ovjerenu kopiju (ovjerava Ured za branitelje) drugostupanjskog rješenja (može biti i privremeno) o statusu HRVI, kratko napišete zahtjev na A4 papir, fotokopiju osobne iskaznice ili neki dokument sa JMBG na adresu: Hrvatski fond za privatizaciju, Ivana Lučića 6 10 000 Zagreb.

 

U svakom slučaju prije nego podnesete zahtjev za dionice obavezno se informirajte u podružnici Ministarstva branitelja u Vašoj županiji.

 

Zamolba :

 

Upišete Vaše

ime i prezime

 

HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU

SEKTOR UPRAVLJANJA

ODJEL ZA DODJELU DIONICA

IVANA LUCIĆA 6, ZAGREB

 

datum

 

Predmet: zahtjev za dodjelu dionica bez naplate

 

Molio bih Vas da mi dodijelite dionice iz Vašeg fonda (bez naplate) iz razloga što mi je priznat status HRVI xx skupine sa XX % oštećenja organizma.

U prilogu Vam dostavljam fotokopiju svoje osobne iskaznice kao i ovjerenu fotokopiju drugostupanjskog rješenja.

 

S poštovanjem,

 

Potpis

 

To pošaljite poštom (sa povratnicom).

 

Obavezno prethodno nazovite Hrvatski fond za privatizaciju i informirajte se i kod njih - što i kako.

 

Za vrijednost dionica - probajte obići banke, brokere i informirajte se na što više mjesta kod onih koji posluju sa dionicama jer je u Vašem interesu da dionice što povoljnije realizirate.

 

Telefon Hrvatskog fonda za privatizaciju je - 01/634-6278 . Zovite ih poslije 10,00 sati.

 

Eto, nadam se da Vam je sve jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo slijedi naputak uvaženog gopodina Mrljavca i budi strpljiv jer na realizaciju istoga možeš čekati i do 10 mjeseci( sve ovisi koliki je broj zahtjeva u rješavanju).Strpljen spašen.Po trenutno važežećem zakonu ekvivalenti su slijedeći:

-- invalidu Domovinskog rata sa 20% stupnjem invalidnosti od 5.000 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 30% stupnjem invalidnosti od 6.900 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 40% stupnjem invalidnosti od 8.800 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 50% stupnjem invalidnosti od 10.700 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 60% stupnjem invalidnosti od 12.600 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 70% stupnjem invalidnosti od 14.500 DEM

- invalidu Domovinskog rata ss 80% stupnjem invalidnosti od 16.400 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 90% stupnjem invalidnosti od 18.300 DEM

- invalidu Domovinskog rata sa 100% stupnjem invalidnosti od 20.000 DEM

Budući da više nema DEM malo se teže orjentirati dok ne dobiješ dionice i vidiš koje su.Na odabir dionica ne možeš utjecati, jer njih ti određuje Upravno vijeće fonda za privatizaciju.Prošle godine djelili su većinom dionice Luka rijeka i PIVK Vinkovci.Za 30% stvarna vrijednost je bila oko 38000- 40000 kuna, a za per mjeseci vrijednost je skočila na 48000.U svakom slučaju na internetu odeš na Varaždinsku ili Zagrebačku burzu i malo pratiš kretanje vrijednosti, a odmah imaš i adrese brokerskih kuća.Ukoliko nisi u škripcu isplati se malo kockati i čekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

15.12.2006. petak

BRANITELJSKI FOND

Nakon izlistavanja dionica Ine na burzi vrijednost Braniteljskog fonda porasla je sa 2,16 milijardi kuna na gotovo 2,9 milijarde odnosno za čak 700 milijuna kuna.

 

U Braniteljskom fondu je, naime, osim sedam posto dionica HT-a i isto toliko dionica Ine.

 

Povećanjem vrijednosti Fonda automatski je povećana i vrijednost svakog pojedinog braniteljskog udjela i to na oko 520 kuna! Tako primjerice branitelj koji je od 1991. do 1995. bio na ratištu i dobio je maksimalnih 5296 bodova trenutno ima udjel u Fondu vrijedan 27.560 kuna. Do prije nekoliko mjeseci vrijednost jednog udjela iznosila je oko 400 kuna, pa prozilazi da je ovim 30-postotnim povećanjem vrijednosti Fonda za isto toliko porasla i vrijednost svakog udjela. To znači da zasada prema neslužbenim procjenama jedan udjel u Braniteljskom fondu vrijedi oko 520 kuna.

 

Pravo na dionice u Braniteljskom fondu ima, podsjetimo, 489.407 ljudi sa statusom branitelja. Gotovo svi oni dobili su u proteklih nekoliko mjeseci rješenja o visini svojih udjela s kojima će moći raspolagati za tri godine. Udjel ovisi o broju bodova s kojima svaki pojedini branitelj raspolaže budući da 100 bodova vrijedi jedan udjel.

 

Pojednostavljeno, onaj tko je dobio 1500 bodova ima 15 udjela čija je trenutna vrijednost 7800 kuna. Do izlistavanja Ine na Burzi njegov je udjel vrijedio 6.000 kuna ili 1800 kuna manje. Maksimalan broj bodova koji može osvariti branitelj iz borbenog sektora je 5296 bodova ili gotovo 53 udjela, i vrijednost njegovog udjela je 27.560 kuna.

 

Vrijednost Fonda još će rasti i to ne samo zbog rasta vrijednosti dionica Ine i HT-a već i zbog toga jer će u njega ući i dionice nekih drugih javnih poduzeća. No, oko 7800 branitelja još uvijek ne zna koliko iznosi njihov udjel budući da zbog nepotpunih podataka o ratnom putu ili JMBG-u to nije moguće izračunati. Povećanjem vrijednosti Fonda očekuje se i povećanje sredstava u Fondu za stipendiranje branitelja i Zakladi za pomoć braniteljima koji se financiraju od jedne trećine dobiti Fonda, pa rastom vrijednosti Fonda raste i dobit.

 

30 % veća vrijednost

 

- branitelj koji je na ratištu bio od 1991. do 1995. godine

 

- raspolaže s maksimalnih 5296 bodova, odnosno 52,96 udjela ( 100 bodova iznosi 1 udjel)

 

- vrijednost jednog udjela iznosila je oko 400 kuna, a udjel u Fondu 21.184 kune

 

- izlaskom Ine na burzu za 30% povećana je vrijednost Fonda i svakog udjela

 

- jedan udjel u Braniteljskom fondu sada vrijedi oko 520 kuna, a udjel u Fondu 27.560 kuna

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali imaš spoznaja koliko radni staž utjeće na izračun mirovine?

Moj rezime radnog života: 90./91. i 92. student(dragovoljac) demobilizirao se jer sam (sada to znam) prolupo. Nekako završio fax, nema posla u struci ponovo u vojsku. Pričuva od 94. do 98. postajem DVO, intenzivno razmišljam o mirovini.

A sada konkretno pitanje: Dali imaš spoznaje dali je nekome priznat efektivni radni staž u vrijeme dok je studirao ili nezaposlen? Dali je točno da osoba ako je mobilizirana nije u mogućnosti tražiti posao u rijetkim pauzama između topničke paljbe i avio napada. Dali je točno da je u vrijeme kada smo onako zeleni i naivni odlučili formirati nekakove paravojne formacije vrijedio zakon bivše države koji je određivao da osoba ne može u ratnim uvijetima biti mobilizirana duže od 6 mj. I na kraju dali netko zna za pozitivno sudsko Rješenje da se osobi priznaje efektivni radni staž ako je više godina bio pričuvnik. Isprićavam se ako sam bio pomalo konfuzan i nejasan u pitanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo da se i ja javim .Danas sam zvao tetu za dionice HRVI (uspio dobiti nakon 10 zvanja) .Predao sam zahtjev u ožujku 2006.god. I kaže ona meni da hoću li čekati još nekih mjesec dva dana ili ću da mi napiše rješenje odmah . Pitam zašto čekati ako može odmah i kaže ona meni da će biti možda neke bolje dionice ili da će mi odmah dati od Lošinjske plovidbe , a ja pitam koje su to bolje i ona nezna . najbolje su one koje dobiješ ODMAH jer tko garantira da će biti ikakvih .

Javiti ću vam za koliko dana su došle .

 

Lipi pozdrav svim dragovoljcima i braniteljima !

PS I onima koji ih nisu zaboravili i koji im pomažu na bilo koji način

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od središnje depozitarne agencije dobot ćeš obavijest o općim podatcima o investitoru ( to si ti) i PIN broj, bez kojega ne možeš ništa.Na internetu potraži recimo varaždinsku burzu i kod njih na stranici imaš popis brokerskih kuća.Odabereš neku i to ti je to.Ja sam svoje frknuo preko xxxxxxxxx u xxxxx, kojima daješ nalog za prodaju , sve gotovo u 5 minuta i nakon najkasnije 5 dana na račun ti sjeda lova. Sve također možeš obaviti i putem interneta tako da ne moraš u Zagreb ako ti nije u blizini. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zelenaberetka je napisao:

obrisao urednik

 

molim vas da ne objavljujete nikakve burzovne prognoze, savjete, ideje i planove.

Važi ,mogu se složit sa savjetima, idejama i planovima, ali nisam iznio burzovne prognoze nego je to bila vrijednost dionice toga dana i to je samo činjenica, na osnovu koje bi kolega mogao okvirno znati sa čime raspolaže i u mojoj informaciji nije bilo ništa zlonamjerno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija