Jump to content
one07

Suprug ne zeli iseliti

Preporučene objave

Poštovani,trenutno sam u situaciji iz koje ne vidim izlaz.Suprug s kojim se pokusavam dogovoriti da se sporazumno rastanemo ne zeli iseliti iz stana(podstanari smo), a meni govori da mogu iseliti samo ako dijete ostavim s njim (4.5 god). Naravno da ne zelim ostaviti dijete i u skladu s time ne znam koja su mi prava kako prekinuti taj uzasni zajednicki zivot.On mi prijeti tuzbom za otmicu,ako povedem dijete sa sobom.A ja vise stvarno ne mogu funkcionirati u takvoj zajednici niti zelim zivjeti s njim. 

Unaprijed hvala na pomoci....

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovana to su samo njegove prijetnje, da ne rečem, ucjena, kakva otmica vlastitog djeteta kad sud još nije donio nikakvu odluku...

Ako se ne možete dogovoriti o sporazumnom razvodu braka, morati ćete podnijeti tužbu za rastavu braka zbog ozbiljno i trajno poremećenih bračnih odnosa, no prije toga, a pošto imate mld. dijete, trebate otići u nadležan CZSS, te podnesti zahtijev za pokretanje obaveznog savjetovanja prije razvoda braka, kao i medijaciju...

To su Vam osnovi za podnošenjem tužbe za rastavu braka kad imate zajedničko mld. dijete, bez toga ne možete pokrenuti sudski postupak za razvod braka, no u CZSS će Vas sve dalje uputiti (barem bi trebali)...

Sretno..!

Podijeli ovu objavu

prije 18 sati , Željac047 je napisao:

Poštovana to su samo njegove prijetnje, da ne rečem, ucjena, kakva otmica vlastitog djeteta kad sud još nije donio nikakvu odluku...

Ako se ne možete dogovoriti o sporazumnom razvodu braka, morati ćete podnijeti tužbu za rastavu braka zbog ozbiljno i trajno poremećenih bračnih odnosa, no prije toga, a pošto imate mld. dijete, trebate otići u nadležan CZSS, te podnesti zahtijev za pokretanje obaveznog savjetovanja prije razvoda braka, kao i medijaciju...

To su Vam osnovi za podnošenjem tužbe za rastavu braka kad imate zajedničko mld. dijete, bez toga ne možete pokrenuti sudski postupak za razvod braka, no u CZSS će Vas sve dalje uputiti (barem bi trebali)...

Sretno..!

To je to, i također potvrđujem da nikakvog govora o otmici ne može biti dok god sud nije donio odluku s kojim roditeljem će dijete živjeti.

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam puno na pomoci,vec sam sludena manipulacijama kao da vise ne mogu ni razmisljati vlastitom glavom!

Podijeli ovu objavu

, one07 je napisao:

Poštovani,trenutno sam u situaciji iz koje ne vidim izlaz.Suprug s kojim se pokusavam dogovoriti da se sporazumno rastanemo ne zeli iseliti iz stana(podstanari smo), 

nađi stan i iseli a on neka   nastavi plaćati najam i ostane u stanu.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, one07 je napisao:

To mi je u planu samo me strah da me zbog toga ne prijavi czs

Nema Vas što biti strah, to je Vaše pravo i nema Vas zašto prijaviti CZSS, jer oni nemaju ništa s time, to je samo Vaša odluka kad nije donesena nikakva sudska odluka o skrbništvu nad djecom...

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad