Jump to content

Suprug ne zeli iseliti


one07

Preporučene objave

Poštovani,trenutno sam u situaciji iz koje ne vidim izlaz.Suprug s kojim se pokusavam dogovoriti da se sporazumno rastanemo ne zeli iseliti iz stana(podstanari smo), a meni govori da mogu iseliti samo ako dijete ostavim s njim (4.5 god). Naravno da ne zelim ostaviti dijete i u skladu s time ne znam koja su mi prava kako prekinuti taj uzasni zajednicki zivot.On mi prijeti tuzbom za otmicu,ako povedem dijete sa sobom.A ja vise stvarno ne mogu funkcionirati u takvoj zajednici niti zelim zivjeti s njim. 

Unaprijed hvala na pomoci....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana to su samo njegove prijetnje, da ne rečem, ucjena, kakva otmica vlastitog djeteta kad sud još nije donio nikakvu odluku...

Ako se ne možete dogovoriti o sporazumnom razvodu braka, morati ćete podnijeti tužbu za rastavu braka zbog ozbiljno i trajno poremećenih bračnih odnosa, no prije toga, a pošto imate mld. dijete, trebate otići u nadležan CZSS, te podnesti zahtijev za pokretanje obaveznog savjetovanja prije razvoda braka, kao i medijaciju...

To su Vam osnovi za podnošenjem tužbe za rastavu braka kad imate zajedničko mld. dijete, bez toga ne možete pokrenuti sudski postupak za razvod braka, no u CZSS će Vas sve dalje uputiti (barem bi trebali)...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Željac047 je napisao:

Poštovana to su samo njegove prijetnje, da ne rečem, ucjena, kakva otmica vlastitog djeteta kad sud još nije donio nikakvu odluku...

Ako se ne možete dogovoriti o sporazumnom razvodu braka, morati ćete podnijeti tužbu za rastavu braka zbog ozbiljno i trajno poremećenih bračnih odnosa, no prije toga, a pošto imate mld. dijete, trebate otići u nadležan CZSS, te podnesti zahtijev za pokretanje obaveznog savjetovanja prije razvoda braka, kao i medijaciju...

To su Vam osnovi za podnošenjem tužbe za rastavu braka kad imate zajedničko mld. dijete, bez toga ne možete pokrenuti sudski postupak za razvod braka, no u CZSS će Vas sve dalje uputiti (barem bi trebali)...

Sretno..!

To je to, i također potvrđujem da nikakvog govora o otmici ne može biti dok god sud nije donio odluku s kojim roditeljem će dijete živjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Suprug ne zeli iseliti
  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovanje,

imam problem, odnosno pitanje. Pokrenula sam razvod braka, jer smo u rujnu 2015. već bili na CZSS, te prošli sve postupke ( mirenja i obiteljski centar ) pa sada više ne moramo, jer će ipak nakon 3 godine do razvoda doći. Imamo dijete od 9 godina, živimo u potkrovlju kuće mojih roditelja koji su vlasnici svaki u 1/2 dijela.  Naravno da se uskoro bivši suprug ne želi odseliti, niti napustiti stan jer tvrdi da nema gdje, a grubo zanemaruje svoje obaveze, ponajprije kao oca ( spava većinu vremena, dijete ne vodi na aktivonosti, zaboravi mu dati obrok, zaspi na roditeljski sastanak i slično ).  U suvlasništvu je stana sa svojom majkom i bratom, ali naravno kaže da tamo ne želi ( odgovara mu da ima gdje leći, spavati, pojesti, da mu je oprano, skuhano i sve ono što sam godinama radila ). Ima kredit kojim smo uređivali taj stan u potkrovlju, čak je 2015. htio otići uz uvjet da mu kupim stan ili isplatim određeni iznos u eurima. Da li on može potraživati uloženo ( ako ima račune ), i da li ja ikako onda mogu od njega za godine života provedene na mojoj adresi tražiti da plaća najam? ( ili roditelji, koji su vlasnici ). Koji je postupak za iseljenje, jer zajednički život zaista nije moguć, a on dobrovoljno ne želi otići, već i dijete okreće protiv mene? Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, on može, naravno, ako ima račune, potraživati uloženo, ali ne od Vas, već od Vaših roditelja kao vlasnika (suvlasnika, stana (uložena sredstva u popravak i održavanje njihove nekretnine - uloženo u tuđe vlasništvo), a također i oni, a ne Vi, mogu potraživati plaćanje najamnine, ali samo unazad tri godine, jer im je sve ostalo u zastari sukladno ZOO.

Kao vlasnici, ako on neće dragovoljno iseliti iz njihovog vlasništva (stana), Vaši roditelji iseljenje mogu zatražiti sudskim putem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

To je opći zastarni rok, a zastara za najamninu u koju spada i najam za stan je 3 godine...

E sada, pošto se radi o stanarini čiji zastarni rok nije definiran u ZOO, moglo bi se raditi da se primjenjuje opći zastarni rok, neka me neko ispravi ako griješim, ali mislim, da se ipak primjenjuje zastarni rok od tri godine kao najam, jer i sami spominjete "najam" u svom postu....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija